Celenes Thermal Deo Roll-On

Bir süre önce tanıştığım, Instagram takipçilerimi de tanıştırdığım Celenes ürünlerinden biri olan Celenes Thermal Deo Roll-On yorumlarım ile geldim bugün.
Celenes markasına ait farklı serilerde cilt bakım ürünleri var. Bende bulunanlar Thermal serisine ait. Diğer ürünlerine de zaman içinde yer vereceğim. En çok sorulan Celenes Roll on olduğu için onunla başlamak istedim. Elime geçtiği günden beri aralıksız kullanıyorum zaten.
Celenes Thermal Deo Roll-On

Celenes Thermal serisinde 3 ayrı çeşit roll on var. Hassas ciltler için parfümsüz, tüm cilt tipleri için ve bende olan beyazlatıcı özellikte olanı. Bu arada Celenes Roll-on kullananlar yazsın lütfen fikirlerini.
Önce ürün özelliklerinden bahsedeyim. 75 ml boyutunda, sade temiz hoş bir ambalaja sahip bu koltuk altı deo roll-on. Sitesindeki açıklamasında aynen şöyle söylüyor. "Termal sudan gelen doğal mineral içeriği ile ter bezlerini tıkamadan ter kokusunun oluşumunu engeller. İçeriğindeki arbutin ile koltuk altı kararmalarını gidermeye yardımcı olur. Alüminyum tuzu içermez."
Gelelim benim deneyimime ve bu ürün ile ilgili yaşadığım küçük deneyime. Celenes roll on oldukça likit bir ürün, ambalajı çalkaladığınızda o akışkanlığı hissediyorsunuz.
Celenes Roll-On

24 saat deneyim üzerinden konuşuyorum. Bunu özellikle denedim, yani 24 saat hiç yıkamadan oldukça sıcak bir ortamda kullandım. Vaatlerinde bahsedildiği gibi terlemeyi önlemiyor, gayet şakır şukur terliyorsunuz. Evet sağlıklı olanı bu ama kimisi o ıslaklığın dışarıdan görülmesini istemiyor da haklı olarak. Sanırım arada fazla teri bir kağıt mendil ile almak görüntü kirliliğini önleyebilir, sağlıklı bir korunma açısından. 24 saat içinde hiç koku olmadı ama 24 saatin dolmasına yakın etkisinin yok olduğunu fark ediyorsunuz. Bu süre benim için yeterli. Çünkü terleyip 24 saatten fazla duş almadan gezemeyiz sanırım 72 saat bile koruyor olsa. Sonuç olarak ter kokusunu yeterli süre için engelliyor. Gelelim ilk günden beri gözlemleyerek merakla beklediğim koltuk atındaki kararmalara beyazlatma etkisine. Bir oran vermek gerekirse %40 oranında kol altımın renginde açılma oldu diyebilirim. Bu arada her gün düzenli kullandım onu belirteyim. Bendeki ürün bitmek üzere. Bir tane daha alıp, o da bitene kadar başka bir koltuk altı ürünü kullanmayı düşünmüyorum. Eğer renkte açılma fazlalaşırsa bu yazıyı güncellerim, İnstagram'da da mutlaka bahsederim.
Şimdi şu bahsettiğim olayı anlatayım; Rossmann'da Celenes ürünlerini inceliyorum. Elimde de roll on var hangi çeşidi diye bakıyorum. Bir bayan geldi yavaşça "almayın ter kokusunu önlemiyor" dedi. Şaşırdım çünkü ben uzun zamandır kullanıyordum. Konuşturmak için sahi mi diye sorunca anlatmaya başladı. Açılış günü Rossmann'dan almış, oradan çıkınca gitmiş AVM tuvaletinde kullanmış. eve gidince ter koktuğunu fark etmiş. Şimdi güler misin ağlar mısın? Uygun bir dille anlatmaya çalıştım, öfkelendi bana ayrıldı yanımdan. Günün tozu kiri, hatta belki terinin üzerine ürün uyguluyor sonra ter koktum diyor. Parfüm, deo veya bnzer ürünler cilt temizlendiktn sonra uygulanır ama sene olmuş 2019 hala bazıları bunları bilmiyor veya düşünemiyor.
Celenes Thermal serisinden 3ü 1arada ve misel su deneyimlerim de sürüyor, onları da sizlerle en kısa sürede paylaşacağım.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler
Not: Fotoğraftaki Celenes Roll On tüm cilt tipleri için olandır. Tatil dönüşü kardeşimin ürününü alıp kendiminkini orada bıraktığım için böyle oldu:)


"Celenes Thermal Deo Roll-On" için 7 yorum:

 1. Haha youtube ya da intagramda videomda aynı şeye dellenmiştim, o anki görüntü aklıma geldi. İnsanlar 1 hafta duş almadan her gün roll on sürüp temiz kokmayı düşünüyor. Tüm bakterileri de o roll ona bulaştırıyor, oy oy oy. Güzel yurdumun insanlarına basit hijyen kurallarını öğretiriz umarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok terledim deyip deo banyosu yapan var fısss diye her yerine

   Sil
 2. Ben ilk olarak termal suyu denedim ve epeyce beğendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklımda termal su, ilk alacağım da o olacak. Yaz kış seviyorum kullanmayı

   Sil
 3. ben bütün yaz kullandım ve kokuyu engellemesinden memnun kaldım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Laf aramızda çok sağlıklı olmasa da terlemeyi önlese daha mı iyi olurdu acaba:)

   Sil
 4. Değerli yorumların için teşekkür ederiz, yeni yazımda senden bahsettim :*

  YanıtlaSil