Rimmel Provocalips Kissproof (16 saat kalıcı ruj)


Merhaba

Bugün size, uzun zamandır kullandığım Rimmel Provocalips KissProof'dan bahsetmek istedim. 16 saat kalıcılı ruj şeklinde dikkati çeken Rimmel'in bu ürününü denemeyenlere anlatayım. Bu ürünü şurada yazdığım Watsons alışverişimde almıştım.
Rimmel Provocalips ruj

Dediğim gibi rujun vaat ettiği 16 saat kalıcılık ve nemlendirme  Ürünün bildiğim kadarı ile 9 rengi var. Ben de Dare To Pink ve Play With Free renkleri mevcut şimdilik. Burada gördüğünüz fotoğraflar Dare To Pink'e ait. 

Rujun bir tarafı sıvı ve renkli olan bölüm, diğeri şeffaf bölüm. Önce renkli bölümü dudaklarımıza uyguluyoruz. Çok ince kullanıyoruz burası önemli. Biraz kurumasını bekliyoruz ardından şeffaf olan tarafı sürüyoruz. Bu bölüm dudağın nemlenmesine ve rujun sabitlenmesine yarıyor. Bu farkı zaten sadece ruju sürüp beklediğinizde görüyorsunuz, dudaklar matlaşıp geriliyor. Şeffaf (aslında çok da şeffaf sayılmaz, beyaz gibi) olan bölümü uyguladığınızda rahatlıyor dudaklarımız.

Kalıcılık durumuna gelince. Bir süredir kullanıyorum. Hiç 16 saat aralıksız makyajlı kalmadığımdan 16 saat olayını garanti edemesem de 8 saat çok net kaldı. Bu da bir çok kadın için yeter fazla fazla. Hele bir iki saatte kendi kendine dağılan rujları düşünürseniz 8 saat çok iyi bir süre. Sadece son saatlerde, mesela 6.saatten sonra en başta hissettiğim gerilmeleri hissettim. O da sanıyorum ki, sürdüğümüz şeffaf bölümün yok olmaya başlamasından kaynaklı. 
Aklımda bir kaç rengi daha var. Bir dahaki Watsons ziyaretimde muhakkak almak istiyorum.
rimmel-ruj

Yeni bir yazıda tekrar görüşmek üzere:)
Sevgiler
"Rimmel Provocalips Kissproof (16 saat kalıcı ruj)" için 18 yorum:

 1. play with fire rengin hastasıyım :) gerçekten en severek kullandığım rujum kalıcılık mükemmel. sevgiler...

  YanıtlayınSil
 2. Ohh tam benim gibi çalışan annelere birebir bu bi deneyeyim bakalım teşekkürler bilgi için sevgiler :)

  YanıtlayınSil
 3. ahh nasıl da gıpta ediyorum ruj sürebilen hanımlara :)

  YanıtlayınSil
 4. Kalıcı ruj candır. Renklerine göz atayım bende ,sevgiler...

  YanıtlayınSil
 5. Kalıcı ruj candır. Renklerine göz atayım bende ,sevgiler...

  YanıtlayınSil
 6. Bende maybelinenin 14 saat kalıcık vaad eden ürününden almıştım 8saat ancak dayanmıştı.Bu yine vaadine göre daha makul dayanmış :) sevgiler

  YanıtlayınSil
 7. Nedendir bilinmez bu seriyi hiç denemedim ama 8 saat kalıcılık bile çok çok iyi bir süre bence.Yakın zamanda bir göz atayım o halde :))

  YanıtlayınSil
 8. bu seriyi hiç denemek içimden gelmedi çift taraflı uygulama yapıldığı için sanırım..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çift taraflı olması pek pratik görünmese de buna değer diye düşünüyorum.

   Sil