Gün Evinizde Başlar Hüzün Sarısı'nda Devam Eder...

Pastel Kirpik TarağıMerhaba

Bugün çok alışık olmadığımız bir üründen bahsetmek istiyorum size. Kirpiklerinizi nasıl ayırırsınız? Kalı gelmiş topaklanmış maskaradan nasıl arındırırsınız? Pastel Kirpik Tarağı bunun için tasarlanmış ve işini yapan bir ürün. 

Alttaki fotoğrafta gördüğünüz gibi çelik bir fırçası var. Kavisli bir yapıya sahip, bu da kirpikleri tararken gerekli olan kontrolü sağlıyor. 

Pastel Profashion Kirpik Tarağı ile tanışmadan önce aynı işlemi, eğer mümkünse tırnak uçlarımla (tırnaklarımın maskaraya bulanmasını göze alarak), mümkün değilse yazık ki bir iğne ile yapardım. Çünkü bazı maskaraların uygulama sonu gerçekten kabus. Verdiği hacim kıvırma etkisi güçlü diye kullanmaya devam ettiğim bazı maskaralar yapıştırma topaklanma sorunu yaşatabiliyor.
Pastel Kirpik Tarağı bu anlamda çok faydalı oldu. 


Nasıl uyguladığıma gelince, daha çok maskara tam kurumadan uyguluyorum. Bu şekilde yukarı doğru tarama hareketleri yaptığımda kirpikler de yukarı doğru şekil alabiliyor. Kuruduktan sonra fazlalıkları fark edip taradığım da olmuştur, o da iyi sonuç veriyor ama maskaranın performansına göre tamamladığım makyajımın üzerine o fazlalıklar dökülebiliyor. Bu sebeple iki kat maskara uyguladıktan yaklaşık 30-40 saniye sonra taramalar başlıyor.

Nasıl temizliyorum? Çoğunlukla kullandığım an, nadiren ise daha sonra bir makyaj temizleme mendili ile üzerindeki ürün kalıntılarını alıyorum kapağını kapatıyorum. Yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum ve herhangi bir deforme paslanma yok üründe. Ve hala karton ambalajı ve poşetinin içinde muhafaza ediyorum.

Ürünü Pastel Shop ve bir çok online alışveriş sitesinde bulmak mümkün. Şimdiye kadar herhangi bir kozmetik mağazasında denk gelmedim, inşallah vardır. Çünkü benim gibi maskara meraklıları için faydalı bir ürün ve insanların al-çık yapmayı online alışverişe tercih etmeleri sebebi ile mağaza raflarında olması gereken bir ürün. Fiyatı da 14-15 lira civarı.

Artık bir çoğunuz biliyorsunuz. Ben yerli markalara karşı bir adım daha öndeyim. Hele bu markalar sürekli kendilerini yeniliyor ve tüketici ile sıcak ilişkileri koruyorsa. Bu anlamda Pastel de benim için kıymetli bir marka. Bir zamanlar, yani çok eski zamanlar benim için sadece bir oje markasıydı şimdi ise çıkardığı her yeni ürünü almak için vakit bulmaya çalıştığım  bir Türk markası.

Bu arada önemli bir hatırlatma. Her yıl yapılan Watsons Ödülleri'nde bu yıl Pastel markası Day Long rujlar, Nude Eyeshadow Palette ve kaş maskarası ile aday. Hem bize ait bir markaya destek vermek hem 500 hediye paketinden birini almak için tam burayı tıklayarak oy kullanabilirsiniz. Oylama 12 Mart 2017 tarihine kadar sürecek.

Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler

21 yorum:

 1. Benim kirpiklerim kısa olduğu için bu taraktan çok verim alamadım ben bir kaç defa kirpiklerden topaklanma için taradım ama dediğim gibi kısa olunca çok taramıyor zaten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim kısa sayılmaz ama çok cansız ve seyrek. Toplaklanmalar ciddi anlamda belli oluyor. O bakımdan anlaştım:)

   Sil
 2. Değişik merak ettiğim bir kirpik tarağı..Eline sağlık ablacım.

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir ürünmüş. İlk defa rastlıyorum. Kuruyan maskaralar büyük sıkıntı maalesef..

  YanıtlaSil
 4. benim de çok merak ettiğim bir üründü, raflarda örmedim keşke gelse!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de görmedim ama bu yazımdan sonra bir kaç mesaj aldım Gratis mağazasında görenler varmış.

   Sil
 5. İlk defa gördüm ve merak ettim :) Özellikle maskara sürdükten sonra kullanımı merak ettim, ellerinize sağlık :) Sevgiler <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maskara öncesi kullanma ihtiyacım yok, çünkü zayıf ve düz kirpiklerim var. Özellikle maskarayı abarttığım zaman ciddi işe yarıyor:)

   Sil
 6. Valla baya kullanışlıymış.İnstagramda görünce bayıldım zaten. Denicem bende :) Cadininikizi :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk gördüğümde şüphe ile yaklaşmıştım ama kirpiklerdeki topakları temizleyip düzeltince çok sevindim:)

   Sil
 7. Pastel kirpik tarağını merak ettim.İyi günlerde kullan ablam :)

  YanıtlaSil
 8. Degisik bir ürünmüs, ilk defa gördüm ve merak ettim :)

  YanıtlaSil
 9. Sanırım tarayacak fazla bir kirpiğim olmadığından bir türlü kullanmayı beceremedim ben ...

  YanıtlaSil

Blog Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Hüzün Sarısı COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.