Ana Sayfa » , , , , , , , , , , , , , , , » Önce Tadı Şimdi Adı ile Şöhret Oldu Ciğeristan :))

Önce Tadı Şimdi Adı ile Şöhret Oldu Ciğeristan :))

Meyve Veren Ağaç Taşlanır :))

Ciğeristan'ın başına gelenleri yazacağım bugün, trajikomik bu durum ülkemizin günlerdir gündeminde.
Sosyal Medya paylaşımlar ve profilime gelen mesajlarla güne başladım geçen gün. Linkleri takip edemiyorum peş peşe geliyor hepsi ve hepsinde Ciğeristan sahipleri İsmail ve Ali Kember kardeşlerin Işid lideri veya örgüt mensubu olduğu yazıyor. Daha önce de El Kaide lideri olarak anılmışlardı bu fotoğrafla :)) Provokatör bazı sayfalar Ali Kember ve İsmail Kember in Bilal Erdoğan la çekilmiş fotoğraflarını Işid elemanlarının fotoğrafları ile yan yana montajlayıp işte bunlar! şeklinde işaret etmiş. Yani sırf Bilal Erdoğan la fotoğrafları var, sakalları cübbeleri var diye...Gülsem mi ağlasam mı bilemedim ilk gördüğümde çünkü kim olduğunu bildiğim insanların bu iğrenç iftiraya uğraması önce komik geldi; onlar karıncayı bile incitemeyecek kadar naif insanlar. Sonra bana ulaşan linkler fazlalaşınca olayın iğrençliği büyüdü ve ben kendimi tutamayıp sayfalara müdahale etmeye başladım. 2006 yılından beri tanıdığım insanların bu şekilde rencide edilip karalanmaya çalışılmasını hazmedemezdim.

                                           İşte gündem değiştiren fotoğraf!

Bu da görsel basında yer alan haberlerden derlendi. Ayrıca konu televizyon kanallarının ana haber bültenlerinde de yer aldı.Provokatör sayfaların paylaşımları Erdoğan ailesini sevmeyenler tarafından sıkça paylaşılmaya başlandı kimse araştırma gereği duymadan profilinde paylaştı. Olay büyüdü çirkinleşti. Bana kalsaydı ben tüm bu sayfalar için dava açar tazminat alırdım ama Ciğeristan sahipleri bunu bile yapmayacak kadar iyi niyetli ve samimi. Ama paylaşıma devam eden özür metni yazmayan sayfalara bundan sonraki tutumları ne olur bilemem, dilerim tez zamanda avukatlarına gerekli talimatı verip maddi manevi tazminat davalarını açarlar.
Ciğeristan a bugüne kadar sayısız ünlü gitmiş. Siyasetçi sanatçı manken gazeteci vs. Ve bu insanlarla hep fotoğraf çektirilmiş arşivlenmiş.

Mesela böyle;
Selami Şahin, Nilay Dorsa, Savaş Ay

veya böyle;
Muhterem Nur, Asu Han

yada
Seher Dilovan

veya...
Gazeteci Hıdır Geviş

hatta;
Pop sanatçısı Ayaz

Bu fotoğrafları çoğaltmakta mümkün tabi ama çok sıkmak istemiyorum okuyanları. 
Uzun lafın kısası şu örgütlerle hiç bir alakası olma ihtimali bile olmayan bu insanları bu şekilde suçlamak hangi vicdana sığar bilmiyorum. Nasıl bir kin nasıl bir öfke bilmiyorum ama bu insanların hedef gösterilmesini şiddetle kınıyorum. Bu vesile ile şunu da belirtmek isterim ki, tarafınız ne olursa olsun duyduğunuz gördüğünüz her habere inanmayın araştırın bekleyin. İşin sonunda bu provokatör sayfalar gibi özür dilemek zorunda kalmak var.
Ciğeristan ın lezzetleri konusunda ilk fırsatta sizlere yeni bir yazı hazırlayacağım ve sadece o yazı için oraya gidip her safhasını fotoğraflayacağım.
Sevgiler :))"Önce Tadı Şimdi Adı ile Şöhret Oldu Ciğeristan :))" için 2 yorum:

 1. İnsanı ALLAH kuru iftiradan korusun derler ya ,bu adamların başına gelende aynen bu olmuş. Allah yardım etsin ,ama işte bu kadar kolay birine iftira atmak ve sadece giyimlerinden dolayı birşeyleri yakıştırmak :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumu atlamışım Özür dilerim.
   Evet aynen öyle nasıl da kolay insan lekelemek

   Sil