Hayallerimiz ve Biz (mimlendim)


Merhaba

Ürün incelemesi yapıp, detaylı yazılar yazamasam da bu gibi yazılarla sizlerle buluşmak hoşuma gidiyor. 
Yeliz'in Keşifleri beni mimlemiş. Hayallerimden bahsedeceğim sizlere. Aslında bakarsanız bir su burcu olarak "hayal benim işim" demem lazım ama "hayal benim hobim" diyebiliyorum sadece. Çünkü defalarca denenmiştir tarafımdan , çocukluğumdan beri. Hayallerim hiç gerçek olmadı. Bununla ilgili şöyle de bir sözüm var "Kurduğum hiç bir hayal gerçek olmadı ama hedeflerime mutlaka ulaştım" o sebeple şuraya yazacaklarım içinde hayalin dışında hedeflerim de olacak.  Başarmayı seviyorum çünkü.
Geçelim sorulara


Hayal kurmaktan hoşlandığınız yer ve zaman dilimi var mı? 
Hayallerimi uykuya dalmadan kurarım, eğer bayılma derecesinde gitmemişsem yatağa:) Ama hedef planlarımı çay içerken yaparım.

En çok neyin hayalini kurarsın? 
Aklımda bir ev var hep onun dizaynı olur hayallerimde. Büyük paralara ulaşılabilecek bir hayal bu tabi. Büyük para derken; kişiye göre değiştiğine de belirteyim. Bana göre büyük para ama Reza Zarrab' a göre çerez parası:) Hedeflerim de sürekli iş üzerine olur. Gençlik yıllarımda ikisi de aşk üzerine olmuştu çoğu zaman:)


Şimdiye kadar çok hayalinizi gerçekleştirdiniz mi? 
Hayal olarak düşündüklerim değil de hedef olarak belirlediklerime ulaştım. Öğrencilik yıllarımda ya gazeteci ya hukukçu olmak istemiştim. Ama meslek lisesi çıkışlı olduğumdan mümkün olmadı. Bir gün Fotomaç gazetesine bir yazı gönderdim fax ile. Yayınladılar devamını istediler. Şimdi basın kartı sahibiyim. Hayal olarak görseydim asla ulaşamazdım, hedefledim! Ben zaten eşimi de hedeflemiştim:)

Henüz gerçekleşmemiş ama ille de gerçekleşecek dediğiniz bir hayaliniz var mı?
Evet. Benim hayranı olduğum tek sanatçı Nilüfer. Hayalim onunla aynı organizasyonda yer almak. 99 yılından beri aynı sektördeyiz ama bu nasip olmadı. Hayal olarak gördüğüm için olmayacak. Hedefim ise 2 ayrı konuda kitap yazmak. Allah ömür verirse çok istiyorum.

Yeliz'in Keşifleri'ne çok teşekkür ediyorum. Dilerim herkesin hedefi, hayali gerçek olur.
Sevgiler


"Hayallerimiz ve Biz (mimlendim)" için 10 yorum:

 1. Ben zaten eşimi de hedeflemiştimmmm <3 bayıldım bu cümleye. Genelde hep beyaz atlı prens hayalleri olur bizlerde :D ama bu hedefleme işi çok mantıklı. Sanırım ben de öyle olmalıyım. Dilerim hedeflerimiz gerçek olur abla. Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Iste bu yuzden seviyorum seni ortsk yanlarimiz cok fazla hayal kurmak hep uzak oldu bana da istedim ve elde ettim..Kalemine yuregine saglik

  YanıtlaSil
 3. Kitabını okumak mutlaka isterim ablam. İnsallah en kısa zamanda yazarsın :)

  YanıtlaSil
 4. Hayallerinizi okumak keyifliydi.Umarım henüz gerçekleşmemiş olanlarda kısa sürede gerçekleşir.

  YanıtlaSil
 5. Katılımınız için çok teşekkürler, oldukça içten bir yazı olmuş, istediklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle 😊

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir mim yazısı olmuş.Hayal kurmak güzel şey! Kitabının ilk okurları arasında olacağım.Tüm hayallerinin gerçekleşmesi dileğiyle.

  YanıtlaSil
 7. hem hayallerinize hem de hedeflerinize ulaşın inşallah :) kitaplarınızı da bekliyorum o zaman :)

  YanıtlaSil
 8. Keyifli bir mim olmuş. Kitap hayalini de umarım gerçekleştirirsin :)

  YanıtlaSil
 9. Bende hayal kurmayı severim şimdiye kadar kurduğum hayallerin bir çoğu gerçekleşmiştir. :) mim çok güzel bende mi yapsam :=) Esen kal öptüm

  YanıtlaSil
 10. Kitabini okumak ben de cok isterdim, umarim hedeflediklerinden de fazlasini gerceklestirirsin, azmin elinden birsey kurtulmaz :)

  YanıtlaSil