Ana Sayfa » , , , » Blog Yazarlığı Hakkında Düşüncelerim (mim)

Blog Yazarlığı Hakkında Düşüncelerim (mim)Merhaba 
Bir mim yazısı ile sizlerleyim. Blog Yazarlığı Hakkında Düşüncelerim başlıklı bir mim bu ve beni onure eden bir cümleyle davet eden blog Sen Yokken Kaç Kez Kırmızı Ruj Sürdüm

Şimdi sorulara ve yanıtlarına geçeyim.

1) Yakın çevrenizdeki insanlara bloğunuzdan söz ediyor musunuz? 
Evet bahsediyorum, biliyorlar.

2) Neden blog yazıyorsunuz? 
Yazmak terapi gibi benim için. Bu amaçla başlamıştım zaten ama daha sonraları sorumluluğa dönüştü. İnsanların size güvenleri, beklentileri sorumluluğumu arttırdı.

3) İlk yazınız ile son yazınız arasında nasıl bir fark var? 
Fotoğraftan ifadelere kadar çok fark var. Daha da iyi olacak inşallah:)

4) Blog yazmak normal yaşantınıza ne kattı? 
Farklı bir dünya ile karşılaştım aslında. Blog okumak, yazmak ile aynı olmuyor. Katıldığım etkinlik, lansman ve çeşitli organizasyonlarla farklı blog yazarlarını tanıma fırsatım oldu. İçlerinde hala çok yakın olduğum insanlar olduğu gibi, tanıdıkça tiksindiklerim oldu.

5) Yakın arkadaşlarınıza blog yazmalarını önerir misiniz? 
Evet. Öneririm öneriyorum. Önce kardeşime baskı yaptım, çünkü o performans fazlası ile var kendisinde. Daha sonra yine kardeşim kadar sevdiğim birine. Çünkü özellikle kozmetik alanında çok bilgili ve başarılı. Daha sonra başkalarına ve hala da devam ediyorum.

6) Hangi kaynaklardan ilham alıyorsunuz? 
İşin açığı ilham aramam, kendiliğinden geldiğinde yazarım. Eğer bir ürün yazısı ise yazdığım mutlaka araştırırım, okurum. Ürünün vaatlerini ve insanlarda etkisini değerlendirip kendi deneyim sonucumu yazarım.

7) Diğer blog sahipleri ile iyi iletişim kuruyor musunuz? 
Evet iletişimimin iyi olduğunu düşünüyorum. Elbette birbirimizden elektrik alamadığımız blog yazarı arkadaşlar da var ama genelde durum iyi:)

8) Şikayetçi olduğunuz konular var mı?
Tam adamına denk geldi bu soru:) Olmaz mı? Blogunu formaliteden açanlar, instagram hesabında ürün tanıtıp kendine blogger diyenler, sahte takipçi ve sahte beğeni ile şımarıklık yapanlar. Etkinlik sponsorlarını sıkıca takip edip, bana da şu ürünü gönderin diyen dilenciler. Her ürün ile aşk yaşayıp ballandırarak anlatanlar. (bir insan her kullandığı ürünle aşk yaşar mı yahu)

Son olarak tüm blog yazarlarına önerim; lütfen blogunuza emeklerinize sahip çıkın. "okunmuyor" diye insrtagrama yüklenmeyin. İnstagram paylaşımınız iki gün sonra çöp ama blog paylaşımı 10 yıl sonra bile hazine. 

Bu güzel mim ve özel davet için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ben de yanıtlamak isteyen herkesi mimliyorum.

Sevgiler
"Blog Yazarlığı Hakkında Düşüncelerim (mim)" için 23 yorum:

 1. Benim açimdan iyi bir iletisimin var canim. Bazen terslikler oluyor ben uzaktan bile görüyorsam sizin görüp rahatsiz olmaniz normal.

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir mimmiş bu ya :) hele son soruya olan cevabına kesinlikle katiliyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Benim sevdiklerim ve göremediğim de merak ettiklerimden oldun iyi tanımışım,doğruluktan taviz vermeyenler baştacımdır.
  Şikayetlerin de çok haklısın çok.çürükler her zaman dökülür gider ama farkına varanların arada ağacı sallaması iyi oluyor:) sevgiler.
  Her ne kadar kötü günler geçiriyor olsak da bir gün iyiler gerçekten kazanacak umudumu koruyorum,Kendinize çok dikkat edin canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum desteğini için.
   Evet ülke olarak çok zor bir dönem yaşıyoruz geçici mi sürekli mi o da belli değil. Umut hep var, azalsa da...
   Tekrar teşekkürler

   Sil
 4. Buna bende düşüncelerimi eklemek isterim . Çok güzel yazı olmuş :) Ellerine sağlık ♥

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel yazmışsın sevmediklerine ben de katılıyorum aslında ben de yapacağım bu mini de haftaya kaldı artık

  YanıtlaSil
 6. Güzel mimmis gercekten, keyifle okudum ellerinize saglik.. Özellikle son maddeye katiliyorum. Yazin gözümün önünde biran da 10k 20k takipcisi artanlar oldu, simdi ise dakikada begenileri 200-500 olanlar var. Ha ne oldu, saygi duyuyordum ama suan ne saygi ne yazdiklarina güven kalmadi ! Yazik !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dehşetle izlediğim otomatik beğenilen devam etmekte. Geçen yıl takipçi satın almayı o kadar abarttılar ki midem bulandı.
   Tabi ki eskiden önemle ve saygı ile takip ettiğimiz kim varsa gözümüzden düştü.

   Sil
 7. Çok teşekkür ederim cevapladığınız için ve güzel sözleriniz için :) Siz benim için bir öğretmen, bir yol gösterici gibisiniz. Çok beğenerek ve ilgiyle takip ediyorum ve çok başarılı buluyorum. Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz utandım biraz şımardım:) Çok teşekkür ediyorum tekrar

   Sil
 8. Bloglara verdiginiz onem ve cabaniz sayesinde kendimi daha da dikkat eder buldum emekleriniz goz ardi ediklemez :)

  YanıtlaSil
 9. Bende iki gün önce bu mimi yapmıştım. Son soruda değindiklerinize gönülden katılıyorum. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 10. Hem sorularla hemde cevaplarla mükemmel bir mim olmuş. Emeğinize sağlık çok iyi bilgiler var içinde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim:)

   Sil
  2. Rica ederim ablacım :) Bu arada Sinan ben Yeni Bilge'den tanışıyoruz ama sanırım kendimi tanıtmayı unuttum :) Yabancı gibi olmayalım birbirimize ;) Upuzun bir aradan sonra tüm sıkıntıları aşıp tekrardan geri döndüm. Çok kötü günler yaşadım ama şükürler olsun çoğunu atlattım :)

   Sil
  3. Çok şaşırdım Sinancım, hiç aklıma gelmezdi senin olabileceğin. Dilerim en kısa zamanda tamamını atlatırsın ve hiç izi kalmaz :(

   Sil
  4. inş ablam halime şükür ediyorum zamanla geçecek hepsi

   Sil