Capilactif Okaliptus Şampuanı

Eucalyptus-Hair-Care-Shampoo-Capilactif


Merhaba

Bir süre önce instagramdan başladığımı duyurduğum Capilactif Okaliptus Şampuanı bugün anlatacağım ürün. Tam adı Eucalyptus Hair Care Shampoo Capilactif
Önce vaatler tabi. Sonra bendeki etkilerini paylaşayım.
200 ml olan plastik ince uzun bir ambalajı var. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi bir kapak, yani pıt diye açtığımız, ürünün kontrollü gelmesini sağlayan bir bölüm. Bu nasıl bir anlatım şekli ise artık:))
%85 bitkisel olduğu belirtilmiş. Deriyi temizlemek, dengelemek, var olan rahatsızlıkları yatıştırmak için formüle edilmiş bu şampuan. Saçları nemlendirdiği, yumuşattığı ve tazelik hissi verdiği de vaatler arasında. Bir önemli özelliği de saç ekimi sonrası en iyi tedavi için kullanılacağı belirtilmiş. Ambalaj açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Ben 1 ay içinde bitirdim.

Kokusu ile başlayayım. Bana göre keskin ve ağır bir kokusu var, baskın. Ferahlatıcı vs şeklinde anılsa da ben sevemedim. Hani böyle viks gibi filan :/ Ancak bunu ürünü koklarken veya saçlarınızı yıkarken hissediyorsunuz, sonra kayboluyor. Güzel köpürüyor, saçlarınızın Capilactif okaliptus şampuanı ile temizlendiğini hissediyorsunuz. İlk 4-5 uygulamada sonuç çok kötüydü; sertleşmiş haşır huşur saçlar çok fena durumdaydı. Maske ve krem kullanmama rağmen. Hatta arkadaşıma söyledim ben buna devam edemeyeceğim sanırım diye. Bir iki defa daha deneyeyim bırakırım dedim ama sonraki yıkamalarda durum farklılaştı. Saçlar yumuşak kolay taranır hale geldi, şekil vermek sorun olmadı.
Hafif parlaklık sağladı bunun dışında ama daha fazla bir özellik gözlemlemedim üründe. Saç derisinde bir problem olmadığı için o anlamda inceleme şansım olmadı. 
Fiyatı yaklaşık 50 lira  ve bana çok fazla birşey katmadığından alacağımı sanmıyorum ama bakıldığında saç derisi sorunu olanların veya saç ektirenlerin deneyimlemesi gerek gibi görüyorum.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler 


"Capilactif Okaliptus Şampuanı" için 13 yorum:

 1. Benim kullandigim donemde sac derimi biraz rahatlatti diyebilirim. O menthol kokusu beni rahatsiz etmedi. Yumusatma bakim yapma vs gibi bir etki gormedim. Ama temizledigini hissettigim bir üründü. Bende tekrar almam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koku haricinde aşağı yukarı aynı deneyim sonucu

   Sil
 2. bir etkinlikte hediye edilmişti bana da ama daha kullanmadım. Kokusu keskin ise ben de sevmeyebilirim.
  Sevgilerle ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte o viks, mentol kokusu gibi. Ferahlatıcı denilmesi sanıyorum ordan ama bana hiç uygun değil o koku

   Sil
 3. Henüz kullanmadım ama okuduktan sonra kullanasım gelmedi gibi :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle ürünler herkeste aynı etkiyi göstermiyor işte belki senin beklentilerini karşılar:)

   Sil
 4. Ben severim o tarz ferahlatıcı etki yapan şampuanları ama pahalıymış yani 😐

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben rahatsız oluyorum 😕
   Sıradanlığin dışında özel bir etki bırakmadığı için bende, evet rakam da yüksek geldi

   Sil
 5. Performansı olumsuzsa fiyat da oldukça fazlaymış :/

  YanıtlaSil
 6. Mentol kokusu zaten baştan kaybettirdi, alerjim var çünkü. Artık bazı ürün kategorilerinde fazla maceraya girmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de bazı kategorilerde yenilikçi olamıyorum

   Sil