Neutrogena Visibly Clear Temizleme Jeli ve Arındırıcı Tonik

Günün iki tane ürünü var yine. Neutrogena Visibly Clear Temizleme Jeli ve Arındırıcı Tonik. Daha çok yağlı ve sivilceli ciltler için düşünülmüş ürünler bunlar. Hemen vaatlerine bakalım. Neutrogena Visibly Clear Temizleyici Jel 
Alkol sabun ve yağ içermiyor. içinde salisilik asit bulunuyor. Sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olması en iddialı vaadi. Cildi yağ ve kirden arındırması hücrelerin yenilenmesine yardımcı olması da vaatleri arasında. Siyah noktalarla savaş edebilme vaadini de atlamayalım.

Neutrogena Visibly Clear Tonik


Cildin jel ile temizlenme aşamasından sonra kullanılan, cilt temizliğinde tamamlayıcı ürün. Vaatler aşağı yukarı aynı. Sivilce oluşumun engellenmesi ve siyah noktalarla savaş.Yalnız jelden bir farkı içinde alkol bulunması yazık ki. Ürünler 200 ml. 

Bu ürünleri biz oğlumda kullandık. Çünkü benim cildim kuruya yakın ve ürünlerin hünerlerini anlamak pek mümkün olmazdı ama oğlumun cildi karma ve sivilceye meyilli bir cilt. Arada ihmal etse de sabah akşam kullandırmaya özen gösterdim.

Vaarlerine bakarak ürünleri değerlendirmem gerekirse; temizleme jeli cildi gerektiği gibi temizledi, kurutmadı germedi. Tonik kullanımı sonrası hafif gerilme oldu ciltte. O sebeple oğlumun peşinden elimde nemlendirici koştuğum, odasının kapısını on yüz milyon kere tıklattığım doğrudur. 

Kullanıma başladığımız ilk hafta iki tane minik sivilce çıktı, kısa sürede kayboldu. Sonradam öğrendim ki bu sivilceler alttan çıkmak için debelenen sivilcelermiş. Sonrasında ürün bitene kadar bir daha sivilce görmedik. Siyah noktalar üzerinde pek bir etkisi olmadı, o bir kaç siyah nokta hala duruyor. Temizleme ve arındırma işleminde başarılı olduğunu düşündüğüm bu ürünlerin siyah noktaları neden ortadan kaldırmadığını bilemedim. Belki de eski olduklarındandır, yeni siyah nokta oluşumu gerçekleşmedi.

Neutrogena Visibly clear temizleyici jel ve arındırıcı tonik uygun fiyatlı ve kolay bulunabilir ürünler, onu da belirteyim. 
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


" Neutrogena Visibly Clear Temizleme Jeli ve Arındırıcı Tonik" için 10 yorum:

 1. Çok sevdim bu seriyi haftaya bloga planladım hatta yazısını :)

  YanıtlaSil
 2. Uygun fiyatlı, güzel ürünleri olan bir marka, bu ürünleri kullanmadım, markanın kullandığım ürünlerini beğeniyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de kullandıklarımın bir çoğunu beğendim. Fiyat performans olarak bakıldığında oldukça başarılı

   Sil
 3. Sivilceler için alıp deneyebilirim . Çene bölgemde çıkan sivilcelerden şikayetçiyim bende :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Acaba lokal kullanımda nasıl olur sadece yağlı ve sivilceli bölümlere

   Sil
 4. Neutrogena visibly clear temizleme jeli'ni bir ara kullanmıştım ve memnun kalmıştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her cilt tipine uygun ürünleri olması güzel markanın

   Sil
 5. yazın kullanmıştım o dönem iyi geldi sivilce falan da çıkmadı ama kış aylarında kullanmayacağım fazla kurutur diye düşünüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normal ve kuru ciltler için böyle ürünler kışın uygun olmayabilir ama yağlı ciltlerde sorun olacağını düşünmüyorum

   Sil