Flormar Genius Glitter

genius-glitter


Merhaba
Uzun zamandan sonra yeni bir oje yazısı ile buradayım Flormar Genius Glitter GG04
Biliyorsunuz bu seri uzun zamandır var ve ben ilk gördüğüm günden beri farklı renklerini kullanıyorum. Glitter ojeler aslında günlük kullanıma uygun ojeler değil biliyorsunuz. Özellikle temizlenmesi güç olduğundan her gün için tercih edilmiyor ama ben bazılarını o kadar seviyorum ki böyle ara ara kullanıyorum. Simli oje çıkarma işleminden yazımın sonunda bahsedeciğim.
Genius Glitter serisinden en sevdiğim renklerden biri bu GG04,  bir diğeri yine böyle yeşil alt zeminli tabi biraz daha koyusu olan GG03 ve yine benzer tonlarda olan GG09. Sanıyorum seride 9-10 ayrı renk var tabi bende de:) 
Bu ojeleri bende gördüğünüz gibi tüm tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz veya kombinleyip dekor olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle şu saydığım renkleri bu şekilde tüm tırnaklarda görmek beni mutlu ediyor, belki de baharı çok sevdiğimdendir:)
Fotoğraflarda filtre vs yok. İki kat uygulanmış halini görüyorsunuz. Kuruma hızı orta. Uygulama esnasında nasıl oluyorsa simler çok alakasız yerlere uçup yapışabiliyor sadece ona dikkat etmek  lazım. Açık yeşil içinde altın ve gümüş rengi simlerin olduğu bu ojeyi uyguladıktan sonra üzerindeki doku sebebi ile tırnaklarınızın dokunduğu yere sim bırakma veya takılma durumu için de üzerine bir top coat uygulamak sorunu yarı yarıya çözüyor. Glitter ojelerin geneli için bunu uygulayabilirsiniz.
flormar-simli-oje

Gelelim en zorlu kısın olan çıkarma kısmına. Altına bir baz sürmeniz öncelikle faydalı olacaktır ancak yetmeyecektir. Folyo veya streç film ile nasıl çıkaracağınızı tam burada yazmıştım. Bu yöntemle çok kolay çıkarabilirsiniz. Hemen bir uyarıda bulunmak isterim; Folyo veya streç film ile oje çıkarma yöntemini çok sık kullanmamanızı öneriyorum, yani tırnaklarımızın sağlığı için:)
Bu arada tırnaklarımı nasıl eski haline getirebildiğimi, o sürekli kırılmaların önüne nasıl geçebildiğimi farklı bir yazı ile size anlatacağım.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler
"Flormar Genius Glitter" için 22 yorum:

 1. Bu seriyi çok seviyorum 02 sini bayilarak kullanıyorum ama çıkarma işlemi biraz zor 😇

  YanıtlaSil
 2. çok yakışmış. ben de bir ara kullanıyordum ama bu çıkarma zorluğuna bıraktım. en sevdiğim ojeler hızla kuruyanlar :) ama bu simlilerin ışıltısı harika;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim:)
   Yeşil üzerine olunca daha bir sevdim. Aynı ojeyi iki defa aldığım çok nadirdir bu da o özel ojelerden biri:)

   Sil
 3. Ben de bayılıyorum bu ojelere. Hele yazın herşey parlasın istiyorum. Tırnaklar harika olmuş yine maşallah :)

  YanıtlaSil
 4. ışıl ışıl çok iddealı ara ara kullanıyorum bende

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel görünüyor ama dediğin gibi özel zamanlarımda kullanabilirim,tırnak kırılma sorununa çözümünü bekliyorum benimde var aynı dert başımda :)

  YanıtlaSil
 6. Nasıl güzel bir oje

  YanıtlaSil
 7. Ojenin rengine bayıldım alıncaklar listesine ekledim hemen teşekkürler :)

  Bu arada blog keşif etkinliğinden buldum sizi takibe aldım geri takip yaparsanız sevinirim :)
  http://yesmyldrm.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim:)
   Yorum yaptığınız gün ziyaret edildiniz:)

   Sil
 8. Maşallah diyorum, tırnaklar düzelmiş, çok güzeller :)) Benimkiler hala perişan... :-/ Glitter ojelere yeni alışıyorum ben, çok güzel duruyorlar :)

  YanıtlaSil
 9. Güzeö bir renk çok uzun zamandir bu türlerden kullanmadim.hem günlük kullanima pek uymadigi hem de zor çiktigi için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evde ofiste bu kadar pırıltı fazla ama ben ara ara bunu özellikle kullanıyorum:)

   Sil
 10. Zor çıktığı için hiç uğraşmıyorum bu ojelerle :/ yazısını merakla bekliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Folyo yöntemi uğraştırmıyor hatta eğlenceli bile:)

   Sil