Geleneksel Türk Mutfağı Noodle ile Buluştu!NUDO 'dan "Türk mutfağında noodle esintileri" atölyesi 

Türkiye'nin ilk yerli noodle markası NUDO, geleneksel Türk mutfağının en gözde lezzetlerini nodle'la buluşturdu.Türkiye'nin lider un ihracatçısı Erişler Gıda'nın perakende sektöründeki taşıyıcı markası NUDO'nu ev sahipliğinde düzenlenen "Türk mutfağında noodle esintileri"atölyesine yeme içme bloggerları katıldı.Nefis geleneksel menülerin noodle ile Türk damak tadına uyarlanarak yapıldığı atölye çalışmasında bloggerlara EKS Mutfak Akademisi'nin kurucu şefi Eyüp Kemal Sevinç eşlik etti. 

Türk damak tadına uyarlanmış noodle'lı tarifler 
Renkli anların yaşandığı atölye çalışmasında geleneksel Osmanlı Saray Mutfağı'ndan Hünkar Beğendi'nin NUDO ile sentezlenmiş usulü büyük ilgi gördü.Türk damak tadına uyarlanmış noodle 'ın saray mutfağıyla bir araya geldiği aktivitede katılımcılara sunulan Türk usulü Noodle Menüsünde yer alan Nudo'lu Ayran Aşı Çorbası,Nudo'lu Sakala Çarpan Çorbası,Nudo'lu Hünkarbeğendi Kebap,Nudo'lu Gavurdağı Salatası ve Nudo'lu Haytalya büyük beğeni topladı. 

Gençler arasındaki beğeni oranı yüzde 85'ten fazla 
Etkinlik sonunda Uzak Doğu mutfağına ait bir yiyecek olarak bilinen noodle aslında Türk geleneksel damak tadına ne kadar yakın olduğu yılların deneyimli Şefi Eyüp Kemal Sevinç'in hazırladığı birbirinden güzel tarifler eşliğinde görülmüş oldu.Çorbadan ana yemeğe,tatlıdan salataya kadar noodle ile geleneksel mutfağımıza uygun birçok yemeği yapabilmeniz mümkün. 

Erişler Gıda'nın geçtiğimiz tüketiciyle tanıştırdığı ve piyasadaki ilk yılında yüzde 25 pazar payına ulaşan NUDO,kısa sürede pratik yemek sevenlerin vazgeçilmezleri arasına girdi.7 binden fazla kişiyle 6 şehirde yapılan bir tat araştırmasında Nudo'nun gençler arasındaki ortalama beğeni oranı yüzde 85'in üzerine çıktı.

Basın Bültenidir.


"Geleneksel Türk Mutfağı Noodle ile Buluştu!" için 10 yorum:

 1. Sloganınına bayılmıştım ilk çıktığın da çok yaratıcı:)) epeyce bir dilimize dolanmıştı.
  Gençler ve kadınlar evet dediği anda o ürün hep tutuyor. Bizde emekleri için teşekkür edelim:))
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir yıl önce tanıştım markayla. Kurtarıcı oldu benim için:)

   Sil
 2. ah istanbulda olmak vardı ne güzel etkinliklere imza atıyorsunuz nudoyu bende seviyorum sevgiler
  www.hadisofraya.com

  YanıtlaSil
 3. Duymamıştım gerçekten ama şimdi çok merak ettim, ilk fırsatta denemeliyim bu lezzeti ;) Tşkler paylaşım için...

  YanıtlaSil
 4. bende çok seviyorum çabuk çorbaya benzetiyorum, her şey nasılda kolaylaştı. Her çeşidi de ayrı güzel. Bende orda olmak istedim. Her etkinlikte olasım var :) bahar aylarından mıdır nedir (: elinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok eğlenceli olabiliyor katıldığımız etkinlikler. Bu da onlardan biriydi. Teşekkürler:)

   Sil
 5. Güzel bir etkinlik olmuş , keyifle okudum :)

  YanıtlaSil