Gün Evinizde Başlar Hüzün Sarısı'nda Devam Eder...

NYX Soft Matte Lip Cream

nyx-soft-matte-lip-cream-stockholm


Merhaba
Haziran ayını bitiriyor olsak da hala mart soğukluğunu hissettiğimiz şu günlerde oldukça enerjisiz bir haldeyim; beklentiler yaralarmış şeklinde arabesk bir cümle ile sıcak yaz günlerini beklemekten bıktığımı ifade etmiş olayım:)
Blogun bugünkü ürünü NYX Soft Matte Lip Cream ve anlatacağım rengi ise Stockholm. Bu serinin bana göre en ilginç özelliği, renkler isimlerini şehir isimlerinden almış. Sitesini incelediğinizde bir çok tanıdık şehir adı var. Bizim ülkemizden de "ah canım İstanbul":))
Şimdi geçelim ürünün diğer özelliklerine. İsminden de anlayacağoz gibi mat yumuşak dudak kremi diyor. Kremsi yapıda olduğu, mat olduğu hoş kokulu olduğu belirtilmiş. Öyle aman aman bir vaat yok baktığınızda.
8 ml olan soft matte lip cream sünger bir aplikatöre sahip. Ürün aplikatöre ölçülü geliyor, öyle akışkan bir kıvamı yok. Yani bazı likit rujlarda olduğu gibi bir kısmını ambalajın ağız kısmına sürerek dengelemek zorunda kalmıyoruz.
Uygulamadan bir süre sonra kuruyor, sabitleniyor. Bir dakika kadar sonra ise dudağınızda bir dudak ürünü olduğunu unutuyorsunuz, 
Bahsettiğim gibi kalıcılık iddiası yok ama umduğumdan kalıcı. Birkaç saat hiç bozulmadan kalıyor bende. Öyle çay kahve içmekle de çıkmıyor. Ancak yemek yerseniz hafif tazelemek gerekiyor. Ama öyle bölük pörçük silinmediği için ve bu renk çok doğal bir renk olduğu için tazelemeseniz de günü kurtarır, net. Hafif ve hoş bir kokusu var, bendeki rengi yukarıda da söylediğim gibi Stockholm. Çok doğal hafif kahvelik, altlarda pembelik içeren bir nude.
Hem swatch olarak hem de dudağımda duruşunu aşağıda paylaştım sizinle. Ve sanıyorum ki tam duruş bu. Rengi çok sevdim hatta fazla sevdim. Bu yaz muhtemelen sıkça kullanılacak olan hatta yenisi alınacak olan renkli kozmetik ürünlerinden biri. 

nyx-soft-matte-lip-cream


Son zamanların favori tabiri no mekeup makeup, yani makyaj yokmuş gibi makyajda kullanılabilecek ürünlerden ki benim günlük makyajım birebir o şekildedir. Mesela ofise giderken yakın arkadaşlarıma giderken, günlük gezilerde makyajım o şekildedir. Dolayısı ile bu renk ve özellikleri sebebi ile bu yazın favorileri arasına girdi bile. 
Copenhagen rengi ve Monte Carlo renkleri de listeye alındı zaten, mutlaka bakmalıyım. 
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


13 yorum:

 1. Bu renginden bende de var kalıcılıgı yoktur ama deneyeyim diyerek aldığım ve elimden düşürmediğim bir ürün oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sitesinde kalıcılık vaat etmiyor o bakımdan benim de o anlmada beklentim yoktu ama sevdin:)

   Sil
 2. Likit mat rujlarla anlaşamayan azınlıktanım sanırım ama rengi güzelmiş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk çıktıklarında ben de aynı fikirdeydim aslında. Zamanla sevdim:)

   Sil
 3. Serinin en güzel renklerinden biri :)

  YanıtlaSil
 4. Bu marka rujlarini hiç kullanmadım. Renk gercekten güzelmiş . Denk gelirsem göz atayım.

  YanıtlaSil
 5. Farklı markadan olsa da şu sıralar benim de likit matlar favorim...

  YanıtlaSil
 6. Rengini çok sevdim sana da yakışmış :)

  YanıtlaSil
 7. Bu renk çok güzel yakışmış😘

  YanıtlaSil
 8. En sevdiğim renklerden biri 😊😊

  YanıtlaSil

Responsive Blogger Tema Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Hüzün Sarısı COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.