Flormar Healthy Glow Koleksiyonu

Yepyeni bir koleksiyon Flormar Healthy Glow Koleksiyonu ile geldim. Yeni tanıştım bu ürünlerle ve elime geçtiği gün bazılarını kullanmaya başladım bile. Şimdi size hem koleksiyon ürünleri anlatacağım, hem de bu koleksiyonun farklı özelliğinden bahsedeceğim.
Flormar Healthy Glow Koleksiyonu

 
İlk olarak bu ürünler için şu düşünülmüş; pandemi dönemindeyiz, maske takıyoruz ve günün büyük bölümünü de bu şekilde geçiriyoruz. Ne yani? Makyajda mı yapmayalım? Ağır gelen makyaj ürünlerini daha hafif yapıda düşünüp, ışıltılı bir koleksiyon hazırlamış Flormar. Adına da sağlıklı ışıltı anlamına gelen Healthy Glow demiş. Amaca hizmet eden ambalaj tasarımını da ayrıca sevdiğimi bu noktada belirtmeliyim.
Bunun dışında bu koleksiyonun farklı bir amacı daha var. Flormar 50.yılını kutlarken her koleksiyonu hayata değer katan sivil toplum kuruluşlarına iletişim ve bağış desteği vermeye adamış durumda. Bu düşünce ile de Askıda Ne Var ekibi tarafından yürütülen, Kampüste Ne Var projesine ithaf ediyor. Sizlerle daha önce paylaştığım Cherry on Top Koleksiyonu ile Tohum Otizm Vakfı'na destek vermiş olması gibi. Flormar askıya 100 paket ürün bırakacak. Bizler de destek olabiliriz www.kampustenevar.com adresine bakabiliriz. Teşekkürler ve tebrikler Flormar.
Şimdi gelelim bu koleksiyonun ürünlerine.
Flormar Aqua Primer


Flormar Aqua Primer
Yorgun görünümlü cildi pürüzsüzleştirirken aynı zamanda cildini aydınlatır, cilde ipeksi pürüzsüzlük ve kadifemsi yumuşaklık kazandırır denilmiş. Ayrıca özel formülü ile aynı zamanda ciltteki kusurların oluşumunun engellemesine yardımcı olur diye eklenmiş. Makyajı ortalama tuttuğunu söyleyebilirim ama biraz daha inceleyip detayları yazımı güncelleyerek yapacağım. 
Flormar Tone Up Cream 
İlgimi çeken vaatleri oldu. Sedef katkılı formülü sayesinde ciltte parlaklık ve doğal ışığı yansıtan bir görünüm oluşturduğu, içeriğindeki güçlü botanik özleri sayesinde mükemmel yatıştırıcı ve nemlendirme etkisi sağladığı vaatleri arasında. Hemen denenecek ve yazı güncellenecek. 
FlormarSet&Refresh Primer Water
Temiz kokan bu makyaj sabitleme spreyini iki gün üst üste denedim. Birinde 5 birinde 7 saat makyaj yüzümde kaldı ve hiç bozulmadı. 
Flormar Hearty Baked Blush


Flormar Hearty Baked Blush 
3 ayrı rengi var. Bendeki 003 Hearty Bronze. En çok sevdiğim özelliği bölünüp parçalanmadan günü tamamlaması oldu. Fazla ışıltısı yok ama mat da değil. Orta pigment diyebilirim.  Baked bir allık yani fırınlanmış.
Flormar Quartet Baked Eyeshadow  
Bu far paleti de tıpkı allık gibi baked bir ürün. Aynası olan bu palet içinde 4 renk var ve paletin 3 çeşidi var. Bende gördüğünüz 001 Fit Pinkies.Shea yağı ve Simmondsia Chinensis tohumu yağı gibi doğal bazlı bileşenlerle formüle edilmiş. Islak ve kuru kullanabiliyoruz. Islak kullanımda daha pigmentli. Gün 7 saat kaldı ve bozulmadı. Bunda yukarıda bahsettiğim sabitleme spreyinin de faydası olduğunu düşünüyorum. Kuru kullanımda renklerin bütünleşmesi gayet başarılı. 

Flormar Brow Lift Primer

Flormar Brow Lift Primer
Daha evvel de bir koleksiyonunda yer alan kaş jeline fazla benziyor ama sanki bu daha başarılı. Instagram hikayemde paylaştığımda tam olarak ne işe yarıyor diye soranlar oldu, açıklayayım. Kaşların şekillenmesini, hem sabitlenmesini amaçlıyor. Bir de üzerine uygulanan kaş ürünlerinin kalıcılıklarını arttırmayı amaçlıyor. İki defa kullandım dediğim gibi, Flormar'ın bir önceki kaş jelinden daha başarılı buldum. 
Flormar Lusty Lipstick


Flormar Lusty Lipstick 
Gördüğünüz gibi stick forma ve yumuşacık bir yapısı var. Rengi dudakta daha açık duruyor, renkli lip balm gibi. Kalıcılık süresi çok uzun değil, dudakları kurutmuyor. 6 farklı rengi var. 
Flormar Dewy Lip Lacquer


Flormar Dewy Lip Lacquer 
Avokado ve hindistan cevizi yağının nemlendirici etkisi eklenmiş. 6 renk alternatifi var. Dudak parlatıcısı diye belirtilmiş ama bildiğiniz likit ruj. Aplikatörü dudak kontürünü çok kolay belirlemeye uygun. Sürümü kolay rengi de baya sevdim. 
Flormar Beauty Eye Pencil


Flormar Beauty Eye Pencil
4 ayrı rengi var bu kalemlerin. Yumuşak, sürümü kolay. 
Breathing Color Nail Enamel Ojeler
Temiz renkler diyorum ben böyle renklere. Elime geçtiği gün kullandım. 2 kat uygulama yaptım. 24 saat tırnaklarımda bozulmadan kaldı ve kuruma hızı en sevdiğim oldu.
Koleksiyonda bunların dışında bir de tırnak cuticle bakım kremi var. Onu da alıp deneyeceğim.
Beni Instagram'da takip ediyorsanız ara ara bu ürünleri kullanımımla ilgi paylaşımları görmeye devam edeceksiniz. Ayrıca yazıyı ara ara güncelleyeceğim, burayı da ziyaret etmeyi unutmayın olur mu?
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler
"Flormar Healthy Glow Koleksiyonu" için 2 yorum:

  1. ben ilk deneme allığı sabitleyici spreyi ve krem ruju çok beğendim :-))

    YanıtlaSil
  2. Çok hoş bir koleksiyon duyarlılıkları için de tebrik ederim

    YanıtlaSil