Tatlı Krizine Tarçınlı Kahve Tarifi

Tatlı krizine tarçınlı kahve tarifi ile geldim. Aslında buna Zayıflatan Kahve Tarifi başlığı da atabilirdim, öyle yapıyorlar ya okunsun diye. Ama altını doldurmadan iddia etmek pek bana göre değil. Denemeden emin olmadan bolca araştırdığım bu tarif için çok şey söylenmiş, Google'da çok şey aranmış. Tarçınlı kahve zayıflatır mı,  tarçınlı kahve ne işe yarıyor gibi.. Bu yazımda hepsine cevap vermiş olacağım. Önce tarif, sonra püf noktaları
Tatlı Krizine Tarçınlı Kahve Tarifi


Tarçınlı Kahve Nasıl Yapılır?


1.5 Tatlı Kaşığı Türk kahvesi
Yarım Çay Kaşığı Tarçın -bu ölçüyü tarçın aroması ile ilişkinize göre çoğaltabilirsiniz-
Su-Cezve-Fincan :D
Arkadaşlar bu ölçü büyük kahve fincanı ölçüsü bilginiz olsun. Küçük kahve fincanına göre kahve ve tarçın ölçülerini ayarlayabilirsiniz. Hepsini önce cezveye sonra ocağa alıyoruz bu kadar. 

Şimdi gelelim dün Instagram'da aldığım sorulara. Çubuk tarçın olur mu? Yaptığınız kahvenin içine bırakabilirsiniz hiç yoktan iyidir ama toz tarçınla kahvenin birlikte kaynamasının daha etkili olduğunu düşünüyorum. Başka bir kahvede olur mu? Mutlaka Türk kahvesi mi olması lazım? Ben hazır kahvede de denedim, hatta bu yazıyı yazarken de onu içiyorum. O da işe yaradı tatlı krizimi çözdü. Tarçınlı kahve kilo verdirir mi? Onu şöyle açıklayayım; benim anormal saatlerde tutan tatlı krizlerimi çözdü. Dolayısı ile kalori alımım azaldı. Bazı video ve yazılarda iştah kestiği de yazıyor. Son iki gündür onu da fark ediyorum. Bir hafta sonra filan tartılır bunun da cevabını net olarak veririm. Bir diğer soru da kaç fincan içebiliriz. Ben 2 fincandan fazlasını içmenin normal olmadığını düşünüyorum. Tarçınlı veya tarçınsız. Zaten uzmanlar da fazla kahve tüketimini doğru bulmuyorlar. 
Kanalıma 2 dakikalık bir video da yükledim. Onu da yazının sonunda ekleyeceğim. 
Sizin de sormak istedikleriniz olursa mutlaka yazın. Bilgim ve tecrübem dahilinde yanıtlarım.
Yani bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler

"Tatlı Krizine Tarçınlı Kahve Tarifi" için 2 yorum: