Ana Sayfa » , , , , , » GLORIA JEAN’S COFFEES’E VEGANLARA ÖZEL V-LABEL ETİKETİ İLE ULUSLAR ARASI SERTİFİKA

GLORIA JEAN’S COFFEES’E VEGANLARA ÖZEL V-LABEL ETİKETİ İLE ULUSLAR ARASI SERTİFİKAGloria Jean’s Coffees, Türkiye’de kendi sektöründe bir ilke imza attı. Ülkemizde yeni sesini duyurmaya başlayan Europan Vegetarian Union ile işbirliğine giderek vegan misafirlerine vegan ve lakto vejeteryan ürünler sunmaya başladı. 

Gloria Jean’s Coffees, Türkiye’de kendi sektöründe bir ilke imza atarak misafirlerine Europan Vegetarian Union ( Avrupa Vejeteryan Birliği ) tarafından vegan ve lakto vejeteryan ürünleri için gerekli lisanslama ile birlikte sertifikasyonu sunan V-Label etiketi aldı ve bu ürünleri içecek menüsüne ekledi. 
V-Label, Europan Vegetarian Union (Avrupa Vejetaryen Birliği) tarafından, vejetaryanların tüketecekleri ürünlerin tüketime uygunluğunu garanti eden ve 678553A ile 678.553 marka tescil numaralarıyla tüm dünyada kullanım haklarını koruyan vejetaryan ürün etiketidir. Üzerinde bulunduğu ürünün, vejeteryan/veganlara uygun olduğunu ifade eder. Portekiz’den Rusya’ya, Nijerya’dan Kanada’ya kadar tüm dünya çapında kabul edilen çok yaygın bir logo haline gelen V-Label etiketli ürünler ile kahve sever veganların tek adresi Gloria Jean’s Coffees olacak. 

Gloria Jean’s Coffees ürünlerinde 2 Farklı Etiket; 
*Vegan: Ürünlerinde ve üretim proseslerinde et ve et ürünlerinin yanı sıra, süt, yumurta, bal da dahil olmak üzere hiçbir hayvansal ürünün kullanılmadığı durumda Vegan V-Label etiketlemesi yapılmaktadır. 

* Lakto Vejeteryan: Ürünlerinin içeriğinde ve üretiminde et ve et ürünleri kullanılmıyor, hayvansal kaynaklı ise yalnızca süt veya süt bazlı ürünler kullanılıyorsa Lakto Vejeteryan etiketlemesi yapılmaktadır.

V-Label’ın Türkiye’de sertifikasyon hakkı ve tek yasal temsilcisi, Europan Vegetarian Union ve International Vegetarian Union tam üyesi ve Türkiye partneri olan Vegan ve Vejeteryanlar Derneği’ne aittir.

*basın bültenidir*
0Yorum