Clinique Repairwear Laser Focus All Smooth FondötenMerhaba

Clinique Repairwear Laser Focus All Smooth Fondöten hakkında konuşmak için buradayım. Düşününce aslında benim tam bir fondöten insanı olduğum sonucuna varıyorum ancak bazen o kadar yoruyor, o kadar ağır geliyor ki... Bu sebeple bir süredir farklı bb kremler denemeye başladım. Blogger arkadaşım Blogluyorum Gökçe'nin blogunda Clinique Repairwear Laser Focus All Smooth Fondöten yazısına denk geldim. Kendisi ile konuştuktan sonra da almaya karar verdim.

Ürün anlatıldığı kadarı ile tam aradığım gibiydi. Şimdi biraz bu fondöteni tanıyalım sonra ben deneyimimi anlatayım.


Clinique Repairwear Laser Focus All Smooth Fondöten 30 ml cam şişede. Ancak yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi uygulama için pompa, aplikatör gibi herhangi bir aparata sahip değil. Burada sizin refleksleriniz önemli :D Yani böyle bir marka bunu neden atlar bilemedim ama vardır bir sebebi Clinique kadar bilecek değiliz di mi?  Bendeki rengi shade 3. Aslına bakarsanız bu bana koyu gelir diye düşünmüştüm. Klasik blooger cümlesi "bana bir tık koyu geldi" demeyeyim diye biraz tedirgin oldum ancak Gökçe benden açık tenli, ona bile uygun olduysa dedim ve bunu seçtim. Pişman da olmadım. Vaatlerinde ise UV hasarı giderici olduğu belirtilmiş. Kırışık ve çizgi görünümünü azalttığı, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıldığı söylenmiş. Cildin dış etkenlere karşı savunmasını güçlendirdiği ve pürüzsüzleştirdiği de vaatler arasında. SPF 15 olduğunu da atlamayalım. 

Bu fondöten ince yapılı ve oldukça akışkan. Fırça, sünger ve ellerimle kullandım, en iyi sonucu süngerle aldım. en kötü sonucu da fırça ile. Aslında ince yapıdaki fondötenler fırça ile daha iyi sonuç verir. İnce bir kat uyguladıktan sonra kapatıcılığı arttırmak amaçlı bir kat daha uyguladığım oldu. Mat fondöten sevenler için çok uygun bir ürün olduğunu söyleyemeyeceğim, nemli bir bitişi  var. Kapatıcılığı bana göre ortanın biraz altında. 


Uzun vade kullanımda kırışıklık ve çizgilerde ne gibi bir iyileştirme yapar onu bilemem ama bende etkileri şöyle oldu. Yüzümde ağırlık hissetmedim, iki tur tabir ettiğim iki defa üzerinden geçme durumunda bana ancak yeterli geldi. İşin aslı fondöten ile kapatılması gereken önemli bir sorun yok cildimde ama yine de renk eşitliği ve tek renk zemin için bir miktar kapatıcılık bekliyorum ve bu sebeple iki defa uyguladım üst üste. Cildimde herhangi bir irritasyona sebep olmadı. Cildi sağlıklı gösteriyor olması en güzel yanı oldu benim için.

Fiyat performans olarak değerlendirmemi isterseniz, biraz düşünmem lazım. Marka sevdiğim ve güvendiğim bir marka ama bilemedim bir daha alır mıyım? Şöyle söyleyeyim; içerik sizin için her şeyden önce geliyorsa ki bir çok fondötene göre içerik iyi, nemli bitişi seviyorsanız, fazla kapatıcılık aramıyorsanız fiyatı da önemli değilse elbette size göre bir ürün bu. 

İçeriğini altta paylaşıyorum. Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


"Clinique Repairwear Laser Focus All Smooth Fondöten" için 11 yorum:

 1. Instagramda fotoğrafı görünce gelip bir yazıyı okuyayım dedim sürpriiiiz! Benden bahsetmişsin, çok mutlu oldum :)) Cildimin kuru olduğu dönemlerde beni baya kurtarmıştı bu fondöten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çünkü bu ürünü senin anlatımınla almıştım. Fikirlerin önemli

   Sil
 2. Ürünü sizden görünce biraz da ben araştırmak istedim ve güzel bir ürün gibi deneyeceğim, teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Clinique'le yaşadığım olumsuzluklardan dolayı biraz temkinli yaklaşıyorum ürünlerine artık. BB'sini kullandım fena değil, bu fondöten de cildi kurutmuyorsa deneyebilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merak ettim yaşadığın sorunu.
   Asla kurutmuyor en sevdiğim özelliği oldu, cildi sağlıklı göstermesi

   Sil
  2. Güneş kremi dermatitimi tetiklemişti ve oldukça ciddi bir atak yaşamama neden olmuştu. Tedavi sürecimde epey sıkıntılı geçmişti. Sürecin tek artısı kırmızı yüzümü görmek istemeyen müdürümün bana süresiz izin vermesiydi :)))
   Yeni yeni bazı ürünlerini kullanmaya başladım ve şimdilik sıkıntı yok. Mesela bb kremi gerçekten çok başarılı..

   Sil
 4. Çok güzel bir anlatım olmuş, bilgilendirme için teşekkürler :*

  YanıtlaSil
 5. Yağlı cildim fondötenlerle barışamadı bir türlü. Bu arada sen koskoca Clinique markası insan bi aplikatör koyar şu ürüne değil mi?

  YanıtlaSil
 6. Şu aplikator koymayan markalara sinir oluyorum . Sen koskoca marka ol ,küçücük parçanın maliyetinden kaç:)

  YanıtlaSil