SPLAT Biocalcium Gargara

SPLAT Biocalcium Gargara ile geldim bugün. Malum Splat markası uzunca bir süredir hayatımızda. Şahsen diş macunlarını severek kullanıyorum. Favorim Special Blackwood. Diş fırçalarını da severim. İlk defa markanın Splat'ın bir ağız çalkalama suyunu denedim o da Biocalcium ağız çalkalama suyu oldu. Hemen özelliklerinden vaatlerinden bahsedeyim.
SPLAT Biocalcium Gargara275 ml boyutunda bir şişede beyaz renkli. Diş minesini güçlendirme ve plaklara karşı koruma, beyazlatma vaadi var. Ferah bir nefes için de limon kabuğu ve anason özü yağı var içinde. Fluoride, PEG, Chlorhexidine, Saccharin, SLЕS, Ethyl Alcohol, synthetic aromas and colors barındırmıyor. Bunları da hemen yazayım. Detaylı içeriği yazının sonunda ekleyeceğim.
Kullanım önerisi ise şu şekilde: Dişlerimizi fırçaladıktan sonra şişe kapağına ürünü dolduruyuyoruz. Yaklaşık bir dakika gargara yapıyoruz, tükürüyoruz. Tabii asla yutmuyoruz.

splat ağız çalkalama suyu


Elime geçtiği andan itibaren kullanıyorum. Bahsedilen vaatlerin bir kısmını görmek için uzun süre kullanmak gerekiyor tahmin edersiniz. Güçlendirme, koruma beyazlatma için düzenli uzun süreli kullanım gerekli.
Bunun dışında tadı bana çok cazip gelmedi. Belki de hindistan cevizi ile aram olmadığındandır. Kullanım sonrası bu tat rahatsız etmedi. Ferahlık konusunda da evet hoşuma gitti diyebilirim. Tabii ki uzun vadede sonuçları görebilmek için ve marka ürünlerini genel olarak sevdiğim için kullanmaya devam edeceğim.
Şimdi içeriği paylaşayım sizinle. 
Aqua, Glycerin, Xanthan Gum, PVP, Calcium/Magnesium/Zinc Hydroxyapatite, Sodium Bicarbonate, Polyglyceryl-4 Laurate/Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprylate/Caprate, Aroma, Zinc Acetate, Sodium Coco-Sulfate, Calcium Lactate, Illicium Verum Fruit/Seed Oil, Citrus Limon Peel Oil, Stevia Rebaudiana Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Ananas Sativus Fruit Extract, Maltodextrin, Pentylene Glycol, Potassium Thiocyanate, Bifida Ferment Lysate, Lactoferrin, Lactoperoxidase, Glucose Oxidase, Glucose Pentaacetate, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Limonene.
Yeni bir yazıda tekrar görüşmek üzere.,
Sevgiler


"SPLAT Biocalcium Gargara" için 2 yorum:

  1. temiz içerikli güzel bir ürünmüş gerçekten ama hindistancevizi tadı beni de bir düşündürdü :)

    YanıtlaSil
  2. Aa bunu görmemiştim. Değişik gargara ürünleri kullanmayı seviyorum. Denk gelirsem alayım :)

    YanıtlaSil