Pastel Profashion Eyebrow Duo (Pastel Kaş Farı)pastel-kas-fari

Merhaba

Pastel Profashion Eyebrow Dou ile tanışmayanları tanıştıracağım bugün. Yaklaşık 1 yıl önce tanıştım Pastel Kaş Farı ile. İlk kaş kitimi geçen yaz sonu Samsun seyahatimde bir arkadaşıma verdiğimden bu ikincisi.
Peki ne var Pastel Kaş Kiti'nin içinde. Minik bir uygulama fırçası var. Fotoğrafta gördüğünüz gibi iki ayrı renk var ama ikisi de far değil. Biri vaks diğeri far. Mika bir ambalaj içinde ürün. İşin açığı acaba çabuk kırılır mı demiştim ilk gördüğümde, kapak sorunu yaşar mıyım demiştim ama yaşamadım gayet sağlam:)
Gelelim nasıl kullanıldığına. Ürünün arkasında aşamalar yazıyor, yani önce vaksı uygulayıp kaşların şeklini belirliyoruz ardından da far ile var olan boşlukları dolduruyoruz. Ancak bu şekilde kullanma zorunluluğu yok elbette. Mesela benim vaksı kullanmadan sadece far ile şekillendirip tamamladığım olmuştur. Veya ikisini fırçanın ucunda karıştırıp uygulamayı o şekilde tamamladığım olmuştur. 

pastel-profashion-eyebrow-duo

Yukarıda renkleri tam olarak yansıtmaya çalıştım. Benim ürünü kullanırken bir sorunum oldu, yanlış renk seçimi. Pastel bana 02 Medium göndermişti, ben tekrar alırken de 02 Medium aldım. Aslında 03 Dark almam lazımdı, ben bilmiyordum Dark rengini. Görevli arkadaş beni ve rengimi göre bile size "03 Dark verelim niye bunu alıyorsunuz" demedi.  Bu arada Pastel Kaş Seti'nin 3 ayrı renki var 01 Light sarışınlar için, 02 Medium kızıl ve kumrallar için 03 Dark esmerler için. Bari ben yazmış olayım da benim gibi işini bilmeyen bir mağaza görevlisine denk gelirseniz kendinize uygun bir set için ısrarlı olabilirsiniz. İşte blogların önemi. 

 Peki ben memnun kaldım mı? Yukarıda anlattığım uygulamalar içinde fırça ucuna ikisini karıştırıp uygularsam evet memnun kaldım. Vaksı önce sürdüğümde hafif kızıllık içerdiğinden ve benim kaşlarım neredeyse siyah olduğundan iyi durmadı. En uygunu fırça ucunda karıştırmak oldu. Gün boyunca kaşlarımda kaldı, dağılmadı akmadı. Far bölümü uygulama esnasında göz kapaklarıma dökülmedi.  Atlamadan minik fırçasından da bahsedeyim, farklı bir fırça kullanmanıza gerek yok gayet yeterli. Laf aramızda göz farı olarak da performansı hiç fena değil:)))

Yeni bir yazıda görüşmek dileğimle
Sevgiler"Pastel Profashion Eyebrow Duo (Pastel Kaş Farı)" için 14 yorum:

 1. merakla okudum yorumlarınızı çünkü ben bu ürünü satış görevlisinin zoruyla almıştım, o kadar çok övmüştü ki :D kızıl saçlara uygun olanını aldım fakat vaks kısmından hiç memnun kalmadım, tutuşu çok iyi osla da sürmeyi beceremedim, yapıştırdı kaşlarımı sürekli, koyu far kısmın da pigmentastyonunu çok beğenemedim. wet n wild kat kat iyi geliyor bundan bana göre. Yazı için teşekkürler =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O vaks adamı rezil de eder vezir de. Çok dikkatli kullanmak lazım. Karıştırarak kulanmak çok verimli
   Ben teşekkür ederim:)

   Sil
 2. Bu kiti kullanıp bitirdim. Ben en açık rengini almıştım, yapısını çok da başarılı bulmuştum. Fakat, açık tonu benim kaşlarımda kızıl-kiremit kalmıştı. Flormar kullanıyorum şimdi, o da bence başarılı... :)) Ellerinize sağlık... :)

  YanıtlaSil
 3. Evet ya 02 numarası var bende de kesinlikle çok kızıllık barındırıyor içinde. Siyah saçlı biri için fazla kızımsı bir kahve bunun farı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlar siyah olunca 03 Dark seçilmeli bence de

   Sil
 4. Sarışın buri olarak kızıllığı sevmiyorum ben de. Yine de yazıdan sonra merak ettim bir denemekte fayda var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sarışın olunca 01 sizin için uyg7un olacak sanıyorumö. Bu koyu gelir

   Sil
 5. Fotoğrafını çekemediğim için kullanamadığım ürünlerden biri.Acaba bendeki ne renk çok merak ettim şimdi ...

  YanıtlaSil
 6. 6 aydır kullanıyorum bende çok da memnunum ama vaks kısmını hiç sevmedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında sabitleme için çok iyi ama renk uygun olmayabiliyor

   Sil