"Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor!" Özlem Ağırman ile Müthiş Bir Proje


Merhaba Arkadaşlar


Size çok özel bir projeden bahsetmek istiyorum.Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor


Bu çalışma Türkiye'nin bir çok ilini kapsıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana müzik sektörüne emek vermiş, milyonlarca hayran sahibi olmuş isimlerin şarkılarını Özlem Ağırman kendi yorumu ile seslendirecek bu proje kapsamında. Mesela Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Nilüfer, Ajda Pekkan, Şebnem Ferah, Hümeyra, Neşe Karaböcek, Gönül Akkor, Muazzez Abacı, Hamiyet Yüceses, Behiye Aksoy, Candan Erçetin .
Şu günlerde tatlı bir telaş içinde olan Özlem Ağırman bu konser maratonu ile ilgili “Ülkesini çok seven bir Cumhuriyet Kadını olarak halkımıza ve Büyük Önder’e inanç ve bağlılığımızı bu projeyle göstermek istedik. Değerli ekibim bu proje için haftalarca aylarca büyük bir özveri ile çalıştı.Çıkacak sonuçtan hep birlikte mutlu olmayı yürekten diliyorum. Bu proje yıllardır ikinci sınıf insan muamelesi gören, öldürülen, tecavüze uğrayan, hor görülen ve tüm bunlara karşın şarkılar söyleyen Cumhuriyet Kadınlarına adanmıştır. Her kim ki bu projeye sahip çıkar ve sergilemek isterse, bizler de onlarla projemizi paylaşmaya hazır olacağız. Ne mutlu bana ki bu projenin önemli bir parçası olabildim. Ve de ne mutlu bana ki ben de şarkı söyleyen bir Cumhuriyet Kadınıyım” yorumunu yapmış. bu yorum beni çok duygulandırdı.
Startı İzmir'den verilen 26 Ekim Buca, 27 Ekim Karşıyaka ,29 Ekim Seferihisar Belediyeleri bünyesinde başlayacak olan  "Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor" Konserleri Eskişehir ,İstanbul ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilip 2015 yılı içinde ise Türkiye'nin her köşesinden bu projeye duyarlılık gösterip sahip çıkanlarla da devam edecekmiş.
Diliyorum ki; uzun soluklu bir proje olur ve bizler gururla bu projeleri izler, haberlerini yazarız.
Sevgiyle...


0Yorum