Beni Benimle Aldatır mısın? Yorumum (Aşkım Kapışmak)

Merhaba
Bugün sizlere ilişkiler ve aldatılmak üzerine yazılmış bir kitaptan bahsedeceğim. Aşkım Kapışmak'ın Beni Benimle Aldatır mısın? isimli kitabı.
Biliyorsunuz Aşkım Kapışmak, davranış bilimleri uzmanı. Ve sayamayacağımız bir çok özelliği olan, kazanılmış bir değer bana göre. Kimisi onu sadece yazar olarak biliyor oysa yazdığı kitaplar dışında imza attığı bir çok proje var.  Hazırladığı TV programları, ciddi platformlarda verdiği eğitim ve seminerler. En son Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde eğitim verdiğini duymuştum, beden dili üzerine. Eğitim ve kariyerindeki diğer detaylara merak edenler küçük bir arama ile ulaşabilir.
Carpe Diem'i bir çoğumuz biliyor sanırım. Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan, Küçük Mutluluklar aklıma gelen kitaplarından bu arada.

askim-kapismak

Gelelim Beni Benimle Aldatır mısın? isimli kitap hakkında benim değerlendirmeme.
Söylediğim gibi yine ilişkiler üzerine bir kitap ve adından da anlaşılacağı gibi bol bol aldatılma notları var.
Gittiği seminer ve toplantılardan yaşanmış örnekler vermiş. Kadın neden aldatır? Erkek neden aldatır? gibi soruların cevaplarına dokunmuş. Kitapta Aldatılma İhtimaliniz Var mı? diye bir test var bana göre biraz yuva yıkan cinsten:)
Dikkatimi çeken diğer bir başlık ise şöyle "Erkekler İlk Sene Ezel, Sonraki Senelerde Ali Kaptan Oluyorlar! demiş. Yıllar geçtikçe değişen kocalardan bahsetmiş bu başlık altında.
"Balık Kuşa Aşık Olabilir de Yuvaları Nerede Olacak?" başlığının altını ise imkansız ve yasak aşklarla doldurmuş.
Çok beğendiğim bir konuya daha parmak basmış. Sperm bankası aracılığı ile doğan çocuklar. Bu konunun başlığı ise çok vurucu. "Ya Bir Gün Kardeşimle Evlenirsem?"
Evli çiftlerin aralarında kurduğunu zannettiği iletişimden bahsetmiş veya iletişimsizlikten. Aynı konuya kadının ayrı erkeğin ayrı baktığını sebepleri ile anlatmış.
Türkiye'de evli erkek ve kadınlar "eşiniz sizi aldatır mı?" diye bir soru sormuş cevapları okumanız lazım:)
Kitabın sonuna gelirken eğlenceli ama doğru tespitlerle dolu bir bölüm var ki, en acı gerçeklerden. Kitabın sonunda ise yine bir test karşılıyor bizi. "İlişkimiz Nereye Gidiyor" başlıklı.
Kadınların kendilerini değerli hissetmek için yaşadığı sanal ilişkiler, Tecavüzcüler ırkı ve dekolteli kadınlar, ilişkide heyecanın bitmesi haline yapılması gerekenler kitabın diğer önemli bölümleri.
beni-benimle-aldatir-misin

Kitabı özellikle gençlere öneriyorum. İlişkilerin sağlıklı olabilmesi adına iletişimde biraz daha bilinçli olmak adına faydalanabilecekleri, 151 sayfalık bir kitap bu. Gençler dediğime bakmayın; eski ilişkilerinde başarısız olmuş yeni ilişkiye başlama ihtimali olan herkesin okumasını özellikle öneriyorum. 
Ve emeğe saygı adına okuyacağınız kitapların ve CD lerin lütfen korsanlarını almayın diyerek yazımı bitiriyorum:)
Sevgiler
"Beni Benimle Aldatır mısın? Yorumum (Aşkım Kapışmak)" için 17 yorum:

 1. Okuyacagım kitap lıstesıne bır yenısı eklendı.O kadar güzel açıklamışsın kı merak ettım kıtapı .Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Okuyasım geldi. Bilgilendirme için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Çok merak ettim bu kitabı :) kadın erkek ilişkilerindeki fark etmediğimiz yada yüzleşmek istemediğimiz gerçeklerden bahsediyor sanki kesinlikle okumalıyım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıllardır evliyim ve dediğiniz gibi bilip yüzleşmek istemediğim bir çok gerçek gördüm bu kitapta:)

   Sil
 4. "Neden Evlenmedim" diye bir yazı dizim var demek ki bu kitap bana yazılmış :D

  YanıtlaSil
 5. "Neden evlenmedim?" diye bir yazı dizim var. Demek ki bu kitap bana yazılmış :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kitaptan sonra diziye yeni bir yazı eklenebilir:)

   Sil
 6. aşkım kapışmak gercekten enerjisi yüksek biri anlatımlarını da çok seviyorum kitabınıda alayım bari ;) sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Kitabı merak ettim ,tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil