Gün Evinizde Başlar Hüzün Sarısı'nda Devam Eder...

Loreal Elseve Mucizevi Yağ Saç Kremi

Merhaba
Loreal Elseve Mucizevi Yağ Saç Kremi detaylarından bahsetmek için buradayım. Loreal Elseve Mucizevi Yağ Saç Kremi kullanımı nasıl? Ne kadar verimli bir ürün kısa ama öz anlatmaya çalışacağım.  Loreal Elseve Mucizevi Yağ Kremi kullananlar uzun zamandır çok fazla övdü ürünü. Ben de enine boyuna kullanıp yazmak istedim.

Loreal Elseve Mucizevi Yağ Saç Kremi


Daha önce her saç tipine uygun olan çeşidini almıştım ancak düzenli ve inceleyerek kullanma şansım olmadı. Kuru saçlar için olanı bulamadığım için her saç tipine uygun olan mucizevi yağ kremini almıştım. Sanırım ön yargı ile  "bu benim saçlarıma göre değil" diye düşünerek düzenli inceleme yapamadım, dolayısı ile de sizlerle sonucu paylaşamadım.
Bahsettiğim gibi ürünün iki ayrı çeşidi var; biri her saç tipi olanı diğeri ise yeni aldığım kuru saçlara özel olanı. 150 ml. Bu mucizevi saç kreminin en önemli vaadi saçları dış etkenlere karşı korumak. Onarım vaadi yok. Bizler saçlarımızı hava koşullarından veya mecburen uyguladığımız sıcak hava eziyetinden korursak zaten yıpranmayacaklar. Sitede aynen şöyle diyor "6 değerli çiçek özü yağı ile zenginleştirilmiş hafif ve ince formülü sayesinde saçı besler. Yağlı his bırakmayan dokusu saçı ağırlaş tırmaz. Kuru ve sert saçlara özel yapısı ile saça yumuşaklık ve parlaklık kazandırırken, şekillendirmeyi kolaylaştırır. "

Loreal Elseve Mucizevi Yağ Saç Kremi kullananlarKıvamı krem formda. Çok akıcı olmasa da koyu değil. Açık sarı bir rengi var ve mis gibi kokuyor. Saçlarda yağlılık hissi, ağırlık hissi yapmadığını da net olarak söyleyebilirim  Benim aşırı kuru saçlarım ilk yıkandığında elektriklenme oluşur ve onunla ciddi anlamda uğraşırım. Bu mucizevi saç yağı ile 230 dereceye kadar sıcaklık kullanıp, istediğim şekli verebiliyorum.

Peki Loreal Elseve Mucizevi Yağ Kremi nasıl kullanılır? Hemen ondan bahsedeyim. Islak saça uygulayabiliyoruz, saçları korumak için. Veya kurutmadan önce boy ve uçlarına uyguluyoruz, 230 dereceye kadar ısı kullanabiliyoruz. Ben her iki türlü de denedim ama saçları elektriklenen biri olarak en çok ısı öncesi kullanmak hoşuma gitti, sonucunu çok sevdim. Nasıl uyguladığımı Youtube'da anlatmıştım. Aşağı videoyu ekliyorum, mobil girdiyseniz bloga videoyu buradan izleyemeyebilirsiniz. O zaman da tam burayı tıklayabilirsiniz.


Şimdi sonuca gelelim. Geçen indirimde yedeğini aldım bile. Sanırım uzun süre benimle olacak bu mucizevi saç kremi. Bu arada önemli bir detay vereyim Loreal Elseve 3ü 1 Arada Krem Şampuan sonrası kullanıp, ardından şekil verip gerçek bir mucizeye şahit olabilirsiniz.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler
Devamını Oku

Pastel Kirpik Tarağı

Merhaba
Bugün çok alışık olmadığımız bir üründen bahsetmek istiyorum size. Pastel Kirpik Tarağı! Kirpiklerinizi nasıl ayırırsınız? Kalın gelmiş topaklanmış maskaradan nasıl arındırırsınız? Pastel Kirpik Tarağı bunun için tasarlanmış ve işini yapan bir ürün.Pastel Kirpik Tarağı kullananlar var mı içinizde bilmiyorum ama ben anlatmaya başlayayım.

Pastel Kirpik Tarağı


Alttaki fotoğrafta gördüğünüz gibi çelik bir fırçası var. Kavisli bir yapıya sahip, bu da kirpikleri tararken gerekli olan kontrolü sağlıyor. 
Pastel Profashion Kirpik Tarağı ile tanışmadan önce aynı işlemi, eğer mümkünse tırnak uçlarımla (tırnaklarımın maskaraya bulanmasını göze alarak), mümkün değilse yazık ki bir iğne ile yapardım. Çünkü bazı maskaraların uygulama sonu gerçekten kabus. Verdiği hacim kıvırma etkisi güçlü diye kullanmaya devam ettiğim bazı maskaralar yapıştırma topaklanma sorunu yaşatabiliyor.
Pastel Kirpik Tarağı bu anlamda çok faydalı oldu. 

Pastel Kirpik Tarağı kullananlar


Nasıl uyguladığıma gelince, daha çok maskara tam kurumadan uyguluyorum. Bu şekilde yukarı doğru tarama hareketleri yaptığımda kirpikler de yukarı doğru şekil alabiliyor. Kuruduktan sonra fazlalıkları fark edip taradığım da olmuştur, o da iyi sonuç veriyor ama maskaranın performansına göre tamamladığım makyajımın üzerine o fazlalıklar dökülebiliyor. Bu sebeple iki kat maskara uyguladıktan yaklaşık 30-40 saniye sonra taramalar başlıyor.
Nasıl temizliyorum? Çoğunlukla kullandığım an, nadiren ise daha sonra bir makyaj temizleme mendili ile üzerindeki ürün kalıntılarını alıyorum kapağını kapatıyorum. Yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum ve herhangi bir deforme paslanma yok üründe. Ve hala karton ambalajı ve poşetinin içinde muhafaza ediyorum.
Ürünü Pastel Shop ve bir çok online alışveriş sitesinde bulmak mümkün. Şimdiye kadar herhangi bir kozmetik mağazasında denk gelmedim, inşallah vardır. Çünkü benim gibi maskara meraklıları için faydalı bir ürün ve insanların al-çık yapmayı online alışverişe tercih etmeleri sebebi ile mağaza raflarında olması gereken bir ürün. Fiyatı da 14-15 lira civarı.
Artık bir çoğunuz biliyorsunuz. Ben yerli markalara karşı bir adım daha öndeyim. Hele bu markalar sürekli kendilerini yeniliyor ve tüketici ile sıcak ilişkileri koruyorsa. Bu anlamda Pastel de benim için kıymetli bir marka. Bir zamanlar, yani çok eski zamanlar benim için sadece bir oje markasıydı şimdi ise çıkardığı her yeni ürünü almak için vakit bulmaya çalıştığım bir Türk markası.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler

Devamını Oku

Halluks Valgus Ameliyatım ve Detayları!


Merhaba
Kasım ayında sizlerle bir yazı paylaşmıştım işte burada. Yazımda Halluks Valgus ameliyatı olacağımdan bahsetmiştim, 25 Aralık 2014 tarihinde ameliyatımı oldum. Bu yazımda Halluks Valgus nedir? Nasıl oluşur ve ben ameliyatı nasıl geçirdim paylaşmak istiyorum. Çünkü ameliyat olmaya karar verdikten sonra çok araştırma yaptım, özellikle ameliyat sonrası gelişmeleri yaşayacaklarımı merak ettim ancak çok kopuk yazılar buldum. İstiyorum ki bu sorunun araştırmasını yapanlar bu yazıda aradığı her sorunun cevabını bulsun, bulamadıklarını sorsun ben cevap vereyim. Benim sorduğum çok soru cevapsız kaldı:) Geçelim konuya, en anlaşılır ve olduğu şekilde yazmaya gayret edeceğim.

Halluks Valgus Ameliyatı

Halluks Valgus nedir?

Ayak baş parmağındaki şekil bozukluğu olarak anlatabilirim bunu. Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi. Bu fotoğraf bana ait değil ama benim sol ayağımda da neredeyse bu kadar bozukluk oluşmuştu. Latince Halluks ayak başparmağı anlamına geliyormuş Valgus ise deforme anlamı taşıyormuş anatomik bir terimmiş. Ayak başparmağının yanında bir şişlik, bir kemik oluşuyor buna bunyon adı veriliyor. Bu daha çok rahatsız edici ayakkabı kullanmaktan oluşan bir rahatsızlıkmış ayırca genetik unsur da ciddi boyutta etkili. Ben iş hayatına başladığımdan beri topuklu sivri burun pabuç kullandım, düz pabuçla yürüyemiyordum bile. Hatta 8.5 aylık hamileyken topuklu çizmelerimle kontrole gittiğimde hemşire şaşırmıştı hala mı diye:)

Halluks Valgus Ameliyatına Karar Vermek

Ayağımdaki bu çıkıntı birkaç yıldır var ancak ağrı veya rahatsızlık vermiyordu. Son 1.5 yıldır ağrılar başladı son 6 ay ise şiddetine zor dayandığım ağrılarla mücadele ettim. Bu ağrıların bu kadar şiddetlenmesinin sebebi ise 2011 yılında doğan oğlumu ameliyat olduğum güne kadar ayağımda sallayıp, ayak kenarındaki deformasyona baskı uygulamam oldu.
En sonunda bir devlet hastanesinden randevu aldım filmim çekildi. İki ayağımdan birden acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi doktor. Ama süreci öyle bir anlattı ki, kabus gibi. 2 ay yatacaksın hiç kalkmadan 6 ay sonra ancak topuğuna basarak yürüyeceksin dedi. Bu mümkün değildi çıktım ordan bu acılarla yaşamam gerektiğine karar verdim. Akşam eşime anlattım. O da bir arkadaş ortamında Prof. Dr. Hayati Durmaz ile tanıştığını, dalının en iyilerinden olduğunu aynı ortamda duyduğunu anlattı. Randevu aldık ve Bakırköy'de bulunan muayenehanesine gittik. Ameliyat dedi tabi. Biraz konuştuk kaygılarımı anlattım, diğer doktorun anlattıklarından bahsettim gülümsedi iki ay sonra yürürsün dedi. Aralık ayında bir etkinlik düzenleyecektim onu atlatıp ameliyatımı olayım dedim ve çıktık.

Halluk Valgus Ameliyatım
Etkinlik sonrası doktoru aradık ameliyatı yapacağı Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi'nde buluştuk. Ameliyat tekniğine karar verdi doktorum Turan Tekniği denilen bir teknikle olacaktı ameliyatım. 24 Aralık 2014 te tahlillerim yapıldı anestezi uzmanı ile görüştürüldüm.
25 aralıkta ameliyat için hastanedeydim tekrar. Yatışım yapıldı 1130 numaralı odaya. Hastane kıyafetim giydirildi ojelerim çıkartıldı serum takıldı ve beklemeye başladım. Kız kardeşim ve büyük oğlum hep yanımdaydı.
Bu fotoğrafı ameliyatı beklerken kardeşim çekti. Bana o arada sakinleştirici bir iğne yapıldı uyumuşum:) Saat 17.30 gibi görevliler geldi sedye ile ameliyat kostümü giydim bu defa ve doğru ameliyathaneye. Çok sevimli bir anestezi doktoru vardı karşımda gülümseyerek ilacı enjekte etti ve uyutuldum. Saat 19.15 civarı uyandırıldım sesleniyorlardı uyanın ameliyat bitti geçmiş olsun diye. Odama çıkarıldım o anlar hep kopuk kopuk hafızamda. Yatağıma yatırıldım tekrar mavi desenli hastane kostümümü giydim ayağımın altına yastıklar ve buz torbası konuldu. Telefonumu açtım açar açmaz mesaj mail ve arayan bilgileri geldi. Arayanlar başladı herkesle konuştum, tüm telefonlara baktım ama kimlerle konuştuğumu daha sonra arama kaydından gördüm. Anestezinin etkisi fazlaca sürdü anlayacağınız.
Kuzenim Fulya'yı gördüm başucumda mutlu oldum. Canımın içi babam geldi. Sonra bir baktım gece yanımda kalmak için Gülümse Yüzüme blog yazarı Yasemin geldi. 
Odama canlı çiçek almadılar. Gelen canlı çiçekler güvenlikte kaldı biz çıkışta aldık. bu yapma orkideyi kız kardeşim almış. Çikolataları çekemedik çünkü bitirdim:)) Bilirsiniz yıllardır hastaya süt ve bisküvi ile gitme geleneği var kardeşim bunu da bozmamış üstelik tülle paket yapmış. Beni gülümsetmek için her şeyi yaptı zaten:))

Halluks Valgus


Ve artık ağrılar başladı. Hemşire ağrı kesici yapıyor ama sonuçta kemik kesilmiş kolay bişey değil. Sonra doktorum Hayati Durmaz geldi nasıl olduğumu sordu. Ağrımı tarif ettim, hemşireye bir ilaç ismi söyledi bunu yapın dedi. Dediğini yaptılar ve ağrılar hafifledi. Saat 23.00'e kadar hiç kalkmadım. O saatten sonra ayağımın üzerinde basmadan walker yardımı ile tuvalete gidebileceğimi söylediler. Gece boyu Yasemin'le bol bol sohbet ettik. Bana çikolata yetiştirmekten dinlenemedi bile:) Aynı şiddette ağrı bir daha olmadı. Ertesi gün Yasemin hastaneden çok az bir uyku ile işine gitti. Erkek kardeşim Ayaz geldi. Artık yavaş yavaş çıkış işlemlerim yapılacaktı. O arada sigara içmek istedim. Hemşireye söyledik kardeşimin ve bir hasta bakıcının eşliğinde bahçeye çıktım, tekerlekli sandalye ile. Sigaramı içtim, sonra ikinci yakınca fenalaştım tabi. Uzun süre içmediğimden ve ilaçlar hala vücudumda olduğundan kötü yaptı beni. Hızla odama götürdüler hemşireler müdahale etti ve kısa sürede normale döndüm.
Öğleden sonra taburcu oldum, ağrılar gelip gidiyordu. Yolda reçeteye yazılan ilaçları aldık. Eve geldiğimde annem yerimi hazırlamıştı ayağımın altına yastıklar buz torbam hepsi tamam. İyi de ben tuvalete nasıl gidecektim? Evde yüksek bir tabure vardı onu walker olarak kullandım tek bacağımın üzerinde sekerek gittim geldim kimseye yük olamazdım. 
İlk pansuman 4 gün sonra Ermeni Hastanesi'nde yapıldı. Bu arada Ermeni Hastanesi nasıl bir hastane derseniz çok memnun kaldım diyemem ancak doktoruma çok güvendiğim için, o hangi hastanede yapıyorsa ameliyatlarını ben de orada olurum. Sağ ayağımdan da olacağım çünkü kısmetse.
Pansuman randevum 13.30 idi ama saat 16.00 oldu biz hala bekliyoruz. Sekreter Ceylan Hanım beşhekim edasında bekleyin diyor. Doktorun telefonu çekmiyor ulaşamıyoruz. En sonunda ulaştık acile gittik pansuman için. Ayağım açıldığında çok ürktüm çünkü bende fazla dikiş vardı, böyle olmaması gerekiyordu. Doktoruma sordum ne gördünüz de bu kadar açtınız diye. Tendonlarımda gerilme görmüş ameliyat esnasında, onları da düzeltmiş bu sebeple dikişlerim normalden fazlaymış. Pansuman da canım yanar zannediyordum, hayır yanmadı. Bir de dikişlerimin kendiliğinden atacağını öğrendiğimde daha bir mutlu oldum. Doktorum Hayati Durmaz koltuk değneği ve Halluks Valgus terliği almamı istedi artık yavaş yavaş o terlik ve değneklerle yürüyebilirsin dedi oysa daha 4-5 gün olmuştu ameliyat olalı.

Halluks Valgus Ameliyatı olanlar


Bu fotoğraf yılbaşı gecesi çekildi. Koltuk değneklerini kullanmaya başladım. Ameliyatlı ayağımı kaldırıp sağlam ayağım üzerinde sekerek gidip geldim acil durumlarda. Onlarla yürümek çok zor, alışmak zaman alıyor. Halluks Valgus terliğini denedim ancak çok canım yandı giyince ve hemen bıraktım. Meğer ben basmayı becerememişim.
İkinci pansumanıma 5 aralıkta gittim. Bu defa hastaneye değil muayenehanesine çağırdı doktor. Giderken terliğimi de götürdüm nerede yanlış yaptığımı doktoruma sormak için. Pansumanım yapıldı, doktorum iyi gördü durumu. Ayağa kalkıp terliği giymemi söyledi. Kalktım ama yine aynı acı olacak diye tansiyonum düştü rengim bembeyaz oldu tekrar yatırdılar beni. Biraz toparlandıktan sonra kalktım yine denedim. Ben ilk denememde ayağım ameliyatlı diye sadece topuğa güç vererek bastığımdan, o baskı parmaklara gitmiş ve o yüzden canım yanmış. Terliğin özelliğinde zaten o durum düşünüldüğünden benim normal basmam gerekiyormuş. Paylaşacağım fotoğrafta da göreceğiniz gibi terliğin ön kısmı havada, yani yerle temas etmeyip ameliyatlı bölgeyi koruyor. Ve doktorun yanından o terlikle ayağımın üzerine basarak koltuk değneklerimle yürür şekilde çıktım. 

Şimdi ayağımdaki kocaman kalın bandaj alındı, sargı bezi ile sarıldı. Gördüğünüz şekilde evin içinde zaruri hallerde gidip gelebiliyorum. Bugün 13.gün. Dikişlerim söylediğim gibi kendi kendine atacak. Normal ayakkabı giymem bir kaç ay sürecek ama 14 Şubat tarininde yapacağım blogger etkinliği için birkaç saatliğine ayakkabı giyebileceğimi söyledi doktorum. Yazımın başında söylediğim devlet hastanesinin çok bilmiş doktoru ne demişti? İki ay hiç kalkmadan yatacaktım:)

Yaşadığım Zorluklar Nelerdi?
Yazı içinde ara ara belirttiğim gibi gidip gelen ağrılar oldu ilk bir hafta beni rahatsız eden. Korkunç ağrı dedikleri ağrıyı ise hastanede ilk gece yaşadım onu da iyi bir ağrı kesici ile kısa sürede çözdüler. Ben uyurken sırt üstü yatamam. Bu ameliyat sonrası ayak yastıklar üzerinde sırt üstü uyumam gerekiyordu bu bana çok zor geldi ama birkaç gündür hafif sağa sola dönüyorum. İlk günler acil ihtiyaçlarda kalkmam gerektiğinde hoplaya zıplaya giderken de çok eziyet çektim. Oysa o terliği kullanmayı bilseydim bunu yaşamayacaktım. Buz torbasını hala günde birkaç kez 20şer dakika ayağımın üzerinde tutuyorum şişmesin diye. Bir de benim 4 yaşında bir oğlum var bu yaşadıklarım esnasında benden kopuk oldu ister istemez beraber yatamadık oyunlar oynayamadık onu çok etkiledi bu durum. Dolayısı ile ben de çok üzüldüm onu da düzeltiriz inşallah. Büyük oğlum kendi evimizde babası ile ben annemin evinde böyle bir ayrılık yaşandı mecburen. Çünkü bu durumda kendi işinizi göremezken bir evin yükünü taşımak mümkün değil. Canım annem burada bana bebek gibi bakıyor. Allah ondan bin defa razı olsun. 


Birkaç gün sonra kontrol var yine ve sanıyorum o kontrol sonrası evime geçerim (Allah'ın izni ile)
Benim ameliyat hikayem böyle. Sırada sağ ayak var. Onun durumu sol kadar kötü olmasa da ameliyat gerekiyor.
Unutmadan tekrarlamak isterim. Benim en büyük şansım işini iyi bilen bir doktora güvenmek oldu. Prof. Dr. Hayati Durmaz hem işinin en iyisini yapıyor hem takibini yapıyor hem sorularıma bıkmadan usanmadan cevap veriyor bütün samimiyetiyle. İstanbul'da bu ameliyatı olmak isteyen kim varsa tereddütsüz öneriyorum. Kaldı ki benim ameliyatım zorr bir ameliyattı. Hem kireçlenme vardı hem tendon gerilmesi. Bu arada tendon nedir derseniz kasları kemiklere bağlayan bağ.
Konu hakkında sormak istediğiniz ne varsa sorun lütfen bildiğim kadarıyla tecrübem yettiğince yanıtlarım. Çünkü ben araştırmalarım sırasında çok yanıtsız kaldım. 
Mail adresim huzun.sarisi@gmail.com
Sağlıklı günler diliyorum herkese.
Sevgiler

Not: Blogumu 'izleyiciler' kısmındaki 'İZLE' yazan yeri tıklayarak takibe alırsanız sevinirim.Devamını Oku

Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü

Merhaba
Bugün bir cilt temizleme ürünü ile konuk oldum size. Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü günün ürünü olacak. Aslında Nuxe Gül Yaprağı Serisi sadece köpükten oluşmuyor. Seride makyaj temizleme suyu, temizleme jeli, temizleme sütü ve losyon da var. Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü kullananların yorumlarını okudum, benzer ürünleri kullanıp sevenler de mutlaka okumuştur. Şimdi de ben yazayım Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü ile ne kadar anlaşabilmişim?

Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü


Önce özellik ve vaatlerinden bahsedeyim. Ürün 150 ml pompalı şişede. Bitene kadar da pmpası bozulmadı, bakın bu çok önemli pompalı ürünlerde:D Nuxe ürünlerinin ambalajlarını seviyorum; abartısız amaca yönelik görseller ile benim zevkime çok uygun. Vaatleri de şöyle: Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü normal ve karma hassas ciltler için düşünülmüş. Sitede aynen şunlar yazılmış: "Makyaj temizlerken gül yapraklarının yatıştırıcı, hafif dokunuşu. Gül yagragi özleri içeren bu temizleme köpügü sabun içermeyen formülü sayesinde yüzünüzü nazikçe temizler. Yogun ve kremsi köpük dokusu sayesinde cildinizde temiz, taze ve arinmis bir his birakir."
Sabah akşam, nemli yüze masaj yaparak uygulamak da kullanım önerisi.

Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü kullananlar


Cildim biliyorsunuz kuru, sadece burun çevresinde arada yağlanma olur. Nuxe Gül Yaprağı Temizleme Köpüğü kullandığım süre içerisinde cildimde herhangi bir sorun oluşturmadı, irritasyona sebep olmadı. Avucumda gördüğünüz miktar tüm cilde yeterli geldi. Gül kokusu ağır değil, en çok da bunu sevdim. Kokladığınızda derinden alıyorsunuz sonra kayboluyor zaten. Oldukça hafif ve hassas ciltler sanıyorum çok memnun kalacak. Temizleme işlevine gelince. Yaptığınız ten makyajını bu ürünle temizlemek isterseniz ve yaptığınız makyaj bazlı ve sağlam bir makyaj ise size yeten bir temizleme ürünü olmayacaktır. Makyaj temizleme rutinimde nasıl yer aldı onu söyleyeyim; makyajımı başarılı bulduğum bir misel su ile temizleyip sonra bu köpüğü kullandım mesela. Kalıntıları arındırdı. Günlük cilt temizliği için de gayet kullanılabilir bir temizleme köpüğü. İndirim zamanları alacağım ürünlerden oldu kısaca. İndirim dedim, çünkü çok fazla ürün alıp deniyorum ve bu anlamda indirim takip etmeye çalışıyorum mümkün olduğunca. Öyle çok yüksek bir rakama sahip değil bir tüketici için.

İçerik merak edenler aşağıda paylaşıyorum. Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler

 AQUA/WATER, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM LAURYL SULFATE, PARFUM/FRAGRANCE, GLYCERIN, SODIUM LAURYL GLUCOSE CARBOXYLATE, SODIUM COTTONSEEDAMPHOACETATE, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, CAPRYLOYL GLYCINE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM HYDROXIDE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, ALLANTOIN, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, TETRASODIUM EDTA, DEHYDROACETIC ACID, SORBIC ACID, TROPOLONE [N2302/A].
Devamını Oku

Ipana 3D White Luxe


Merhaba
İşinize yarayacağını düşündüğüm bir ürün ve bilgi ile geldim bugün. İpana 3D White LuxeSon zamanlarda bolca görür olmuştum bu ürünü. Shakira reklam yüzü ve bu ürün için de oldukça iyi bir tercih, ipana 3d white luxe kullananlar farklı yorumlar yapmış. Şimdi ben anlatayım.
Ipana 3D White'ın en önemli vaadi dişlerde oluşan lekeleri 3 gün içinde %100'e kadar gidermesi. Diş minesini güçlendirmesi de bonusu. Sürekli övgü olunca, vaatler böyle olunca, 'markaya güven' olgusunu da üzerine ekleyince fazla beklemeden kullanmak istedim.

Ipana 3D White LuxeYakın takip edenler bilir normal üzeri çay içiyorum. Kahveye çok düşkünlüğüm yok ama hatır meselesi yüzünden arada tüketirim. Yazık ki sigara da kullanıyorum. Sebeplerim ortada. Hemen bir tane aldım denedim. Hani %100 diyor ya, kesinlikle %100. İlk aldığım 3D White neredeyse bitmek üzere ve sonuç gerçekten çok başarılı.
Bugün karşıma bir Gratis çıktı. Bir kaç ihtiyaç vardı girdim hemen ihtiyaçlarımı aldım. Bir tane daha İpana 3D White Luxe alayım dedim. Baktım 2 al 1 öde vardı. 2 tane birden almış oldum. Sanıyorum uzun süre kullanacağım bu ürünü.
Aslında bir de İpana 3D Beyazlık Hızlandırıcı var, ikinci aşama olarak kullanılıyor ve etkisi daha iyi oluyormuş ancak ben her iki alışverişimde de görmedim veya dikkatimi çekmedi. Onu da alıp, deneyip sizlerle paylaşacağım inşallah sonucu.
Bu arada kısa bir not: Ürün dişlerdeki lekeleri yok etmeyi vaat ediyor. Bazı dişler tam beyaz değildir, kemik rengi daha farklıdır. Bu macunla o süt beyaz hali elde edeceğinizi düşünmeyin. Lekelerinizi yok edin daha sağlıklı bir görünüm elde edin. Eğer dişlerinizin tam beyaz olmasını istiyorsanız ancak kemik rengi bu değilse yapılacak hiç birşey yok, protez dışında. Farklı operasyonlar var kemik rengi ile oynanan ancak o zaman da diş mineleri ciddi zarar görüyor. Bunu da yeri gelmişken yazmak istedim.
İpana 3D White Luxe fiyat 16.90 TL ve 75 ml. İndirimler ve bir alana bir bedava şeklinde kampanyalar da oluyor. Ürünün diş fırçası üzerinde fotoğrafını çekmek için çok uğraştım. Hani şöyle reklamlardaki gibi. Ancak ben fotoğraflayana kadar sıcaktan macunun şekli değişti:))
Güncelleme: Ürün uzun süreli kullanımda diş etlerinde hassasiyete neden oldu. Bu sebeple gece yatarken farklı bir diş macunu ile dişlerimi fırçaladım, diğer zamanlarda İpana 3D White Luxe ile devam ettim. Durumu çözmüş oldum. Yani günde bir defa Ipana 3D White Luxe kullanırsanız böyle birşey yaşamazsınız diyeyim kısaca. 
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
SevgilerDevamını Oku

NYX Definition Blush

Merhaba
Renkli bir hafta sonu dileyerek NYX Definition Blush deneyimime başlıyorum. Bendeki rengi Intuition. Pembe ve hafif ışıltıları var.
Bu ürünle Audrey'in Şekerleri İrem sayesinde tanıştım ve aralıklarla kullanıyorum o günden beri.

NYX Definition Blush


4.5 gr, siyah mika bir ambalajda, kapağı şeffaf ve rengi buradan görmek mümkün. Üst fotoğrafta belli olduğu üzere kapağın açılma bölümüne minik bir fiyonk yapılmış ve bu detayla çok cici duruyor ambalaj.
Çok tozutmayan yumuşak bir yapısı var bu ürünün. Pigmentasyon orta, kalıcılığı da orta. Yani ten makyajımı tam yaptığım günlerde, gün içinde tazeleme gerektirmedi. Kolumda gördüğünüz, altına baz uygulanmadan verdiği renk. Bence gayet başarılı. Fırça ucuna az bir miktar almak yetiyor ve kontrollü gidiyorsunuz.
Bu renk özellikle yaz makyajlarında muhteşem bir tamamlayıcı olur diye düşünüyorum. 

NYX Definition Blush swatches

Nyx Definition Blush'ın sanıyorum 20 üzeri rengi var ama ben Double Dare ve Coraline renklerini çok beğendim. Bir allık canavarı olarak almazsam hatırları kalır gücenirler filan, gerek yok:)
Uygun fiyatlı ve iyi performanslı bir allık arayışındaysanız Nyx Cosmetics sitesine ve allığın diğer renklerine bir bakın derim. 
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler
Devamını Oku
Blog Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Hüzün Sarısı COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.