İlkokullarda El Yazısı Zorunluluğu
Merhaba Arkadaşlar;
Bir süredir aklımı karıştıran, beni düşündüren hatta karalar bağlatan bir olaya takılıp kaldım. İlkokullarda el yazısı zorunluluğu. Bu çocuklar zaten erken okula başlıyor. Kasları bile tam gelişmemiş. Yakınlarımın çocuklarında izliyorum inanılmaz zorluk çekiyorlar.
Bireysel olarak benim yapabileceğim tek şey vardı onu yaptım.
Change.org sitesinde konu ile ilgili bir imza kampanyası başlattım. Aslında bloga taşımadan çözmeyi düşünüyordum bu durumu ancak 100 imzayı toplayamadım kaç saattir. Yani düşündüğüm kadar duyarlı çıkmadı insanlar. 
Güncelleme;
100 imza hedef diyordu. 103 imza toplandı hedef 200 imzaya çıktı; toplanınca ne olacak derseniz onu ben de bilmiyorum. Bu platformda oluşturduğum ilk kampanya bu. Sanıyorum bu imzalar Milli Eğitim Bakanlığı'na gidecek.
Gelişmeleri, bu yazıyı güncelleyerek sizlerle paylaşacağım...

Güncelleme: El yazısı zorunluluğu kalktı sonunda. 
Sevgiler


"İlkokullarda El Yazısı Zorunluluğu" için 7 yorum:

 1. Kampanyanızı yürekten destekliyorum.Emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. çok fena ya minnacık çocuklara el yazısı öğretmek nedir Arda o kadar zorlanmıştı ki kampanyayı hemen imzalayacağım..

  YanıtlaSil
 3. Kaçımız el yazısı kullanıyoruz ki günlük hayatta :P Eğitim sistemi denen, deneme yanılmadan ibaret sistem bizi ne saçma şeylerle uğraştırıyor çocuklara ve harcanan zamana yazık gerçekten :(

  YanıtlaSil
 4. El yazısına ben de karşıyım. Yeğenimin el yazısı yazarken o kadar çok zorlanmasını geçtim normal yazılmış yazıları da okurken zorlanmasına ne demeli. Ortaya berbat yazılarla dolu bir defterler sürüsü çıkıyor ve çocukların şevki kırılıyor. Hemen imzalıyorum.

  YanıtlaSil