Ana Sayfa » , , » Facebook Sayfamda 25.000 Üyeyi Görmek!:)

Facebook Sayfamda 25.000 Üyeyi Görmek!:)

Merhaba

Bundan 3 yıl önce hatta belki biraz daha fazla,  Facebook paylaşım sitesinde bir sayfa oluşturmaya karar verdim. Kadınlara özel bir sayfa olmalıydı. Bir süre isim düşündüm. Neler paylaşacağıma hangi konulara değineceğime göre bir isim belirlemeliydim Her Gün 1 Yeni Bilgi (Kadınlar İçin) ismini uygun gördüm. O dönemler yeni bilgi ile başlayan sayfalar açmak modaydı. Ben de bu şekilde yaptım sayfa ismini.
Eşi dostu davet ettim bilgiler paylaştım, haberler paylaştım birkaç ay 350-400 kişi kadar üye ile devam ettim çok üzülüyordum o kadar emeğe neden kimse gelmiyor sayfama diye. Hatta bir ara kapatmayı bile düşündüm. Sonra bir gün internette bir yazı gördüm bu yazıyı aldım jpeg formatında hazırlayıp sayfamda paylaştım. Hiç ummadığım kadar beğeni olmaya başladı sayfaya ve paylaşıma. Sayfa üyeleri veya dışarıdan gelenler paylaşmaya başladı. Hafta sonuna kadar sayfam 3000 kişiyi geçmişti. Mutluluğumu tahmin edersiniz:) İşte o paylaşım tık tık

Ben daha bir hırsla boş kaldığımda devam ettim paylaşımlara. Sponsorlarla çekilişler düzenledim ara ara. Öyle zaman oldu ki 3 admin ancak yetişiyorduk yorumlara mesajlara. 

Bundan birkaç ay önce de Facebook'un azizliğine uğradım bir çok sayfa gibi. Paylaşımlarımız üyelerin ana sayfasına düşmüyor artık ve sanırım facebook bunu reklam verelim diye yapıyor. Buna rağmen sayfanın müdavimleri özellikle girip bakıyor sayfa paylaşımlarına sağolsunlar.

Sayfa ile ilgili çok anım var benim ve admin arkadaşlarımın. Sürekli gelen "karşılıklı yayın yapalım mı" tekliflerini reddediyoruz. Çünkü bunu bir dönem denedik üyelerimiz rahatsız oldu. Sayfamızı paylaşırsanız size şu hediyeyi gönderirim diyenleri de reddediyoruz her şeyin bir adabı var. Zaman zaman sayfamızı rahatsız etmeye çalışan erkek üyeler oldu onlarla uğraştık gönderdik. Şu an bir kaç erkek üyemiz var gayet efendice paylaşımları beğenirler, profillerinde paylaşırlar. 
Hanımlar arasında tartışmalar oldu araya girmek zorunda kaldık. Bir de aklıma gelmişken; bir çekiliş düzenlemiştik dekoratif saatler imal eden bir firma ile yanılmıyorsam 10 kişiye hediye verdik. Kazananlardan birisi mesaj yazmış "eski saati göndermişsiniz bunu nasıl yaparsınız üstü çizik içinde bunun diye" ne diyeceğimi şaşırdım hemen firmaya yazdım. Firma bana şunu söyledi "üzerindeki koruma stickerını çıkarsın" bunu aynen ilettim ve bana dönüşü şöyle oldu "ben aptal mıyım yok bunun üzerinde sticker filan" firma ile bağlantı kurdurdum arasında ve sonuç: evet streç film varmış ve onu görememiş o yüzden ortalığı yıkmış. Yaşadığım o birkaç günü hiç unutamam:))

Ulusal olaylarda çok tepki aldı sayfa. Mesela ben milli yaslarda paylaşım yapmak istemedim üye kaybettim. Soma faciasında yaklaşık 300 kadar üye gitti iki günde. Ama olsun çok dert etmedim Allah kalbimi biliyor. Atatürk hakkındaki paylaşımlarım için de tepki aldım Atatürk'ü sevmeyen kabul etmeyen üyelerimden ve bir kısmını da öyle kaybettim. O da önemli değil çünkü ben doğrularımla yaşıyorum. Atatürk benim doğrum!

Geldik bugünlere ve bugün sayfam 25.000'i geçti bundan dolayı çok mutluyum. Hala paylaşımlarım üyelerin ana sayfasına düşmüyor, haber kaynağında çok nadir görünüyor ama olsun böyle de iyi. Ticari kaygısı olmayan sayfaların bu şekilde cezalandırılması çok doğru değil bana göre.
Evet arkadaşlar mutluluğumu heyecanımı sizinle paylaşmak istedim ayrıca bilmeyenler de öğrenmiş olacak Her Gün 1 Yeni Bilgi (Kadınlar İçin) isimli sayfamı.

Konfüçyüs'un ünlü bir sözü ile bitirmek isterim yazımı "marifet hiç düşmemek değil, her düştüğünde kalkabilmektir!"

Sevgiler

"Facebook Sayfamda 25.000 Üyeyi Görmek!:)" için 6 yorum: