Maybelline Affinitone Concealer


maybelline-concealer
Yeniden Merhaba

Daimi kozmetik ürünlerim olan gözaltı kapatıcıları serimi sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugünün konuğu Maybelline Affinitone Concealer. Ürünü çok uzun zamandır kullanıyorum. Bu gördüğünüz 3. Acaba çok mu sevdim de 3 defa aldım Maybelline kapatıcıyı dersiniz? Hemen anlatayım.
Benim kapatıcı ihtiyacım sadece uyku düzensizliğinden göz altında oluşan morluklar. O yüzden ilk paragrafta gözaltı kapatıcısı dedim. Biliyorsunuz bu gibi ürünler birçok kapatılması gereken noktada kullanılıyor. Sivilce izi, cilt kızarıklığı gibi. Dolayısı ile ben yine gözaltı morlukları ile ilgili performansından bahsedeceğim.
Ürünü ilk aldığımda stant görevlisi anlata anlata bitirememişti. Kız kardeşimle birlikteydik hatta iki yıl önce sanırım. Tüm cilt tiplerine uygun olduğu, uzun süre kalıcılığı olduğu ve özel formülü ile cildin kusurlarını kapatacağı vaatleri arasında. Ürünün 3 ayrı rengi var 
Nude Beige 1
Natural 2
Medium Beige 5 
(benim kullandığım)


maybelline-affinitone-concealer

Fotoğrafta gördüğünüz gibi sünger uçlu bir aplikatör ile alıyoruz ürünü ve yeterli miktarda göz altlarına (veya kapatılması gereken bölüme) sürüyoruz pıt pıt hamlelerle. Tabi ki bu aplikatör ile ürünü yerleştirmek çok mümkün değil. Ben en iyi sonucu yüzük parmağımı kullanarak aldım. Likit olduğundan kamuflajı tamamlamak zor olmuyor, gözaltı hırpalanmıyor. Peki sonuç mu? Benim gözaltlarım için tabi ki yeterli gelmedi, miktarı tutturamadığımda çizgilere dolma yaptı. Tüm bunların yanında sivilce, yağ bezesi gibi çirkin şeylerle karşılaşmadım göz çevremde bu ürünü kullanırken. 
Farklı bir markanın kapatıcı paletini denerken bu ürün aklıma geldi. Yapısı sert olan paletten ilgili rengi göz altlarıma sürüp Maybelline Affinitone Concealer'ı da üzerine sürüp aynı anda uyguladığım güzel bir sonuç aldım. Ve o zamandan beri ara ara bu şekilde kullanıyorum. Ambalajı sebebi ile ürünün tamamını kullanmak çok mümkün olmuyor. Azaldıktan sonra aplikatörün ulaşamayacağı yerlerde kalıyor ve durumla ilgili yapacak bişey yok:) Uygun fiyatı sebebi ile yapısı sert ama kapatıcılığı iyi olan ürünlerimle kullanmak üzere almaya devam edeceğim. 
7.5 ml olan bu ürünün güncel fiyatı 19 TL
Eğer göz altlarınızda benim gibi ciddi morluklar yoksa, renk bütünlüğü için kendinize uygun bir rengini seçip şans verebileceğiniz bir ürün diyebilirim. 
Yeni bir yazıda görüşmek üzere
Sevgiler
"Maybelline Affinitone Concealer" için 12 yorum:

 1. Benim de göz altlarım yorgunluktan sürekli mosmor... Hiç bir kapatıcı düzgün kapatmıyor, kapatacak olanlar da göz altımı çok kurutuyor. Son bir senedir, corrector kullanıp üzerine kapatıcı uyguluyorum. Göz altı morlukları gerçekten çok can sıkıcı... Uygun fiyatıyla denenebilir bir ürünmüş. Ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaç tane kapatıcı var evde bilmiyorum. Ayrıca farklı göz çevresi kremleri. Sanırım uyku düzeni oturmadan bu morluklardan kurtuluş yok bana. Kapatıcılarla devam, olduğu kadar:)

   Sil
 2. çizglerime dolma yaptığı için pek sevmemiştim. Natural rrengini kullanmıştım. parlak bitişi olduğu için göz altını güzel aydınlatıyordu. Fırçalı aplikatörü seviyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaş altına aydınlık versin diye kullandığım oldu benim de:)

   Sil
 3. Bende bu ürünü kullanmıştım bir zaman. Malesef hiç anlaşamadık. Göz altı morluğunuzu daha gri gösteriyor çok kötüydü, çizgilere dolma yapması cabası tabi.. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ürünü denerken daha açık tonu bende de aynı görüntüyü vermişti. Ben yoğun yapıdaki ürünlerle karıştırıp kullanmaya devam ediyorum:)

   Sil
 4. Cizgilere dolma problemi hic iyi olmamis...

  YanıtlaSil
 5. Göz altı morlukları değilde ,sivilce izleri için şans verebilirim. Ürün dibinde kalıyor demişsin sanırım yumuşak plastik ambalajlı bir ürün olsa dibini sıkıp çıkartmaya da gelir .Daha güzel olur öyle hem ziyan olmaz .Fikir için teşekkürler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım aynen öyle bunun içinde kalanı çıkarmanın hiç imkanı yok ancak kırmak lazım. Bendekini getireyim bir dene. Senin morluk sorunun yok belki ihtiyaçlarını karşılar

   Sil
 6. Çizgilere dolmasi kötü. Ben de morluklardan ve sis gözaltlarindan sikayetçiyim. Bir krem aldim deniyorum memnun kalirsam yazarim.

  YanıtlaSil