Creightons Charcoal Jel Peeling ve MaskeMerhaba

Yine, yeni cilt temizleme ürünleri denendi ve sizinle paylaşıma sıra geldi. Creightons Charcoal serisi ürünlerinden jel, peeling ve maske,  bugün burada size anlatacağım ürünler
Creightons ürünlerinin  sadece Gratis mağazalarında satıldığını hatırlatarak başlayayım ürünleri anlatmaya. 

 Charcoal Cleanser GelAlışılagelmiş temizleme jellerinin dışında bir jel bu, ilk bakışta renk bakımından. Adından da anlaşılacağı gibi aktif kömür içeren bir ürün. Günlük cilt temizliğinde içinde bulunan E vitamini ile cildi kurutmadan temizlediği vaat ediliyor. 
Uzunca bir süre kullandım. Hatta aralıksız kullanıp, gözlemlemedim daha sonra başka bir temizleme ile jeli ile devam edip, tekrar Creightons temizleme jelini kullandım. Cildimin kuruya dönük karma olduğunu bir defa daha hatırlatarak deneyimimden bahsedeyim. Makyajımı temizlerken önce bir makyaj temizleme mendili ile üstten aldım, ardından jel ile yıkadım. Hem günlük cilt temizliği hem de makyaj temizliğini sevdiğimi söyleyebilirim. Ve bende çok güzel bir etkisi oldu ki bu çok az temizleme ürününde yaşadığım bir durumdur, asla gerginlik yapmadı hem temizledi hem de nemlendirdi cildimi.

Charcoal Scrub-PeelingBu üründe kaolin kili ve ince pirinç tozu varmış. Renk gördüğünüz gibi gri. Çok minik tanecikleri var. Ben haftada iki gün kullandım, kullanırken de herhangi bir sorun yaşamadım. Görevini yerine getirdiğini düşünüyorum. Ve çok ilginç, bu ürün de temizleme jeli gibi asla gerginlik hissetirmedi sanki nemlendirici uygulanmış gibi ferah ve yatışmış hissi verdi.

Creightons Detoxifying Clay Mask


Geldik maskeye. Cilde detoxs etkisi yaptığı vaat edilen bir maske. Mıknatıs özelliği varmış ve kirden cildi derinlemesine arındırıyormuş. Bu ürünün rengi de gri, dokulu bir yapısı var tam adını bilemedim. İlk uygulama sonrası bir iki dakika kadar hafif yanma hissi veriyor. Asla tamamen kurumuyor benzer maskeler gibi. Bir defasında sırf bu kuruma durumunu kontrol için 20 dakika beklettim ancak o çatlayan kuruma olmadı. Zaten sonuç da aynıydı cildi kurutmadı ve arındırma özelliğini gözlemledim. Ben maskelerde hep bir aydınlanma etkisi beklerim. bu üründe temizlik görüntüsünü aldım ancak o istediğim aydınlık görüntüyü elde edemedim. 

Ürünler hakkında ortak olarak söyleyeceklerim de var. İçerik meraklıları için çok temiz bir içeriğe sahip değiller.  Üç ürünün de kokusu hemen hemen aynı. Eski bilinen erkek losyonları vardır, onlara benziyor ama rahatsız edici ve kalıcı değil. Kokulara karşı aşırı hassas olduğumu bilirsiniz, beni rahatız etmedi. Yine önemli bir nokta; üç ürün de alışılmışın dışında yani temizleme ürünlerinde çok fazla yaşamadığımız nemlendirme hissini veriyor. Hatta cildi yağlı olan bir arkadaşımda denedik "aa benim cildimi temizlemedi" dedi. Kontrol ettiğimizde beklediği kurutan, geren bir sonuç olmadan gayet net temizlik sağladığını birlikte gördük. Giderken Gratis'e uğrayayım demişti, aldıysa buraya yorum olarak yazar sanırım :D
Ürünlerden jel ve peeling 150 ml maske ise 100 ml.
Creightons Charcoal serisi fiyatları gayet uygun.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


"Creightons Charcoal Jel Peeling ve Maske" için 6 yorum:

 1. Ben bu seriden en çok peelingi beğendim ama içeriklerinin temiz olmaması yüzünden bitince almam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de en çok peelingi sevdim ama yıllarca o kadar kötü içerikli ürün kullandık ki, öyle denk gelsem bir alışverişte alırım gibi geliyor.

   Sil
 2. Cildi kurutmuyorsa talibimmm.gratise gidelimmm

  YanıtlaSil
 3. denemedim bunları ama aktif karbon içeren başka jellerim var onları kullanıyorum fena değil bence iyi temizliyor...

  YanıtlaSil
 4. Blogunuza ilk defa denk geldim ve çok beğendim, Bu sıralar aktif kömür içeren siyah renkli ürünler çok moda ben de bu ürünleri görüp, özellikle maskeyi çok merak etmiştim. Yazınızı okumak merakımı giderdi, teşekkür ederim.
  Bende bloguma beklerim. Linkimi aşağıya bırakıyorum. Sevgiler.
  https://tugcekocerblog.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 5. Benim karma cildimde nasıl bir sonuç verir acaba merak ettim.Denk gelirsem eldekilerde azalınca bakayım bunlara..

  YanıtlaSil