The Balm Meet Matte Hughes Sincere

Çok uzun zamandır kullandığım bir rujdan bahsetmek için geldim The Balm Meet Matte Hughes Sincere bugün anlatacağım ürün. Bu sabah Instagram hikayede paylaşınca bir çok kişiden hangi renk diye mesaj geldi. O zaman bu ruju blogda yazmadığımı hatırladım hemen oturdum yazmaya başladım.
The Balm Meet Matte Hughes Sincere

Aslına bakarsanız The Balm'ın bu rujları çıkar çıkmaz önce charming rengini almıştım, çünkü herkes tek geçiyordu. Onu da beğendim ama sonraları bunu fark edince charming daha bir 'ben burdayım'  diye bağırıyormuş gibi geldi.
Şimdi gelelim bu rujun özellik ve vaatlerine. Gratis mağazalarında satılan The Balm ürünlerinde bu mat ruj için sitesinde aynen şöyle denilmiş: "theBalm Meet Matt(e) Hughes Liquid Lipstick Ruj uzun süre kalıcılık ile canlılığını saatlerce koruyan, opak mat görünümüyle yepyeni bir doku hissi ile kadifemsi konforu yaşayın."
The Balm Meet Matte Hughes

Fotoğrafta gördüğünüz gibi likit bir ruj. Fırça yapısını o kadar seviyorum ki, bakın bu ruj bitmek üzere kaç defa kullandığımı tahmin edin. Aplikatörde en ufak bir deformasyon yok. Hafif eğik olması da kullanım kolaylığı için oldukça iyi düşünülmüş.
Rengi kahve tonlu görünse de biraz pembelik var ve o kadar doğal duruyor ki. Hem günlük makyajınızda kullanabileceğiniz hem yoğun göz makyajı yaptığınız özel günlerde kullanabileceğiniz bir renk sincere. Bu rujda sevdiğim bir özellik de dudakları dolgun gösterdiğini düşünmem. Fırça yapısına bağlı olarak, benim gibi dudak konturu zayıf insanların kontur çizebiliyor olması ile gerçekten olduğundan bir tık daha dolgun gösteriyor.
The Balm Meet Matte Hughes charming

Kalıcılık süresine gelince, çay kahve içmezseniz birşeyler yemezseniz 4-5 saat kalıyor. Ben gün boyu kullanacaksam mutlaka yanıma alıyorum çünkü çay kahve olmadan uzun süre geçiremem. Dudakta silinmeye başlaması da bölünerek veya içlerden silinerek olmuyor bu da güzel. Kurutma yapmıyor, yapış yapış asla değil.
Genel olarak çok sevdiğim bu rujun, herkes gibi ben de fiyatı ile yakından ilgiliyim. Dediğim gibi bitmek üzere, şu aralar olacak bir indirimde mutlaka alacağım.
Bu arada hemen söyleyeyim temizlemesi de işkence değil, bir misel su ile rahatça çıkıyor.
Yeni bir yazıda tekrar görüşmek üzere.
Sevgiler


"The Balm Meet Matte Hughes Sincere" için 1 yorum: