Ana Sayfa » , , , , , , , , , , , » Modanın Arama Motoru StilGiyin.com Müthiş bir Hizmet!

Modanın Arama Motoru StilGiyin.com Müthiş bir Hizmet!İlk stil postum ile sizlerleyim.
Bugün sizlere bir arama motorundan bahsedeceğim ama bu bildikleriniz gibi değil. StilGiyin
Bu sitede kadın-erkek giyim ayakkabı çanta kozmetik bir çok şey var. Aradığınız ürünü, ne renk olduğunu
yazıyorsunuz aradığınız kriterlerde tüm ürünler tek tıkla karşınıza çıkıyor. stilgiyin.com un özelliği bu kadar da
değil. Sitede bir çok ünlü markanın ürününü bulabilirsiniz. Site site dolaşmaktansa bir siteden
tüm markaların ürünlerine sahip olabilirsiniz. Hangileri mi? Markafoni, Limango, Trendyol, Lidyana,
Defacto Enmoda gibi :))Bu site ile tesadüf tanıştım ben. Elbise almam gerekiyordu siteye girdim inanılmaz çok çeşit vardı elbiselerde.
İki elbise seçtim  Markafoni elbise. Çok içime sinerek tarzımdan çıkmayarak. Markafoni büyük beden elbise de var çok hoştu gezmek.
Binlerce model arasından tek tek aramadım tabi ki. Önce istediğim özelliği yazarak bir gezinti yaptım, sonra Markafoni yazarak gezdim. O kadar elbise arasında gezmek çok zevkliydi. Alışverişimi yaptım ama gezmeye devam ettim :))
Kısa sürede geldi siparişlerim. Sizler için giyip fotoğraf çektim. Bu defa fotoğraflarda kesinti var çünkü üzerinize afiyet biraz rahatsızım ve o şekilde görünmek istemedim. Ah biz kadınlar :))

Elbiselerimden biri bu. Tek parça kıyafetleri severim hele böyle bol ve rahat olanları. Mevsime uygun cıvıl cıvıl. Bir de beyaz kuşağı var ancak ben kuşak kullanmadığımdan takmadım. Rengarenk bu elbiseyi giyerken ayakkabı derdim de olmayacak. Her renk giyme imkanım var :))İşte ikinci elbisem, içinde kendimi çok enerjik hissettim arkasında çok güzel bir fiyonk, kat kat bir elbise. İyi ki almışım :))
Bu arada mail kanalıyla kendileri ile de görüştüm. Meslekten gelen bir meraklılık sanırım :)) Site ile ilgili bilgi istedim. Şimdi size benim anlatımım dışında, bu mail trafiğinde konuşulanları da yazmak istiyorum benim gibi meraklıların bu özel siteyi anlamaları için. İşleyişi, kurucuları, planları gibi.

Moda arama motoru StilGiyin'in çalışma şekli ve faydaları
Modanın arama motoru olarak hizmete giren www.StilGiyin.com’un amacı Türkiye’nin önde gelen online mağazalarını tek çatı altında toplamak. StilGiyin’de giyim ürünleri, son moda ayakkabılar, çantalar, kozmetik ürünleri ve aksesuarlar bir araya getirilerek ziyaretçinin istediği ürüne en kolay yoldan ulaşması hedefleniyor. Ülkemizde çoğalan internet sitelerini biraraya toplamak çok büyük bir ihtiyaçtı. Tüketici alışkanlıklarının değişerek internete yönelmesi ve bu tüketicilerin binlerce site ile karşılaştıkları zamanki ihtiyaçlarını  analiz ederek bu alana Ekim 2011'de adım attık.
Stilgiyin.com sitesinde arama motoru özelliğinin olması birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Siteye giriş yapıldığında karşılaşılan arama çubuğuyla arama yapılarak, arzu edilen ürün markası, çeşidi ve rengi fiyatlarıyla listelemek mümkün. Bu listeleme için gerekli olan tek şey istenilen ürünün ne olduğuna dair birkaç anahtar kelime yazmak. Stilgiyin.com ziyaretçilerine istedikleri ürünleri kategoriler altında keşfetme şansı da veriyor. Bu iki avantajın bir araya gelmesiyle alışveriş yapmak çok daha zevkli, hızlı ve kolay deneyim haline geliyor. Örneğin; “36 beden kırmızı elbise” yazıp ara butonuna basılınca yüzlerce markanın bu özelliklerdeki birçok ürünü sergileniyor. İstediğiniz beden, marka ve fiyat aralığını belirleyip alışverişinizi yapabilirsiniz. Başka bir örnekle “yeşil kravat” yazdığınızda önünüze sergilenen ürün yelpazesinden bütçenize uygun fiyat aralığını belirledikten sonra renk seçeneklerinden takım elbisenize yakışacağını düşündüğünüzü seçebilirsiniz. Kullanıcılar istedikleri ürüne hızlı ve kolay yoldan ulaştıktan sonra bu ürünlere tıklayıp, asıl satış yapılan siteye yönlenerek alışverişini tamamlıyorlar.
Sitemizin en büyük avantajı, kullanıcılarımıza kazandırdığı zaman. Her siteyi teker teker gezerek, belki de bütün seçenekleri göremeden karar vermeye artık gerek yok. Özellikle meşgul ve çalışan kesim için çok popüler bir durak haline geliyoruz. Her sabah sitelerden gelen e-maillerle ayrı ayrı kampanyaları gezmek yerine StilGiyin’den bir tıkla istediğiniz markayı en iyi fiyata bulabiliyorsunuz. Ayrıca anlaşmalı sitelerimizle StilGiyin kullanıcılarına indirim kuponları sunuyoruz. Böylece StilGiyin’e gelerek sadece zamanınızdan değil paranızdan da tasarruf etmiş oluyorsunuz.
İş ortağımız olan sitelere sağladığımız avantaj ise çok iyi bir pazarlama mecrası olarak kendilerini en uygun hedef kitleye ulaştırmamız ve yüksek dönüşüm oranlı bir trafik sağlamamız.

Kurucular
Robert Kolej'deki eğitimimden sonra Princeton Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans okudum. New York'ta önce Wall Street'de bankacılık yaptım. Daha sonra ise Princeton Üniversitesi'nin 20 milyar dolarlık fonunu yöneten 20 kişilik ekibe dahil oldum. Burada sorumluluğum Private Equity bölümünde, girişim sermayesi alanındaki yatırım seçeneklerinin araştırmasını yapmaktı. Böylece Çin ve Silikon Vadisi gibi yerleri gezerek birçok girişimci ve yatırım aldıkları fonları tanıma imkanım oldu. Bu işte çalışırken Türkiye'de internet alanında çeşitli olanakları araştırdım ve StilGiyin.com projesi böyle doğdu. StilGiyin’de ortağım sitenin teknik altyapısından sorumlu Cambridge mezunu bilgisayar mühendisi Ender Pickin.

Rakamlarla StilGiyin
50 e-ticaret sitesi ile işbirliği halindeyiz ve bu sitelerin hepsi sağladığımız yüksek geri dönüşümlü trafik ve kaliteli ziyaretçi kitlesinden çok memnunlar.
Sitemizde 200.000 ürün ve 2500'ü aşkın marka bulunuyor.
Aylık ziyaretçi sayımız 1 milyona ulaştı. 
En çok Elbise ve Ayakkabı alanında satış yapılıyor.

Kısa ve orta vadeli planlarımız:
Bu siteyi kurmaktaki en önemli amacımız Türkiye’deki online alışveriş alanında kullanıcılarımıza sunduğumuz avantajlarla vazgeçilmez bir site, alışveriş için ilk ve hatta tek durak olmak. Kısa vadede Türkiye’nin önde gelen bütün siteleri dahil olmak üzere 100’ün üzerinde siteyi çatımız altında toplamış olmak, orta vadede ise alışveriş için ilk durak olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemek istiyoruz. Sürdürdüğümüz TV reklamları ile online reklamlarımız bu yolda bize yardımcı olan en büyük faktörler. Ayrıca yurtdışında Alman sitemizi açtık ve başka coğrafyalarda da büyümeye devam ediyoruz.

StilGiyin ile tanıştığım için çok mutluyum. Çünkü biz kadınlar hem şık hem pratik hem hesaplı olanı seçeriz öyle değil mi? 
Sevgiyle :))
0Yorum