Bionnex Güneş Kremi

Merhaba
Hazır tatil hazırlıkları başlamışken ben de Bionnex Güneş Kremi'ni anlatmak istedim size. Geçen yaz kullanıp bitirdiğim bu kremi sizlere anlatmak için geç kaldım biliyorum ama geçen yaz yaşadıklarım malum. Sadece Bionnex Güneş Kremi değil, kullanıp notlarını aldığım ne çok ürün var sizlere anlatmam gereken. Geçenlerde Bionnex Güneş Kremi kullananların yorumlarını okurken farkettim ki ürünün performansı cilde, cilt tipine göre ciddi farklılık gösteriyor. Fazla uzatmadan ürünün özellikleri, vaatleri ve benim deneyimime geçelim.

bionnex-50spf-gunes-kremi


Bionnex, dermo organik bir marka önce onu belirteyim. Saç ve cilt problemleri için farklı ürünleri var. Sitelerindeki şu not dikkatimi çekti "Hikayemiz yıllardır yaşadığımız Anadolu topraklarının bize sunduğu doğadan ve bitkilerden aldığımız ilham ile başlıyor" Bu küçük detaydan sonra Bionnez Güneş Kremi'ni anlatmaya başlatayalım.
Bu güneş kremi 50 SPF içeriyor. Plastik 50 ml bir ambalajda. Koyu kıvamlı mat beyaz renkte yoğun bir ürün.

bionnex-gunes-kremi

Bionnex Güneş Kremi vaatlerine bakalım. Aynen şöyle diyor "Preventiva Güneş Kremi yoğun koruyucu aktifleri sayesinde UVA/UVB ışınlarına karşı tam koruma sağlar. Yüksek koruma faktörü güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisine, güneş lekelerine ve yanıklara karşı koruyucu etkilidir. Suya karşı dayanıklı olması uzun süreli koruma sağlar. Her yaş ve cilt tipine uygundur."  
Bahsettiğim gibi geçen yaz kullandım hem kendim hem küçük oğlumda. Oğlumun teni çok açık renk, kar beyaz. 15 dakika güneşte kalsın inanılmaz kızarır ve ben bunun önüne geçmek için yüksek faktörlü ve olabildiğince temiz içerikli ürünler kullanırım ona. Bu anlamda oldukça memnun kaldık Bionnex Güneş Kremi'nden. Özellikle suya dayanıklı olma vaadini de gözlemledim ve testi geçti.
Bir iki önemli noktadan bahsetmek isterim sadece. Sanıyorum ki bu güneş kremini cildi kuru olanlar daha çok sevecek. Mesela ben kremin emiliminde asla sorun yaşamadım ancak karmadan yağlıya bir cilde sahip olan arkadaşım bu durumda sorun yaşadı. Bir de az miktarda ürün oldukça geniş bölgelere yeterli gelebiliyor o bakımdan kontrollü uygulamak en uygun olanı.
Bionnex güneş koruması ürünleri içinde 50 spf kapatıcı özelliği olan bir ürün de var, oldukça cazip bir ürün gibi görünüyor. Ayrıca 100 spf çocuklar için güneş kremi de var.
Kısaca kendime ve küçük oğluma oldukça uygun buldum bu güneş kremini. 
Ürünü eczaneler ve online dermokozmetik sitelerden alabiliyoruz.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler

bionnex-gunes-kremi
"Bionnex Güneş Kremi" için 3 yorum:

  1. Kalemine saglik canim. Ben de oldukca memnun kaldim bu kremden. En cok dikkat edilmesi gereken iyice yedirmek ve suya girmeden 20 30 dk beklemek. Surupte 10 dk sonra girince krem beyaz tonlarda suyla akma egilimi gosteriyor.

    YanıtlaSil
  2. geçen yaz tatilde baya kullanmıştım bunu plajda kullanınca yağlı kuru fark etmedi tabi..:-)) ama iyi korumuştu diye aklımda kalmış..

    YanıtlaSil
  3. Marka geçen sene göndermişti bana. Performansından gayet memnun kalmıştım.Ben de çok beyaz ve hassas tenliyim. Bu nedenle biraz yoğun uyguluyorum ve kuru ciltli olmama rağmen kolay emilmemişti. Ancak bu tamamen benden kaynaklı dediğim gibi bolca sürüyorum. Bu markanın beyazlatıcı etkili nemlendiricisini deniyorum bu aralar, bakalım onun sonuçları ne olacak :)

    YanıtlaSil