Pastel Eyeshadow Quad 207

Merhaba
Yaz boyunca elimin sıkca gittiği bir paleti anlatmak istedim bugün, Pastel Eyeshadow Quad 207. Aslında sırada yazmam gereken başka ürünler de vardı ama bu Pastel 4lü paleti dener denemez yazmamın sebebi İnstagram'dan sürekli uygun fiyatlı far paleti sorulmasıydı. Küçük bir not: bu palet yeni değil, ben yeni kullandım yani bu yaz.

pastel-profashion-eyeshadow-quad

Pastel Profashion Eyeshadow Quad Palet 4 ayrı renkten oluşuyor. Çeşit olarak da 7 ayrı çeşidi var benim bildiğim. Bendeki gördüğünüz gibi pembe lila renkler. Bunun dışında maviler, yeşiller kahverengi ve grilerin olduğu 4lü paletleri mevcut.
Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 4 renk de ışıltılı. Öyle abartılı olmasa da mat far tercih edenlere uygun olmayabilir. Gerçi ben de mat far ve allık tercih edenlerdenim ama bunu dediğim gibi bu yaz bolca kullandım. Hatta yazın ortasında çekmiştim bu fotoğrafları, bakın 4.renk göçmeye başlamış bile. Paletin şimdiki halini görmeyin zaten :D
pastel-eyeshadow-quad-palet


pastel-4lü-palet

Renkleri bu şekilde numaralandırdım, anlatması da anlaması da kolay olsun diye. Kolumdaki hali bazsız duruşu, onu belirteyim. Peki nasıl kullandım? Eğer günlük bir makyaj yaptıysam bu paletle, 2 ve 4 numaraları kullandım. Daha özendiğim makyajlarda ise 2-3-4 şeklinde kullandım. Bana göre 1 numaralı renk göz pınarları için oldukça uygun ama benim gözlerim yeterince iri olduğundan göz pınara far ve aydınlatıcı kullanma lüksüm olmuyor. Sadece bronzlaştığım zaman 1 numarayı kaş altlarına kullandım ki muhteşem oldu. Bu renkleri göz kapağıma nasıl uyguladığımı da anlatayım. Önce fazla ışıltısı olmayan bir far bazı kullandım. Göz kapağımın tamamına 2 numara, katlanma bölgesine 3 numara ve dış köşelere de 4 numara uygulayıp bol bol karıştırdım. Bazı zamanlarda 4 numarayı alt kirpik diplerine de uyguladım. Ama dediğim gibi benim gibi iri gözleri olanlar için bu çok da gerekli bir uygulama değil.

Gelelim performansına. Tozutma olayı minimum. Pigmentesyon fena değil, baz ile kullanımda daha başarılı hem renkleri göstermesi hem de kalıcılık açısından. Özellikle indirim zamanı bir bakın bu paletlere. Renk olarak fazla seçeneğiniz de var, mutlaka beğeneceğiniz bir seçenek olacaktır.
Bu arada ilginizi çekerse Pastel Nude Far Paleti de deneyimlediğim ürünler arasında. Ürün ismini tıklayarak onun da detaylarına bakabilirsiniz.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


"Pastel Eyeshadow Quad 207" için 8 yorum:

 1. renkleri güzelmiş pan ölçüsü de gayet iyi bence alınabilir :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Far paletleri pahalı diyorlar, buyrun her anlamda uygun çok seçeneği olan bir palet :D

   Sil
 2. Hem gunduz hem gece rahat kullanılabılır far konusunda da severım pasteli guzel gunlerde kullanasın :-*

  YanıtlaSil
 3. Az once bunu almadigima pisman oldum. Ne kadar guzelmis renkleri.. gerci indirimde de degildi.. indirimde tekrar bakayim😍

  YanıtlaSil
 4. Aslında ilk kez görüyorum bu paleti ,pastel standına fazla uğramıyorum sanırım :( Renkler güzel ama benimde kullanabileceğim tonlar ,güle güle kullan o zaman canım :)

  YanıtlaSil
 5. çok güzel renkler, ne yazık ki göz kapağım far kullanımına uygun olmadığından birkaç renk bir arada kullanamıyorum :)

  YanıtlaSil
 6. ben kendime yakıştırmıyorum böyle renkleri. =(

  YanıtlaSil
 7. Pastel eyeshadow paletin renkleri muhteşem.Bu renklerle çok güzel göz makyajı yapılır.Sağlıkla,iyi günlerde kullan ablam.

  YanıtlaSil