Farmasi Dr. Cevdet Tuna Vitalizing Çörek Otu Yağı Şampuanı

Farmasi Dr. Cevdet Tuna Vitalizing Çörek Otu Yağı Şampuanı günün ürünü arkadaşlar. Bir süre önce kullanıp bitirdim. Beni Instagram'dan takip edenler kullandığım süre içerisinde çok sordular; gerçekten başarılı mı? Şimdi yazma zamanı.
Farmasi Dr. Cevdet Tuna Vitalizing Çörek Otu Yağı Şampuanı


Şu şekilde bahsedilmiş üründen: DR.C.TUNA Vitalizing Çörek Otu Yağı Besleyici Şampuan, Çörek Otu ile yoğunlaştırılmış formülü sayesinde kurumuş saç uçlarınıza parlaklık verir. Vitamin ile mineraller ile saçları yumuştarak, saçlarınızı beslemeye yardımcı olur. 
Çörek otunun saça çok fazla yararı olduğu söyleniyor. Tohumlarının keşfi, MÖ zamanlara dayanıyormuş. Farklı din ve toplumlarda büyük yer edinmiş. Mısır Firavunu Tutankhamun, İslamiyet Yunan Fizikçi Dioaskorides, İbni Sina gibi hükümdarlar ve bilim adamlarının çalışmalarına yön vermiş. 
Peki çörek otunun faydaları nelermiş? Şu şekilde açıklanmış: Çörek otu saç dökülmesine neden olduğu bilinen dehidrotestosteron hormonunun düzenlenmesini sağlayarak saçlardaki dökülme sorunu ile mücadele eder. Saçların beslenmesine katkı sağlayarak kuruluk sorunu için etkili olmaktadır. Saç derisinin de bakımı sağlar ve kaşıntı sorununa iyi gelir. Saçları köklerinden besler ve güçlenmesini sağlar. Normal şartlara göre saçların çok daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Şimdi bunu okuyan kuru saça sahip insanlar gayet meraklandı farkındayım.
Gelelim benim yorumlarıma; saçımda bakım yağı varken de kullandım. Temizleme ve arındırmasını oldukça sevdim. Her gün saçlarımı yıkadığım için çok kirli saçı nasıl temizler bilemedim ama yağ eklenmiş saçı arındırabildiğine göre bence temizlik anlamında başarılı. Bu şampuanı kullanırken suyu kireçli bir yerdeydim. Buna rağmen saçlarıma ayrıca bir krem veya açıcı kullanmama gerek kalmadı.  4 veya 5. kullanım sonunda saçlarımın uç kısımları bir tık daha sağlıklı görünmeye başladı. Saçlarımın uçları çok kötü durumda benim. Bu şampuanı kullandığım sırada bir saç uzatma kürü denediğimden kestiremedim de o sebeple bu özelliği görebilme şansım oldu. Bu arada saç uzatma kürü nedir diyenler tam burayı tıklayabilir. 
Sonuç olarak kullandığım süre içerisinde saçlarımın durumu, hoşuma gitti. Bir şampuanın yapabileceği şeyler zaten sınırlı. 225 ml kullandıktan bir süre sonra saç ucu püsküllerim yine kendini göstermeye başladı tabii. Bu da demek oluyor ki bir iki kutu daha kullanmak gerekiyor. 
Bu arada kullanmaya başladığımda en çok sorulan sorulardan birini yanıtlayayım. Kokusu çok hoş değil ama kalıcı da değil. Bu bakımdan sorun yok yani.
Şu sıralar 500 ml olanı ciddi bir indirimde. Bir de Farmasi üyesi iseniz çok daha uygun fiyata alabilirsiniz. Üye olup benim ekibime katılmak isterseniz, @huzunsarisiblog Instagram hesabımdan bana ulaşabilirsiniz. Veya huzunsarisiblog@gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere. 
Sevgiler"Farmasi Dr. Cevdet Tuna Vitalizing Çörek Otu Yağı Şampuanı" için 2 yorum: