Hc Lightening Peeling Cleanser

hc-peeling-cleanser


Merhaba

Bugün yine bir cilt bakım ürünü ile Hc Lightening Peeling Cleanser. Biliyorsunuz sevilen saç bakım markası Hc Care bir süre önce cilt bakım ürünleri ile de tüketici ile buluşmaya başladı. Hatta İstanbul'da bir lansman gerçekleştirdi ve bizler de konukları olduk. O günden beri gerek markanın bizlere hediye edilen ürünleri gerek benim sitelerinden yapmış olduğum alışveriş ile elimde olan ürünlerini deneyip, kanaat oluşturanları sizlerle paylaşıyorum.

Hc Peeling Jel, kız kardeşim Şirin Kanatlar'da vardı. Gittiğimde orada denedim çok hoşuma gitti. Peeling severgillerden olduğum için aklımda kalan başka ürünler ile birlikte hemen sipariş verdim ve kullanmaya başladım. Acaba ilk iki kullanımda sevdiğim kadar, uzun süreli kullanımda da sevdim mi?

Önce ürünü biraz anlatayım sonra deneyim sonucuna geçeyim her zamanki gibi.
Hc Peeling Cleanser 150 ml bir tüp ambalajda. İrili ufaklı tanecikleri olan bir peeling jel. Vaatlerinde ise şöyle diyor, cildi pul pul görünümünden korunmasına yardım etmek, cildi canlandırmak. Cilteki ölü hücreleri ve yüzeysel kirleri kolayca temizlemek. Ayrıca içinde cilt rengi eşitleyen aktifler olduğundan ferah ve ışıltılı görünüm kazandırmaya yardımcı olmak. Ürün sabun içermiyor bu arada. Onun yerine hassas temizleyici ajanlar var:)


Ürünün kullanım önerisi ise nemli cilde dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamak, bir iki dakika bekleyip durulamak. 
Nasıl kullandığımdan başlayayım deneyim sonucuna. Günlük kullanıma uygun olduğu, hatta günde iki defa kullanılabileceği belirtilmiş olan bu peeling önce beni düşündürdü. Çünkü ben hiç günde iki defa peeling uygulamadım. Taneciklerin de irili ufaklı olduğunu görünce marka ile irtibata geçtim ve "yüzümü soymasın günde iki defa bu tanecikler benim" dedim:)) Bahse konu belirgin taneciklerin organik olduğunu öğrenince içim rahat etti ve deneyim düzenli olarak başladı. Günde iki defa kullanıma uygun olsa da sonuçta peeling bu ve ben o şekilde kullanmak istemedim. Sadece sonucu sizlerle paylaşacağım için, iki gün üst üste sabah akşam kullandım. Herhangi bir tahriş veya farklı bir etki olacak mı diye. Hayır bir sorun yaşamadım. Sonra haftanın iki günü kullanmaya devam ettim. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz miktar tüm yüze, hatta boyun bölgesine yetiyor. Dairesel hareketlerle masajımı yapıyorum. O arada banyodaki ürünleri toparlıyorum veya dişlerimi fırçalayarak 2-3 dakika geçirip duruluyorum.
Aynaya baktığımda yüzüme nur indiğini görüyorum:) Cildim kuruya dönük karma, yani sadece burun bölgesinde hafif yağlanma olur. Alın ve yanaklar kurudur. Buna rağmen asla kuruluk hissettirmeyen, koşturarak nemlendirici sürme hissi uyandırmayan nadir ürünlerden biri Hc Lightening Peeling Cleanser
Hemen bir not: uygulama esnasında acelem olduğunda masaj ve bekletme olayını kısa tutarsam burun kenarlarımın tekrar yağlanması uzun sürmüyor ama gerektiği kadar yaptığımda uzun süre o duru dokunuşu hissediyorum. Ferah bir kokusu var, uygulama esnasında alıyorsunuz sonra almıyorsunuz:)
Açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketmemiz gereken bu ürün paraben içermiyor.  Bunun dışında cadı fındığı bitkisi (2 yıl önce tam buradaki yazımda bahsetmiştim) ki onu da severiz sıkılaştırıcı etkisi sebebi ile. İçerikte Hamamelis Virginiana olarak geçer. Ah biz kadınlar!
Ürün şu sıralar indirimde. Almak veya incelemek isterseniz işte burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
Markanın ürünlerini deneyip paylaşmaya devam edeceğim.
Sevgiler
"Hc Lightening Peeling Cleanser" için 15 yorum:

 1. ben de sevdim peelinglerle aram iyidir her zaman ama bana göre sabah akşam kullanılacak bir ürün değil.. haftada 2 duşta kullanıyorum derinlemesine temizliyor cildimi ve dediğin gibi hiç germiyor o bakımdan memnun kaldım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanıyorum sürekli kullanacağım hem performansı hem fiyatı sebebi ile

   Sil
 2. Henüz kullanamadığım bir sürü ürünü Beni bekliyoru evde �� Zevklerimiz benziyor bakalım ben sevecek miyim bu ürün ��

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir yazı olmuş. Güle güle kullan canım:)

  YanıtlaSil
 4. Taneciklerinin organik olması ne güzelmiş, ilk kez duyuyorum organik tanecikleri olan bir peeling.. Merak ettim.Güle güle kullan dilerim <3

  YanıtlaSil
 5. Güle güle kullanın, merak ettim doğrusu :)

  YanıtlaSil
 6. Peelinglere zaafı olan biri olarak çok merak ettim :) Mutlulukla kullanın :))

  YanıtlaSil
 7. Cildim kuru peelingler iyi gelmiyor. Ancak HC nin yeni ürünlerinden bir kaç tane de bende var. Makyaj temizleyicisi ve serumunu özellikle merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
 8. HC ürünleri gerçekten çok başarılı, mutlulukla kullanın :)

  YanıtlaSil
 9. bu rünü de denemek istiyorum çünkü bende maske, peeling çok seviyorum. Cilt bakım ürünleri en sevdiğim şeyler arasında renkli kozmetik 3. sıradadır ilgi konusu sırasında. cilt, saç ve kozmetik diye gidiyor. Mutlaka deneyeceğim bunu da.

  YanıtlaSil
 10. Bu ürün de HC'nin merak ettiğim ürünleri arasındaydı, bi alışveriş şart oldu :)

  YanıtlaSil