Mara Mirror Effect Oje

mara-mirror-effect-oje-altin


Merhaba 

Son zamanlarda bolca gördüğümüz ve içimizi açan Mara Mirror Effect ojeden  altın rengi. Ayna efektli ojeleri baktığımız her yerde görür olduk ve nasıl cezbedici nasıl al beni diyor değil mi? 

İlk gördüğümde mutlaka bir kaç rengini almam lazım diye düşündüm. Altın, gümüş bronz ve kırmızı renkleri aşırı ilgimi çekmişti. 'Çıkınca üç tanesini seçip alayım' dedim ama o günlerde bir türlü ilgili mağazalara gidemedim. O arada blogger arkadaşlarım deneyimleyip yazılarını yazmaya başlamışlardı bile. Uygulaması çok zor olan ojeler olduğunu, ayrıca renklerine göre performanslarının da değiştiğini okudum bir çok blogda. O zaman ben bir tane alıp deneyeyim dedim ve bir kozmetik alışverişimde attım altın rengini sepete. Deneyimledim farklı şekillerde. Şimdi de sizinle paylaşmak istedim.

Ambalaj da altın rengi Mara Mirror Effect ojede, çok şık görünüyor sizce de öyle değil mi?  Alttaki fotoğrafta gördüğünüz gibi lastik gibi uzayan bir yapısı var ve çok koyu.


Gelelim nasıl uygulandığına veya nasıl uygulanamadığına. Eğer tırnaklarınıza bir baz sürmezseniz tırnağınızdaki tüm hatalar olduğu gibi belli oluyor. Tek kat uygulamada rengini veriyor ama ojenin toparlanması için iki kat sürmek lazım. Kalın bir baz ile kullanırsanız bazın çok iyi kuruması lazım, onun üzerine ayna efektli ojenizi sürebilirsiniz ama onda da şöyle jilet gibi bir görüntü beklemeyin. Oje kurudukça biraz toparlanıyor ama bir çok fotoğrafta gördüğümüz o görüntü olmuyor. İdare eder bir görüntü diyebiliriz. Üzerine top coat sürülünce daha parlak oluyor denilmişti, ben hiç öyle görmedim. Bu sıradan bir oje değil ayna efektli bir oje. Top coat o ayna görüntüsünü alıyor ve parlak altın rengi bir oje haline geliyor. 

Ojenin kuruma hızına gelince, yapısına göre uzun sürer diye düşünebilirsiniz ama değil. Bazsız uygulamada kısa sürede kuruyor. En çok şaşırtan ise kalıcılığı oldu. Kalın yapıda olduğundan kabuk gibi soyulur gider diyordum. Çok fazla el yıkayan biri olmama rağmen 3.gün sağ elimin tırnak uçları hafif soyulmaya başladı. 

mara-ayna-efektli-ojeMara Mirror Effect ojeleri Gratis ve Watsons mağazalarında bulabilirsiniz. Fiyatı 20 lira. Tamam çok iyi düşünülmüş ama sorunlu bir oje. Bana göre pahalı bu şartlarda ki yakın tanıyanlar bilir uygun fiyatlı ürünleri tercih etmeme rağmen ojeye verdiğim paraya acımam. Ama 20 lira gerçekten fazla. Ben buna rağmen kırmızı rengini de almayı düşüyorum. Bir de onu deneyip sizlerle paylaşırım.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


"Mara Mirror Effect Oje" için 14 yorum:

 1. ben de aldım aynı rengini kabuk gibi soyuluyor bu oje tuhaf çok beğenmedim:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de beklentim öyle soyulmasıydı ama o şekilde olmadı

   Sil
 2. 20 tl fazla ama renkleri güzel ben de bunu ve pembe renkliyi almak istiyorum umarım Gratis indirim yaparsa da toptan alırım bütün seriyi .-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz indirime girdiğini görmedim inşallah öyle bir indirim gerçekleşir :D

   Sil
 3. Altına ne kadar beklesemde bir ürün sürdüğümde yapısı direk bozuldu. Ben direk 2 kat uyguluyorum 4-5 gün dayanıyor�� ilk aldığımız bronzdu gayet memnun kaldım ama kırmızı 3 günde gitti mesela.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 4-5 gün çok iyi bir süre. Bende o kadar kalmadı.

   Sil
 4. Kullanım zorluklarını düşününce insan biraz tedbirli yaklaşabilir ama tırnaklarınızda duruşu da mükemmel.

  YanıtlaSil
 5. Gümüş bronz renklerini merak ediyorum. İnstagram gönderilerinde hiç uygulama zorluğundan vs bahsedilmemesi ilginç. İlk defa sorunlu bir oje olduğunu yine blog okumanın sayesinde öğreniyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de meraktayım bazı renkleri için ama işte öyle bir paraya sinirler bozula bozula almaya değer mi tam bilemedim. Ama bir iki renk alabilirim belki.
   Sadece görsellerle olacak iş değil, kusursuz görselde gerçeği anlamak mümkün değil.

   Sil
 6. Renklerini beğendim de uygulaması dertli. Hangi rengini görsem uğraşmış kullananlar. Ne kadar ilgimi çekse de almadım o yüzden.

  YanıtlaSil
 7. Sen ve Nilgün'ün yorumundan sonra renklerini ve duruşunu ne kadar beğensem de uzak duracağım :))

  YanıtlaSil
 8. Altın ve gümüş bence çok başarılı bu seride..

  YanıtlaSil