Himalaya Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Köpüğü


Merhaba 
Bugün Himalaya Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Köpüğü ile buradayım. Yüz yıkama köpüğü hayatımıza bir süredir girdi ve sürekli farklı markalar ve farklı çeşitleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.
Bu yüz yıkama köpüğünü uzunca bir süre önce almıştım ancak yeni deneyimleme fırsatı buldum. Ve sizlerle paylaşabilecek kadar deneyimlediğimi düşünüyorum artık.
Himalaya Arındırıcı Neem Özlü Yıkama Köpüğü pompalı plastik bir kutuda. İçindeki sıvı yeşil renkte ama köpük beyaza yakın çıkıyor, diğerlerinde olduğu gibi. Kokusu bana standart erkek losyonlarını hatırlattı. Kullananlardan kokusu ile ilgili bir yorum almak isterim. Ve 150 ml bir ürün.
Bir Gratis alışverişimde edinmiştim. Fiyatı 10-12 lira gibiydi sanırım.
Üzerinde normal ve yağlı ciltler için yazıyor. Benim cildim kuruya dönük karma. Ben bu yazıyı görmeden aldım siz lütfen bu notumu dikkate alarak okuyun.
Ürünün vaatlerinde, cildi kurutmadan fazla yağdan arındırdığı cildi derinlemesine temizlediği belirtiliyor. Ayrıca zerdeçal  formüllü olduğundan sivilce ve siyah nokta oluşunu azaltıp, cildin tazeliği ve yumuşaklığını koruduğu yazıyor.
İçeriğinde paraben ve sls yok.

Kullanmadan önce yüzümüzü nemlendiriyoruz, avuç içimize sıkıyoruz köpüğü ve tüm yüzümüze yayıyoruz. Gözlerimize dikkat ediyoruz. ardından durulayıp kuruluyoruz.
Peki ben memnun kaldım mı? Farklı yerlerde makyaj temizlediği filan yazılmış, şaşırdım. Hayır makyaj temizlemiyor onu belirteyim. 
Kokusu da dediğim gibi erkek losyonu gibi, bana cazip gelmedi. Temizlik ve ferahlık olayına gelince; temizliyor ama benim cildimi kuruttu. O da sanıyorum yağlı ve normal ciltler için hazırlanmış olduğundan. Benim cildim karma (kuruya dönük). Kullandıktan sonra her seferinde acilen nemlendirici sürme ihtiyacı hissettim. 
Tabi ki cildime uygun olmadığından tekrar almam. Ama markanın farklı bir ürününü kullanıyorum ondan çok memnun kaldım. Bir süre sonra onu da paylaşacağım sizlerle.
İçeriğinin temiz olması nedeni ve markaya güven düşüncesi ile yağlı cilde sahip olanların kullanabileceğini düşünüp, şans vermelerini öneriyorum. 
Bu arada kısa bir not: Neem Hintlilerin adına köy eczanesi dedikleri bir ağaç türü. 
Farklı bir yazıda tekrar görüşmek dileği ile.
Sevgiler
"Himalaya Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Köpüğü" için 18 yorum:

 1. Himalaya ürünleri uygun fiyatlı ürünler arasinda içerik olarak güvenilir bulduğum bir marka. Dediğiniz gibi kokusu biraz itici. Ayrıca cilt tipinize uygun olmadığından değil,yağı söküp atan bir formülü var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim cildim de kuruya dönük olduğundan uygun bulmadım zaten. Ama markadan genel anlamda memnunum:)
   Sevgiler

   Sil
 2. O zaman iyi ki almamisim çünkü benim de cildim kuruya dönük karma:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsabet olmuş. Ama alınca ve böyle kullanamayınca verecek birileri muhakkak oluyor. Benim eşimin cildi yağlı umarım kullanır:)

   Sil
 3. Ay daha dün elim gitti, vazgeçtim biraz araştırayım da sonra alırım dedim, tak diye yazın çıktı karşıma saol canım ellerine sağlık , ama bana da pek hitap etmiyor , öptüm

  YanıtlaSil
 4. Kokusunu merak ettim şuan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden standart erkek kokuları vardı. Gerçi şimdi de var ama çeşit çoğaldı.
   O koku var işte. Daha çok bayanların kullanacağı bir üründe önemli bir detay bence:)

   Sil
 5. erkek losyon kokusunu seviyorum ama maalesef benim cildimde kuruya yakın karma olduğu için bu tarz köpükler direk kurutup pul pul görüntüye sebep oluyor benim cildimde

  YanıtlaSil
 6. Hem uygun fiyatlı hemde temz içeriklı :)

  YanıtlaSil
 7. Köpük temizleyicileri çok seviyorum.İçlerinde en çok Caudalie sonrasında ise Nivea'dan (pembe)memnun kalmıştım.Sonrasında bazı jellerimi biten ambalajlarda üçte bir kaynamış içme suyu ile karıştırıp köpük olarak kullanmaya devam ettiğim sırrını verebilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cilt tipi ve beklentiler sonucu değiştiriyor.
   Denemek lazım, çok teşekkür ederim :)

   Sil
 8. bu bana uyarmış aslında ama elimde çok memnun olduğum Avene ve caudalie olunca almaya heves etmedim. bu arada Filiz'in taktiğini de beğendim deneyeceğim ilk biten jel temizleyicim üzerinde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhakkak deneyim yazısı okumak isterim aşamaları ile:)

   Sil