Pratiğe Dayalı Bir Eğitim Sistemi


İTÜ bünyesinde kurulan ve kurulduğu günden beri binlerce kişiye İngilizce konuşmayı öğreten www.konusarakogren.com adresinde İngilizce bir ders olarak değil, bir dil olarak pratikte öğretilmektedir. Ücretsiz denem fırsatı sunulmakta ve birçok ünlü kursiyerinin tecrübesi ile sabit kalitesi aklında soru işareti bulunduranlar için referans olabilecek niteliktedir. İngilizce eğitimi zamanında okullarda aldığı eğitimlerle yarım kalmış, ya da yurt dışı dil okullarında okuyarak mükemmel eğitim almış kişiler içinde oldukça faydalı bir eğitim sistemi ortaya konulmaktadır. Sürekli ingilizce konuşulan bir ülkede olmadığımız için teorik olarak öğrenilen bilgilerin kullanılmadığında unutulması çok normal olmaktadır. Bu nedenle pratik alanda sağlanacak bir süreklilik konuşma alanında destek olacak ve unutmanızı engelleyecektir. Sistemin bireylere en büyük katkısı ingilizce sohbetler üzerinden ders vermesi olmakta ve ana dili ingilizce olan eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle telaffuz alanında sorunsuz bir şekilde eğitimleriniz tamamlanabilmektedir.

Kaliteli bir eğitim almak her alanda en çok dikkat edilen özellik olurken, dil eğitiminde süreklilik ve pratiğe dayalı çalışmaların yapılması alınan kaliteli eğitimlerin sürdürülebilir olmasını sağlayacaktır. Konuşarak öğren sisteminin çok fazla avantajı bulunmaktadır. Öncelikle reelde bir kurs olmadığı için nerde olursanız olun, online eğitimlerle bu sisteme dahil olabilmeniz mümkündür. Kurs eğitimi için bir gününüzü harcamanıza gerek kalmadan evinizden ya da iş yerinizden sabit telefonlar üzerinden eğitimler alabileceğiniz gibi skype üzerinden de eğitimler alabilirsiniz. Eğitmenlerin tamamının ana dilinin ingilizce olması da telaffuz alanında size sağladığı artılar arasında yer almaktadır. Her gün dersler verilmekte ve uzun sıkıcı teorik olarak anlatılan derslerin yerine kısa verimli ve sohbet havasında geçirilen dersler verilmektedir. Ders saatlerini kursiyerler seçmekte ve sabah saat 06.00 da başlayan eğitimler gece 12.59’a kadar sürebilmektedir. İster 10, ister 20, isterseniz de 30 dakikalık kurslar arasından kendiniz için en uygun ders süresini ve saatini seçerek eğitimler alabilirsiniz. Eğitmenlerimizin tümü alanında uzman olmakta ve eğitimlere başlamadan önce kurs almak isteyen bireylerle konuşarak kişinin İngilizce seviyesini belirlemektedir. Bu sayede terzi misali ölçülerinizi alan eğitmenler elbise misali tam da üzerinize göre bir eğitim programı hazırlayacaktır. Bazı durumlardan temelden başlanan eğitimler birebir konuşma havasında sürdürülmekte ve normal kurslardaki gibi sıra bekleme derdiniz olmamaktadır. Pratik alanında farklı materyallerden destek almak ve alınan eğitimi destekleyici kullanımlarda bulunmakta önemlidir. Belirli temel kalıplar bulunmaktadır. Bu kalıpların ilk aşamalarda öğretilmesi oluşturulacak temel için çok önemlidir. İngilizce saatler konusundaki tüm ayrıntıları bilmekte bu temel kalıplar arasında yer alan bir konudur. Ve detaylı bir şekilde öğrenilerek pratik alanında başarılı şekilde kullanılması basit cümle kalıplarında kullanabilmek için yeterli olacaktır.

Genel olarak bakıldığında İngilizce olarak saat kullanımlarında 12 saatlik dilim göz önüne alınmaktadır. Türkçedeki gibi saat 12’den sonrası 13, 14 şeklinde ilerlemez. Saatleri okurken öncelikle saat okunur, daha sonra ise dakika söylenir. 06.50, six- fifty; şeklinde kullanılacaktır. Saatler içerisinde sıfır varsa O, şeklinde okunur. Bazı durumlarda ise önce dakika sonra saat kullanılır. Bu kullanımlarda geçe anlamında past ya da kala anlamında to, ek kelimeleri kullanılır. 1 ile 30 dakika arasında kullanımlar için past kullanılırken; 31- 59 dakikalar arasında kullanımlar için to kullanımı doğru olacaktır. Dakika 30 yani yarım ise half past, ifadesi buçuk anlamında kullanılmaktadır. Saatlerin yazımında o’clock saat anlamında kullanılır. Saat sorusu olarak What time is it, kullanılabilir; cevap olarak ise nine o’clock- saat dokuz olarak cevap verilebilir.


0Yorum