Böyle Dizi Bir Daha Gelmez!

2008 yılında ATV'de bir dizi girdi hayatımıza. Canım Ailem Ben çok uzun yıllardır dizi izlemiyordum en son Aynalı Tahir ve Kara Melek isimli dizileri hatırlıyorum mesela:) Sırf oyuncularından sebep bir iki bölüm bakayım dedim bu diziye ve salı günlerini iple çeker hale geldim.
Canım Ailem isimli diziden bahsediyorum. Bir dizinin bu kadar kusursuz olabileceğine ihtimal vermezdim.
Oyuncular Uğur Yücel, Ozan Güven, Şebnem Bozoklu, İlker Aksum, Ezgi Mola, Arif Erkin, Funda Eryiğit. Yönetmen Sadullah Çelen, senaryo Selin Tunç  TMC yapımın bu dizi. Bir çok başka dizi gibi.Herşey ne kadar doğaldı, herşey nasıl da sahici. Diziyi izlerken samimiyeti görüyorduk. Bizim örf ve adetlerimize göre davranıyorlardı önemli detaylar vardı ve onlar bunu atlamamışlardı. Mesela eve girerken kapıda ayakkabılar çıkıyor terlikler giyiliyordu. Sıradan bir ev lüks olmayan eşya ve kostümler vardı her bölümde ve hemen hemen her sahnede. Eve geliş gidiş saatlerine karışan sinirli bir baba figürü vardı. Börekler kekler yapılıyordu evde, fırın tezgahın üzerinde ortada. Bu gibi detaylarla orta halli bir aile tablosu çiziliyordu. Bir çok dizide, bakıyoruz görüyoruz herkesin bir arabası var, lüks evler havuzlu villalar, eve geliyorlar pabuçlarla girip geziyorlar evin içinde. Genç kızlar eve gelse de gelmese de ebeveynlerinin umurunda olmuyor. Bu dizileri orta halli ailelerin izlediğini düşündüğümüzde ve böyle diziler üst üste olduğunda ne kadar sahici gelir sizce izleyene? Hal böyle olunca Canım Ailem isimli dizi çok sevildi.
Kadronun ne kadar iyi olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. İlker Aksum'un bu kadar başarılı dram oynayacağını asla düşünmezdim. Öyle ya kendisini komedi dizilerinden tanıyoruz. Samim ve Meliha'nın aşkının yanı sıra Feride ve Seyhan'ın zor aşkları, anne ve babalarını kaybetmiş üç çocuk. Kimi zaman güldürdüler kimi zaman ağlattılar ama onlar çok güzeldi, keşke bitmeseydi diyorum. Ancak "herşey tadında güzel" sözünü düşündüğümde profesyonel bir işin bu şekilde zamanında bitirilmesini de alkışlıyorum. 
2010 yılında vede ettik Canım Ailem'e, mutlu sonla:)
Ondan sonra sadece Suskunlar isimli dizide aynı profesyonelliği gördüm, gerçekçi güzel detaylarla yapılmıştı o da. Bir başka yazımda da Suskunlar'ı hatırlatırım size olur mu:)

Sizin de söylemek eklemek istedikleriniz varsa muhakkak okumak isterim yorumlarda.
Sevgiler:)
0Yorum