Sinameki Kürü ile Saçlarımı Nasıl Uzattım?

Sinameki kürü ile saçlarımı nasıl uzattım, bir yazı ile size anlatmak istedim. 1 ayda 4 cm uzayan saçlarımın hikayesini dinlemek isterseniz, ilgili videoyu da yazımın sonuna ekleyeceğim. Sinameki saç uzatır mı diye düşünebilirsiniz, ben de öyle düşünmüştüm. Ne kadar kaybım olur ki diye başladım, kazancım oldu. Sinameki otu zayıflatır mı soruları da çok geldi. Onu çok uzun zaman önce denemiştim, yazacağım ilerleyen satırlara.

Sinameki Kürü ile Saçlarımı Nasıl Uzattım

Öncelikle hemen her yazımda yazdığım gibi düzenli kullanım ve istikrarın şart olduğunu söylemem lazım. Bir de saçların zaten uzundu ne gerek vardı diyenlere, hatta "Kezban mı olacaksın, daha uzun saçı gerçekten kullanacak mısın" diyen tatlı takipçilerim de oldu bunlara cevap olarak; evet uzun saçı çok seviyorum. Saçlarım 2 metre olsun demiyorum ama sağlıklı ve uzun olsun istiyorum. İşlemlerden dolayı saçlarımın uç kısmı, yaklaşık 15 cm olan  bölümü iyice yıpranmıştı. Her ay 1 cm gibi kestiriyordum, Baktım ki uzatmaya çalıştığım saçlar kısalıyor, acil hızlı saç uzatma kürleri arayışına girdim. Çünkü kendi haline bıraksam ayda 1 cm bile uzamaz benim saçlarım, o derece sıkıntılı yani. Şimdi artık kestirebilirim o çöp kısımları :D
Sinameki kürü için çok güzel kullanıcı yorumları okudum. Neden olmasın diyerek sıvadım kolları. Instagram hesabımda ara ara paylaşım yaptım, saç uzatma kürü uyguluyorum diye, ancak kesin bir sonuç almadan da nasıl olduğunu paylaşmadım. Şimdi geçelim malzemeler ve uygulanış şekline. Ama önce saçların öncesi ve sonrası hali.
saçlarımı nası uzattım

Bir tatlı kaşığı dolusu sinameki otunu bir çay bardağı suda kaynattım. Çay bardağı derken bildiğimiz küçük çay bardakları. Soğuduktan sonra süzdüm, içine 1 adet Evigen ampul kırdım. Hızlı uzayan saç sağlıksız olabilir diye bu katkılar ekleniyor arkadaşlar. Önerilerde Bemiks ampul de vardı ancak yıkadıktan sonra bile kötü koktuğunu öğrendiğim için hiç onu eklemedim. Bir çay kaşığı dolusu hint yağı ve bir çay kaşığı dolusu tatlı badem yağı da ekledim. Bunlar benim düşünüp eklediğim yağlar, tarifte yoktu. Saç boyar gibi saçları ayırıp parmaklarımla diplere uyguladım ve masaj yaptım. Karışımın kalan kısmını da saçlarımı öne atarak boy ve uçlara uyguladım. Saçlarıma streç film sardım, poşette kullanabilirsiniz hemen kurumasın diye. İlk kullanımda 20 dakika beklettim sonra 2 saate kadar çıktı. Herhangi bir alerjik durum söz konusu olmasın diye bu deneme olayı.
Ne sıklıkta kullandım? Aslında 3-4 günde bir uygulamak iyi ama benim araya tatil girdiği için 5 kür yaptım ve yaklaşık 1 ay sürdü. Tatilde 1 defa yapabildim çünkü.
Hemen uyarı ve önlem bölümüne geçelim. Sinameki içine eklediğimiz ampul dahil diğer ürünler yağ olduğu için üstte kalıyor. Saça sürmeden karıştırmak lazım, her seferinde. Bunu atlamayalım. İkincisi bu karışımın yüzümüze gelmemesi lazım, tüylenmeye sebep olabilir. Akışkan olduğu için siz uygulama yaparken o boynunuza veya yüzünüze akacaktır. Kontrol edin lütfen.
Gelelim sinameki otu zayıflatır mı sorusuna. Eğer sadece bu otu içerek zayıflama niyetindeyseniz başarısız bir sonuç alırsınız. Ancak diyet ve spor yapıyorsanız bu ot bağırsak çalıştırdığı için katkısı olabilir. Bununla ilgili uyarım da, mümkün olduğu kadar sıcak içmek -çay gibi demledikten sonra- ve bunu içtikten sonra tuvalete yakın bir yerde günü geçirmek.
İlgili videomu da şuraya ekliyorum.
Yeni deneyimlerde görüşmek üzere.
Sevgiler"Sinameki Kürü ile Saçlarımı Nasıl Uzattım?" için 1 yorum: