Nur Bu Oyunu Bozar!
16 Kasım 2014 tarihinde Özhaber Gazetesi'nde yayınlanan yazım.

O tarz senin, bu tarz benim haftalardır bir sürü genç kız haftanın 6 günü giyindi süslendi kendilerince tarz olup çıktılar jürinin karşısına..
Kavgalar gürültüler isyanlar gözyaşları ile 9 hafta bitti yarışmada. Anladığınız gibi Bu Tarz Benim isimli yarışma programından bahsediyorum.
Yarışma programı oluşundan çıkıp toplumsal bir hale dönüştü Bu Tarz Benim. Yarışmacıların hayran kitleleri oluştu. En sağlam takipçi yarışmanın hanımefendi ismi Nur Bozar'a ait. Ve Nur Bozar bugün elenmek için gelmişti yarışmaya. 
Yarışmacıların 1980 lerin kıyafetleri ile çıkmalaraı gerekiyordu podyuma, konsept bu şekilde belirlenmişti ancak Nur Bozar sıadan bir kostümle geldi gitmek istediğini, yorulduğunu söyledi. Jüriden düşük not aldı ve bu sebeple elenme ihtimali olan iki kişiden biri oldu. Diğer riske girecek kişiyi de yarışmacılar belirledi. İkizler olarak bildiğimiz Aycan-Nurcan Şencan kardeşler Nur'un yanında son oylamayyı beklemeye başladılar.
Nur Yerlitaş ve Uğurkan Erez Nur'un kalması yönünde oyunu kullanırken İvana Sert ve Kemal Doğulu Nur Bozar gitsin dediler. Konuk jüri Nihat Doğan'ın kararı sonucu belirleyecekti ve Nur Bozar gitsin dedi ve bana göre en iyisi oldu. 
Nur Bozar'ın güzelliği,hanımlığı ve kendini ifadesi çok iyi ancak bu bir tarz yarışması ve o asla tarz bir kız olamadı başından beri. Ve orada tarz olmayan çok yarışmacı var gidenlerin içinde ve kalanların içinde. 
Nur'un bu kararın sebebi ne olabilir? Yeterince isim yaptı daha fazla strese girmesine gerek yoktu gitmeyi istedi. Bu bir seçenek. Veya tükenmişlik sendromu içine girdi ve böyle bir karar verdi bu da diğer seçenek. Sebep her ne olursa olsun bu gece onu hiç beğenmedim hiç bir anlamda. Saygısızlık, bakışlar jest ve mimikler çok çirkindi asla yakıştırmadım. 
Popüler oldu bu yarışmada, instagramda 300 bine yakın takipçisi var yaptığı herşeyi alkışlayan. Şimdi dizi teklifleri, reklam teklifler hatta sahne teklifleri alır bir süre devam eder sonra sönüp gider. Alt yapısı olmayan anlık patlama yaşayan şöhretler gibi. Bugüne kadar Nur Bozar'ı hanımlığı ile takdir ediyordum ama bu akşam sergilediği çirkin tavırdan dolayı kınıyorum.
Yarışmanın bugünkü formatına gelirsek, 80 leri görmüş biri olarak bugünün en iyisi Ayşegül bana göre ama genel anlamda yazık ki o da tarz değil. Benim favorim ikizler, yani Aycan-Nurcan Şencan.
Biraz gerçek biraz kurgu olduğunu düşündüğüm yarışmanın en sağlam, en donanımlı ve duruşunu asla bozmayan tek ismi kesinlikle sunucu Öykü Serter. Onun başarısı ve duruşu umarım oradaki genç kızlarımıza örenk olur ve kendilerini biraz donatırlar. Fazla boyanmak veya süper mini giymekle gidilecek yol bellidir bir yerde tıkanırlar. Sürekli konuşup eleştiri yapacaklarına tek bir program Öykü Serter'i izleseler belki bişeyler öğrenirler.
Sevgiler
0Yorum