Flormar Extreme Color Lip MatteMerhaba
Çok uzun zaman önce yazmam gereken ama atladığımı yeni farkettiğim bir ürünle bugün konuk olduk size. Flormar Extreme Color Lip Matte.
Daha önce yazmam gerekiyordu dedim, çünkü gerçekten çok beğendiğim serilerinden biri Flormar'ın. Ancak yazık ki bulmak çok mümkün değil. Sitesinde de sadece 02 rengi kalmış sadece.
Bendeki renk 01 Protagonist. Çok hoş bir mor ve mavi alt tonlu. Tam bir kış rengi.
Yalnız bu seri ile ilgili nette arama yaptığımda şöyle bir yanılgı gördüm. "falanca ruj kadar bir matlığı yok" demişler. Zaten bu likit rujun yarı mat olduğu sadece Flormar sitesine bakılsa görülecek. Bir ürünü kullanmadan hakkında bilgi edinmek için biraz okumak zor geliyor sanırım.
Ürünün vaatlerinde yoğun renk verdiği, dudakları koruma nemlendirme ve besleme özelliğine sahip olduğu belirtilmiş. İçerisinde shea ve zeytinyağı varmış. Ve dediğim gibi yarı mat olduğu da yazıyor ürün özelliklerinde.

Extreme Color Lip Matte'nin aplikatörü sünger ve sürüm kolaylığı olan bir şekle sahip. Ürün abartılı gelmiyor bu aplikatöre. Rengi gerçekten yoğun veriyor bu sebeple çekip aldıktan sonra küçük dokunuşlarla ürünü dudaklarıma bırakıyorum sonra aplikatörde kalan ile çerçeve yapıp dağıtıyorum. Hemen sabitlenme sorunu olmadığından bu işlem rahat oluyor. 
Evet hemen sabitlenmiyor, bir süre dudağınızda o fazlalığı hissediyorsunuz. Kalıcılığına gelince, eğer birşey yeyip içmezseniz uzun saatler deforme olmadan kalıyor. Çay kahve yemek gibi ruj aşındırıcı eylemlerle bile en az 3-4 saati garanti. Bir sevdiğim özelliği ise bu eylemlerle silinirken bile parçalanarak, deformasyonla değil de olduğu gibi yavaş yavaş eksilmesi dudaktan.
Sevmediğim bir özelliği var, o da içtiğim çay bardağında iz bırakması. Bunu da diğer özelliklerinin yanında pek önemsemiyorum. 
Bu arada nemlendirme özelliği var belirteyim.
Aşağıdaki fotoğrafta altına herhangi bir koruma uygulanmamış halini görüyorsunuz. Ve dudaklarım oldukça kuruydu, buna rağmen kötü durmadı diye düşünüyorum. Nemlendirilmiş dudaklarda çok daha hoş duruyor. Bu ürüne de puan verelim efendim. 10 üzerinden 8 
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


"Flormar Extreme Color Lip Matte" için 18 yorum:

 1. bende de başka bir rengi var bunun güzel bir ruj/gloss karışımı bence bu renk de güzelmiş...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de renge bayıldım. İnan idareli kullanıyorum çünkü bulamıyorum hiç bir yerde 😕

   Sil
 2. Kaliciligi guzelmis, bardakta iz kalmasi olayini ben de sevmiyorum. Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 3. kalıcılığının 3-4 saat olması hiçte fena değil denemek lazım teşekkürler bilgi için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalıcılığı bence de yeterli.
   Ben teşekkür ederim ilginize:)

   Sil
 4. Çok teşekkür ederim. Ah o izler. Bardaklar rezil oluyo:)

  YanıtlaSil
 5. 3-4 saat dayanması benim icin harika olur. Ruj tazelemek zor oluyor gün içinde. Rengini cok beğendim :)

  YanıtlaSil
 6. renk ama ciddi güzel :)
  güzel günlerde kullanın
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 7. benim için koyu bir renk ama çok güzel, size de çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kış rengi ve tabi benim için de günlük kullanabileceğim bir renk değil:)

   Sil
 8. Ben nasıl güzel bir bloğa düştüm öyle. Çok güzel bir yazı olmuş:) Eline sağlık. Bloğunuzu takipe aldıım bende beklerim <3

  YanıtlaSil