5 Ağustos 2019 Pazartesi

Cecile Goats Milk Primer

5 Ağustos 2019 Pazartesi
Merhaba
Cecile Goats Milk Beauty sersinden Cecile Goats Milk Primer ile buradayım bugün. Daha önce Cecile Keçi Sütü Serisi başlıklı bir yazı yazmıştım bir de Cecile Nature Goats Matte Lips detaylarını sizinle paylaşmıştım. Başlıkları tıklayarak okuyabilirsiniz. Bende olan keçi sütü ürünlerini ilerleyen zamanlarda paylaşmaya devam edeceğim. Şimdi Cecile keçi sütü makyaj bazını anlatmaya başlayayım.
Cecile Goats Milk Primer

Ürün plastik tüp ambalajda, şeffaf bir yapıda akışkan bir baz. Boyut olarak da 20 ml.
Bu baz sitesinde şu sözlerle anlatılmış: "Keçi sütü ile bütünleşen yoğun besleyici yapısı ve yumuşak sürümü ile cildinizde kolayca dağılır. İçeriğindeki keçi sütü sayesinde makyajda en iyi sonucu sağlarken, aynı zamanda cildi koruyan bir kalkan işlevi görür. Açık şeffaf dokusu tüm cilt tonlarına uygundur, şeffaf bir tabaka ile yüzünüzdeki kusurları kapatır. Cildi pürüzsüz, nemli bir görünüme kavuşturur. Cildi nemlendirir, pürüzleri ortadan kaldırır, cilde yumuşaklık kazandırır. Daha uzun ömürlü, pürüzsüz ve sağlıklı görünmenizi sağlamak için makyaj öncesinde cildinize uygulayınız."

Sizler için makyaj bazı kullanımı ve kullanım amaçları ile ilgili bir yazı hazırlıyorum, hemen bu noktada onun da bilgisini vereyim.
cecile nature goats milk

Geldik Cecile makyaj bazı ile ilgili deneyimime. Öncelikle akışkan yapısından dolayı pompalı bir ambalaj daha mı iyi olur diye düşündüm ama pompalı ürünlerde bitmeye yakın ya pompa bozulur, ya ürünün bir kısmı içeride kalıp ziyan olur. Yumuşak tüp ürünün neredeyse tamamını kullanmaya olanak tanıyor. Bazı tüp ürünleri keserek son damlasına kadar kullanmak de gelenek oldu:))
Neyse devam edelim; Kokusunu çok sevdim çok hoş ve rahatlatıcı bir koku. Dokusunu size anlatmam mümkün değil. Uygulama sonrası aynaya bakmadan dokununca, sanki mermer cilt ile karşılaşacakmışsınız hissi muhteşem. Şimdi aynaya bakınca ters bir durum mu var acaba diye düşünenler olmuştur:) Aynaya baktığınızda mermer gibi olmasa da makyaja hazırlanmış güzel bir zemin görüyorsunuz. Hatta size şöyle söyleyeyim; cildinizde kapatılması gereken ciddi bir kusur yoksa bu bazı kullanıp üzerine allık bronzer aydınlatıcı kullanımına direkt geçebilirsiniz.
Gözenekleriniz çok belli ise tamamen kapatmasını, gizlemesini beklemeyin ama minik gözenekleri gizleme hüneri var.
Makyajın kalıcılığını arttırıyor olması güzel ama daha güzeli siz ciltten arındırına kadar ilk uygulamada hissettiğiniz o sağlıklı temiz duruşu koruyor. Suya girerseniz veya terlerseniz bu durum değişebiliyor tabii normal olarak.
Cecile Keçi Sütü Serisi ürünlerinden daha sizinle paylaşacağım başka ürünler de var, hepsini denedim fotoğrafladım ve notlarını aldım. Beklemede kalın lütfen.
Peki Cecile ürünleri nerede satılıyor? Markanın kendi sitesi olan www.cecileshop.com dan alabilirsiniz. Gratis, Eve Shop Watsons gibi kozmetik mağazalarında da bulabilirsiniz. Hatta Şu sıralar Cecile ürünler Gratis'te indirimde haberiniz olsun.
Yeni bir yazıda tekrar görüşmek üzere.
Sevgiler

Devamını Oku »

31 Temmuz 2019 Çarşamba

Note Sunglow Foundation

31 Temmuz 2019 Çarşamba
Merhaba
Madem yazın tam ortasındayız, yaza uygun ürünler paylaşıp anlatmaya devam edeyim size. Note Sunglow Foundation bugünün ürünü. İnternette bakarken, bu ürün ile ilgili en çok sunglow foundation ne demek sorusunun sorulduğunu gördüm. Note Sunglow Foundation kullananlar ne demek olduğunu biliyor ama bilmeyenler ve ürünü bu şekilde arayanlar için onu da anlatacağım.

Önce bakalım sitesinde neler diyor? Hafif ve ipeksi formülü ile cildinizde ışıltılı doğal bir bronzluk sağlar. İçeriğindeki palmitoleic asit ile cildin ihtiyacı olan yağ ve nem dengesini korumaya yardımcı olan macadamia yağı , cildin yaşlandıkça kaybettiği bu oranı takviye etmesi ve dengelemesi açısından çok önemlidir. İçeriğindeki E vitamini; tüm cildi serbest radikallere karşı bir zırh gibi korumaya yardımcı olur. Hassas ciltler de dahil tüm cilt tipleri için uygundur. İçeriğinde altın rengi ışıltılara sahip 3 farklı bronz tonu bulunmaktadır.
Açıklamalarda yazan bu. Evet 3 ayır rengi var 10-20-30 bendeki 10 yani en açığı, diğerlerini de ona göre düşünün. Spf 15 içeren bu ürünü nasıl kullanmalıyız? Ben nasıl kullandım? En çok hangi uygulamayı sevdim? Başlayalım.
Note Sunglow Foundation kullananlar

Önce adından belirtildiği gibi fondöten olarak değerlendirelim. Bileğimdeki miktar yüzünüzün tamamına yeter onu belirteyim; uyguluyor ışıldıyorsunuz. Tabii renk seçenekleri koyu duruyor ancak uygulama sonrası cilde otururduktan sonra bu kadar sarı görünmüyor, onu da alttaki fotoğrafta yansıtmaya çalıştım size.
Sunglow bu ürünü, ince yapılı bir fondöten veya bb krem ile de karıştırıp uygulayabilirsiniz. Işıltılı bir ten makyajınız olur ve sarı olma durumunu engellemiş olursunuz. Mat bir makyaj bazı ile de fondöten olarak gayet hoş duruyor. Ancak yazımın girişinde de belirttiğim gibi yaz ayları bunun için en uygun zaman; beyaz tende en açık renk bile fondöten görevini görmez. Tabi bu detay ürünü fondöten olarak kullanmak isteyenler için.
sunglow foundation ne demek

Gelelim diğer kullanım önerilerime. Önce bu ürünü cildin tamamına uygulayıp üzerine bb veya daha ince yapılı bir fondöten uygulayabilirsiniz. Bu şekilde hem ışıltılı bir ten makyajınız olur hem de kapatıcılık yükselir. Ten makyajına geçmeden önce cildin aydınlanmasını istediğiniz bölgelerine kullanabilirsiniz. Üzerine ten makyajı yapmaya devam edebilirsiniz. Veya makyajınız bittikten sonra seçtiğiniz Note Sunglow Fondöten'in rengine göre bronzer veya aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Ben son günlerde hiç ten makyajı yapmıyorum ve bu ürünü bronzer niyetine kullanıyorum. Muhtemelen tatil dönüşü highlighter olarak kullanmaya devam edeceğim. Beni Instagram'da (@huzunsarisiblog) takip ediyorsanız hikayelerime bakın derim.
Sonuç olarak en çok son söylediğim şekilde, yani bronzer veya aydınlatıcı olarak makyaj bitiminde kullanmayı sevdim bu ürünü.
Bu arada Sun Glow güneş ışıltısı/pırıltısı anlamına geliyor, ürünün ismini taşıdığını düşünüyorum.
Yeni bir yazıda tekrar görüşmek üzere.
Sevgiler
Devamını Oku »

27 Temmuz 2019 Cumartesi

Maybelline Hyper Precise Eyeliner

27 Temmuz 2019 Cumartesi
Merhaba
Uzun süredir bir eyeliner yazısı yazmıyordum Maybelline Hyper Precise Eyeliner ile bu açığı kapatayım dedim. Eski takipçilerim bilir, çok eyeliner insanı değilimdir, görürüm merak eder alırım ama sadece sorana yorum yapabilecek kadar kullanır bırakırım. Güzelim Maybelline jel eyelinerlarımın ikisi de yarısına gelmeden kurudu mesela. Eski bir arkadaşımın her gün kullanmalısın ısrarı, bir diğerinin 'ben senin ilk defa eyeliner kullandığını görüyorum ne güzel olmuş' gazı ile her gün kullanmaya karar verdim.
Maybelline Hyper Precise Eyeliner
Birkaç gün üst üste kullanınca aslında eyeliner varsa başka göz makyajına gerek yok kuralı aklıma geldi ve o günden sonra eyeliner ve maskara ile göz makyajımı tamamlamaya başladım. Malum yaz geldi ve hem uğraşması hem koruması zor olduğundan böyle minimal eylemler çok pratik oluyor.
Neyse gelelim Maybelline Hyper Precise Eyeliner yorumuma ve tabii önce özellik ve vaatlerine. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi keçe ucu olan bir eyeliner bu, sevenlerine duyurulur. Rengi siyah ama farklı renkleri de mavi, lacivert, yeşil, siyah ve mat siyah.
Bu arada içinizde Maybelline Hyper Precise Eyeliner kullananlar varsa yorumlarınızı beklerim.
Şimdi vaatlerine bakalım: Kusursuz çizgileri kolayca elde etmeyi sağladığı, suya dayanıklı ve yoğun renkli formüle sahip olduğu ayrıca gün boyu kalıcı olduğu ve akmadığı, dağılmadığı belirtilmiş. Mat siyah rengin 24 saate kadar, parlak bitişlilerin ise 12 saate kadar kalıcı olduğu söylenmiş.
Maybelline Hyper Precise Eyeliner kullananlar

Öncelikle belirtmem lazım keçe uçlu eyelinerları severim çünkü ben ilk makyaj yapmaya başladığımda eyeliner tanımı ve ürünü ortada yoktu, siyah göz kalemini üst kirpik diplerinde hem eyeliner hem dipliner olarak kullanırdık. Yıllar içerisinde eyeliner ürünü yerleşti makyajseverlerin gözüne gönlüne ve çekmecesine:)) Diyeceğim o ki el alışkanlığı ile benim için çok kolay kullanıma sahip bir tasarım hem gövde hem uç olarak. Fırça uçlu veya jel eyelinerlara alışma geçmişim çok eski değildir. Aman ne çok konuştum bu konuda, yaşım çıkacak ortaya:))
Sonuç olarak; siyahlığını, kalıclığını çok sevdiğim bir ürün oldu. En az 20 defa kullandım, ucunda en ufak bir bozulma olmadı ki böyle sorunlar yaşıyoruz bazı keçe uçlu ürünlerde. Siyahlığında azalma da olmadı. En sevdiğim ise kendi kendine silinmeye başlama aşaması. Ne kadar kalın uygularsanız uygulayın, gözlerinizde kalış süresi bittiğinde parçalanmadan önce üst kısımlardan siliniyor. Sanki üst kirpiklerin dibine ince bir şekilde sürmüşsünüz gibi.
Bittiğinde kesinlikle tekrar alacağım bir eyeliner, onu net olarak söyleyebilirim.
Yani bir yazıda tekrar görüşmek üzere.
Sevgiler
Devamını Oku »

26 Temmuz 2019 Cuma

M.A.C'in Dünya Ruj Günü Davetinden Haberiniz Var mı?

26 Temmuz 2019 Cuma
M∙A∙C Makyaj Kategorisinin Bir Numarası Olan Ruj İçin Bu Dünya Ruj Günü’nde Her Ruj Alışverişine Bir Ruj Hediye Ediyor!
/mac-dunya-ruj-gunu-daveti

29 Temmuz 2019 Dünya Ruj Günü’nü kutlamak için M∙A∙C, 27-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek tüm ruj alışverişlerinde bir ruj da kendisi hediye ediyor! Ayrıca maccosmetics.com.tr'de geçerli farklı bitiş ve dokudan 150 farklı tondaki tüm rujlarda %35 indirim de geçerli olacak.

Markanın portfolyosunda sadece bir ürün kategorisi olmanın ötesinde M∙A∙C Rujları, M∙A∙C’in geniş ton skalası ve formülleriyle nihai renk otoritesine sahip olmasına yardım etti. M∙A∙C’in 1 numaralı, favori kült rengi Ruby Woo’dan her dakikada dünya çapında 6 adet satılırken aynı zamanda 150 farklı tondaki rujlardan da her saniyede 1 adet satılıyor. Çığır açan nemlendirici mat formülüyle ödül kazanan en yeni koleksiyon Powder Kiss Lipstick ise Fashion Week’lerde test edildi ve dünya çapında tüm M∙A∙C makyaj artistlerinden onay aldı.
Başlangıcından beri, M∙A∙C farklılığın ve bireyselliğin yanında oluyor. M∙A∙C atölyeleriyle yaş, ırk ve cinsiyetten bağımsız, herkese farklı ruj renklerini ve ürünlerini keşfetme imkanı sağlayarak kullanıcıların kendilerini eğlenceli bir şekilde ortaya çıkarma imkanı sunuyor.
mac-dunya-ruj-gunu

“Herkese uygun bir ürün sağladığımızdan emin olmak adına rujlarımız için uzunca bir zaman, araştırma, geliştirme ve farklı kaynaklarımızı ortaya koyduk. Kim olduklarından ve ne istediklerinden bağımsız olarak, insanların kendilerini ifade etmek, ilham almak ve motive olmak için mağazalarımıza gelmelerini ya da sosyal medyada bizi takip etmelerini istiyoruz.” M∙A∙C Cosmetics, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Philippe Pinatel.

M∙A∙C Dünya Ruj Günü ile ilgili daha fazla bilgi almak için maccosmetics.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Powder Kiss Lipstick: Nemlendiren Mat!
M.A.C’in yeni nesil mat ruj koleksiyonu Powder Kiss Lipstick ile tanışın! Anında nemlendiren yapısıyla bildiğiniz matlardan çok farklı: Hafif formülü sayesinde dudakları kurutmuyor, ağırlık hissine savaş açıyor, üstelik parlaklık vermeden nemlendiren inovatif formülüyle dudaklara bakım yapıyor. Kolay sürümüyle istediğin zaman yenile, her an pürüzsüz mat bir görünümün keyfini çıkar!

Matta devrim.
Dudakta hafif mat görünüm ile backstage’lerde makyaj artistlerinin de favorisi olan Powder Kiss'i bir kere deneyen bir daha vazgeçemiyor.
Yumuşacık bitişli Powder Kiss serisi 24 yeni rengi ile şimdi M.A.C mağazaları ve maccosmetics.com.tr’de!


Devamını Oku »

25 Temmuz 2019 Perşembe

Pastel Profashion Crush Blush 301

25 Temmuz 2019 Perşembe
Merhaba
Bir süredir daimi olarak kullandığım bir allıktan bahsetmek istedim bugün size: Pastel Profashion Crush Blush. Allık ve maskara biliyorsunuz makyajda en kıymetlilerim. Bu anlamda allık denerken, incelerken kendimden geçtiğim doğrudur. Bakıldığında Pastel Profashion Crush Blush kullananlar genel anlamda memnun şimdi ben anlatayım isterseniz ama daha önce özellik ve vaatleri ile başlayalım.
Pastel Profashion Crush Blush 301

Ürün 8 gr kare sade bir ambalajda gördüğünüz gibi. Şeffaf kapaklı bir ambalaj, toz yapıda pudra formunda bir allık. 8 ayrı rengi var. Bendeki rengi Pastel Profashion Crush Blush 301. Diğer renkleri de yazımın sonunda Pastel'in sitesinden aldığım fotoğraf ile paylaşacağım. Ürünün sitesinde ürün hakkında aynen şöyle denilmiş: Yepyeni Pastel Profashion Crush Blush, yumuşak ve ipeksi yapısı sayesinde kolayca uygulanır. Kusursuz makyajınızın vazgeçilmezi olacak Crush Blush, 5 mat 3 sedefli renk seçeneğiyle yanaklarınızda taze ve doğal bir etki bırakır.
Geldik deneyimime. Öncelikle belirteyim, bendeki 301 mat bir allık açıklamada görüldüğü gibi bu seri 5 mat 3 sedefli allıktan oluşuyor.
Pastel Profashion Crush Blush
Pastel Profashion Crush Blush kullananlar
Pastel Profashion allığı kullanmadan önce blog yazım ve instagram hesabımdaki paylaşımlar için fotoğraflamak istedim. Tüm ürünlerde yaptığım gibi. Ancak swatch aşamasında sorun yaşadım. Neydi bu sorun? Sanki üründe pigment yok! Parmağıma alıyorum, koluma sürüyorum ürün yok, görünmüyor. Tekrar tekrar yapıyorum olmuyor. Tamam dedim pigmentsiz bir allık bu. Bir baz sürüp tekrar denedim. Bir tık daha belli oldu ama yine göründüğü gibi değildi. Olduğu kadar fotoğrafları çekip arşive attım ve kullanmaya başladım.
Nasılsa pigmenti az diye bol bol alıp uyguladım, aynasız. Sonra aynaya bir baktım şaka gibi bir surat. Ürün olduğu gibi yüzümde pembe şeftali arası ama inanılmaz bir görüntü. Ten makyajımı tamamen silip tekrar yaptım. Bu defa ayna karşısında kontrollü uyguladım. Hiç de kolumda görmeye çabaladığım gibi olmamıştı. Yanaklarımda oldukça iyi gösteriyordu kendini. Çok az üründe olur bu durum çok ilginçti.
Allık öyle aman aman tozutan bir allık değil, pudra formuna rağmen. Rengi yukarıda açıklamada da anlattığım gibi pembe şeftali arası bir renk ve tam mevsimi. Bir de benim gibi tam pembe allık sevmiyorsanız da bakabileceğiniz bir renk. Profashion Crush allık renklerinden 304 ve 306 şimdi aklımda olanlar. Onlara da bakacağım.
Sonuç olarak oldukça sevdiğim bir allık oldu. Son zamanlarda klasik bir makyajım var, eyeliner maskara allık ruj. Hepsi bu kadar ve bu ürünler içindeki allık Pastel Profashion Crush Blush 301
Size bir süre sonra yine Pastel'in çok severek kullandığım başka bir ürününden bahsedeceğim. Beklemede kalın olur mu?
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler
Pastel Crush Blush 301 kullananlar

Devamını Oku »

21 Temmuz 2019 Pazar

Co Nail's Effect Ürünleri

21 Temmuz 2019 Pazar
Merhaba
Co Nail's Effect Ürünleri ile geldim.  Co Nail's Effect Tırnak Bandı,  Co Nail's Effect Tırnak Eti Besleyici, Co Nail's Effect Tırnak Uzatıcı, Co Nail’s Effect Tırnak Eti Nemlendirici Co Nail’s Effect Acı Solüsyon,  markanın ürünleri. Bu yazıda bu ürünlerinden bahsedip, vaatlerini ve ilk izlenimlerimi anlatacağım size. İsterseniz başlayalım...
Co Nail's Effect Ürünleri

Co Nail's Effect Tırnak Bandı
Likit formda sünger bir aplikatörü var. Oje sürmeden ünce, kullanacağımız oje istenmeyen yerlere bulaşmasın diye, tırnak kenarlarındaki etlere bulaşmasın diye geliştirilmiş bir ürün. Oje uygulaması öncesinde sünger aplikatör ile ilgili bölgeler sürüyoruz, kurumasını bekleyip ojemizi sürüyoruz. Ardından da parmak uçları veya bir cımbız ile bant haline gelen ürünü soyarak alıyoruz. Oje kurumadan almak mümkün bu bandı ama yanlışlıkla ojenize dokunan bir cımbız ucu başa döndürebilir her şeyi. O sebeple ojenin tamamen kurumasını beklemek en sağlıklı olanı.
Co Nail's Effect Tırnak Bandı

Co Nail's Effect Tırnak Eti Besleyici
Bu ürün de oje şeklinde hazırlanmış. İnce bir fırçası var ve sanıyorum ki fırça kıl değil plastik bir fırça. Amacı şu: Tırnak etlerini besleyerek ölü dokuları tırnak etlerinden nazikçe temizlemek, tırnak lekelerini temizlemem, manikür ve pedikür için çok daha uygun bir zemin hazırlamak. Ayrıca tırnak  etlerinin sertleşmesini önleyen renksiz yapılı bu bakım yağı ile tırnak etlerini kesmeden yumuşatabilir ve günlük bakımını yapabileceğimizi belirtmişler. Detaylar gelecek.
Co Nail's Effect Tırnak Uzatıcı
Bu ürün de bir önceki özelliklere sahip, oje formunda plastik ince uca sahip. Beyaz renkte. Vaatlerinde ise tırnaklarda kırılma, soyulma ve çatlama problemleri yaşayanlar için özel olarak üretilmiş olması, ince kırılgan tırnaklar için ideal bir ürün olduğu belirtilmiş.. Güçlendirici formülü, tırnaklarının hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde kırılmadan uzamasını sağlar denilmiş. Düzenli kullanım ile zaman içinde soyulma ve yıpranma problemlerini azalttığı söylenmiş. Parlak bitişli ve şeffaf yapıda olan bu oje, tek başına veya oje altına baz olarak her gün kullanılabiliyor. Temiz ve kuru tırnaklarınıza ince bir kat şeklinde de olarak uygulama önerisi var. Kullanmaya başladım detaylar gelecek.
Co Nail’s Effect Tırnak Eti Nemlendirici
Yine aynı özelliklere sahip bir görüntü. içeriğindeki konsantre bitki özü yağları ile manikür süresini uzatmaya yardımcı olduğu söyleniyor ve günde iki kez sürülmesi tavsiye ediliyor. Yumuşak ve kırılgan tırnaklarını güçlendirmek için gerekli formülasyonu içeren bir bakım bazı aslında. Parlak bitişli ve renksiz görünümlü bu güçlendirici oje, tırnak dayanıklılığını arttırmanın yanında tırnak şeklinin bozulmasını da önlüyormuş. Eğer  hassas ve çabuk kırılan/soyulan tırnaklarını daha güçlü hale getirmek istiyorsa bir kişi, bu bazı her gün veya gün aşırı kullanılabilir. Yani manikür süresini uazatmak için günde iki defa, soyulma deformasyon ve kırılmaları önlemek için ise her gün veya gün aşırı kullanım öneriliyor. Detaylar gelecek.
Co Nail’s Effect Acı Solüsyon
Bu ürün de tahmin ettiğiniz gibi tırnak yiyenler için hazırlanmış. Turuncu şeffaf renkte. Direkt tırnak üzerine veya oje üzerine uygulayabiliyorsunuz. Bu ürünü kuzenimin çocuklarında deneyeceğiz. Şimdi tatildeler, dönmelerini bekleyelim:) bu arada sadece tırnak değil, tırnak eti yiyenler de var biliyorsunuz. Dişleri ile kıyasıya koparırlar. Bence bu vaatlerdeki bir ürünü onlarda kullanabilir. Detaylar gelecek.
Co Nail's Effect ürünlerini Watsons mağaza ve online siteden, N11'den alabiliyoruz.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
SevgilerDevamını Oku »