Dove Kırık Uçlara Karşı Etkili Saç Bakım Kürü

sac-kiriklari-icin

Merhaba Arkadaşlar

Saç kırıkları hepimizin kabusu. Saç kırıklarını onarmak için türlü ürünler, bitkiseller deniyoruz. Dove Kırık Uçlara Karşı Etkili Saç Bakım Kürü de bunlardan biri. 
3 kullanımda saç kırıklarını %80'e kadar onardığı vaat ediliyor. 
Peki saç kırıkları nasıl oluşur? Sıcak işlem uygulamak, mesela fön makinesi düzleştirici maşa gibi. Veya ıslakken taramak gibi, ya da olur olmaz açıcılar kullanmak gibi. Ben bunların tamamını çok uzun yıllar uyguladım. Şimdi saçlarımı nasıl eski sağlıklı haline getiririm diye uğraşıyorum. Dove'un bu bakım kürünün özelliği saçın doğal yapısına müdahale etmeden bu kırıkları onarmakmış.
Bu ürün 125 ml fiyatı ise 12 TL civarı

Pompalı bir kutuda, bu da kullanım kolaylığı sağlıyor. Avucunuzun içine saçınıza göre sıkıyorsunuz ve saçlarınızın diplerine gelmeyecek şekilde saçlar nemliyken uyguluyorsunuz. Bu kadar pratik bir kullanımı var. Kesinlikle durulamıyorsunuz. Kokusu muhteşem bunu da belirteyim.
Benim deneyimime gelince; Kaç kullanım oldu saymadım, yalnız bitmek üzere ürün. Saçlarım çok kuru. Ve Dove markasının hiç bir ürünü ile anlaşamadı saçlarım, neden bilmiyorum. Yapısı bozuldu elektiriklenme filan oldu şampuan ve saç kremlerinde. Bu üründe de farklı bişey olmadı. Kırıklarda onarma yaptı evet ama saçlarım yine kuru nemsiz bu hiç hoşuma gitmedi. Baktığımda, kullananların genel anlamda memnun olduğunu görüyorum demek ki benim saç yapımdan kaynaklanan bir durum. Elimdeki bu ürünü tamamen kullanacağım ama bir yenisini almayı düşünmediğimi belirteyim. Bu ürünün kötü olduğu anlamına gelmiyor tam tersi kırık uçları evet onarıyor ama saçlarımı çok kuruttu. Zaten inanılmaz kuru olan saçlarım bir garip oldular. Bu sebeple tekrar kullanmayı düşünmüyorum. Bu arada bir kez daha belirteyim kokusu çok iyi:)
Sevgiler 
"Dove Kırık Uçlara Karşı Etkili Saç Bakım Kürü" için 13 yorum:

 1. Saç kırıkları problemi bende de var..Saç kurutma makinası kullanıyorum...Şekillendirirken saçlarımı yıpratıyorum...Onarmak içinse bir şey yapmadığımı fark ettim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok uzun yıllardır mecbur kalmazsam fön makinesi ile kurutmuyorum saçlarımı ama ıslak saçı tarıyorum hala. Kaybedilen saç geri gelmiyor o bakımdan muhakkak gereken bakımı yaptırmalıyız yapmalıyız

   Sil
 2. Belki saçın ekstra bir nem bakımı istiyor canım ben de tatil sonrası yaptıracağım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlarım bir süredir uyguladığım ciddi bakımla toparladı kendini. Çok beter olmuştu. Kurumaması lazım o yüzden de bu gibi ürünleri başka yönden iyi gelse de kullanmamam gerekiyor. Evet tatil sonrası ekstra bakım şart

   Sil
 3. malesef bende hiç memnun kalmadım..benim saçlarımıda yapışı yapış yaptı ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağlı saçlarda da etkisi bu demek ki Nurdan :(

   Sil
 4. Ben de övüldüğü kadar mucizevi bir tarafını göremedim cnm gayet orta halli bir ürün ;))) Sana katılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke doğru olsaydı tüm yazılıp çizilenler

   Sil
 5. benimde kuru saç uçlarımdan dolayı merak ettiğim bir üründü ... yorumlarınız doğrultusunda almamaya karar verdim . işte bu yüzden blog dünyasını seviyorum ... benimle aynı sorunları olan insanların bilgi alışverişi :))))))))

  yaşasın kuru saç uçlarına sahip bloggerler :)


  sevgiler ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. blog dünyasını ben de seviyorum, faydalı buluyorum çoğu zaman ama bazı blogger arkadaşlarım her üründen o kadar memnun ki aşk yaşıyorlar kullandıkları her ürünle:)))

   Sil
 6. Benim saçlarım da çok zayıf maalesef. Pek çok iyi marka bile onarmaya yetemiyor.. Deneyeyim bakalım.. İnatçı saçlarımla anlaşabilecekler mi..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlarım hem zayıf hem kuru hem kırık. Kırıkları doldurmayı başardı %50 diyebilirim ama daha çok kuruttu. Eğer saçta kuruluk sorunu yoksa şans verilebilir.

   Sil
 7. Dove yerine katkısız keratin kullanıyorum. Çok pahallı ama doveın saç kırıklarımı onaracağını düşünmüyorum

  YanıtlaSil