Flormar Gamescape Koleksiyonu

Yeni ürünlerle geldim. Flormar Gamescape Koleksiyonu bugünün ürünleri. Bir süre önce elime ulaştı ve o günden itibaren deneyimlemeye devam ediyorum. Malum hala göz makyajı yapamadığım için o muhteşem görünen farı deneyemedim ama elimde kolumda kullanınca fikirler oluştu. Bendeki ürünler üzerinden başlayalım 12 ayrı ürünü olan Flormar Gamescape Koleksiyonu'nu tanımaya.. 
Flormar Gamescape Koleksiyonu


Flormar Gamescape Bronze Babe 
Koleksiyonda en iyi anlaştığım ürün. Vaatlerinde şöyle diyor:
Bronze Babe'in şahane renkleri ile doğal bronzluk etkisi! Yumuşak ve ipeksi dokusuyla cilde sağlıklı bronz görünümü verir. Kolayca dağıtılır. Kalıcılığının uzun sürmesi için nemlendiriciyle beraber uygulanabilir. 2 ayrı rengi var, bendeki rengi 001 Beachy 


Flormar Gamescape Bomb Shadow
Sanıyorum ki koleksiyonun en sevilen ürünlerinden olacak. Pigmentasyonu yüksek ışıltılı bir far bu. Gözlerime makyaj yapamadığım için kolumun üzerinde bazlı ve bazsız kullandım. Ve çok hoşuma gitti. Mutlaka güncelleyeceğim. 3 ayrı rengi var. Bendeki rengi 003 ruby

Flormar Gamescape Lip Stain 
Vaatlerinde diyor ki ;uzun süre kalıcı mat bitişli dudak renklendirici. Dudakları nemlendirir, kuruluğun azalmasına yardımcı olur. Nar ve çilek ekstratlarıyla formüle edilmiştir. Bendeki rengi 005 Winner Red. Yoğun renk beklemeyin, zaten açıklamada da dudak nemlendiricisi olduğu belirtilmiş. Mat bitiş olmasına rağmen dudakları nemlendirdiği doğru. 

Flormar Gamescape Lip & Cheek Tint
Hem allık hem ruj olarak kullanabileceğimiz pratik likit bir ürün. İsteğe göre fazlalaştırmak ve az uygulamak mümkün. Bu özellik yanaklarda daha işlevsel. Hoş duruyor oldukça sevileceğini düşünüyorum. 

Flormar Gamescape Glam Up Lipstick 
İşte koleksiyonda benim favori ürünlerimden biri. Vaatlerinde şöyle diyor: Nemlendirici ve besleyici etkisiyle dudakların çatlamasını önleyen ve gün boyu pürüzsüz bir dudak görünümü sağlayan parlak ruj. Kesinlikle katılıyorum. Bendeki rengi 004 Eye Catchers kokusu da muhteşem. İnsan hiç bir ruju yemek ister mi öyle güzel. 6 ayrı rengi var.

Flormar Gamescape Jelly Primer 
Vaatleri şöyle: Pürüzsüz makyaj uygulaması için nemli ve mat bitişli bir görünüm oluşturan primer. Hafif dokulu ve jel benzeri bir dokuya sahiptir. Cildi serinletir ve nemlendirir. Birkaç saatlik makyajımı gayet güzel taşıdı. Biraz daha deneyimledikten sonra yazıyı güncelleyeceğim.

Flormar Gamescape Tinted Moisturizer
Bu renkli nemlendiricinin 3 ayrı tonu var. Bendeki rengi fair. Yani bana biraz açık. O sebeple kardeşimden denemesini rica edeceğim ve bu bölümü güncelleyeceğim. 

Flormar Gamescape Qucik Dry Ojeler
Markanın Quick Dry serisine yeni renkler eklenip, koleksiyona dahil edilmiş. Harika yazlık renkler. Bendeki QD38 Secret Dance. Beni Instagram'dan takip edenler bu rengin duruşunu tırnaklarımda gördü bile. 
Koleksiyonda ayrıca maskara, kaş kalemi dudak bazı da var bilginize. 
Zaman içinde ürünleri deneyimledikçe Instagram paylaşımlarım olacak. Bu yazıyı da güncelleyeceğim. Tekrar uğramayı unutmayın.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler
Flormar Gamescape Koleksiyonu swatch


Devamını Oku »

Gua Sha Masajı Nedir? Gua Sha Taşı Masajı Nasıl Yapılır?

Bugün bir süredir yüzüme yaptığım masajlardan biri olan Gua Sha hakkında bir şeyler yazmak istedim. Gua Sha masajı nedir,  Gua Sha taşı masajı nasıl yapılır gibi sorularımı bildiğim kadar yanıtlamak istedim. 

Gua Sha Taşı Masajı Nasıl Yapılır


Gua Sha bir masaj tekniğinin adı, tahmin ettiğiniz gibi Uzak Doğu'ya ait. Gua çince sürmek anlamına geliyormuş, sha ise kızarmış cilt anlamına geliyormuş. En büyük faydasının kan dolaşımını arttırması olduğu söyleniyor. Bu masajda kullanılan taşın özelliğine göre de enerjisi oluşuyormuş.

Aslında bu masaj, göğüs sırt bacaklarda kullanılıyormuş ama zamanla vücudun diğer bölgelerine de kullanılmaya başlanmış. Farklı farklı taşlar kullanmak mümkün. Araştırdığınızda inanılmaz faydaları ile karşılaşacaksınız bu masajın. Tabii bunun için uzun süreli düzenli kullanmak lazım. Benim gibi haftada bir yaparak bahsedilen mucize sonuçlara ulaşmak çok mümkün görünmiyor.

Bir de uygulamanın kolaylığı açısından yağlar ile bu masajı yapmak çok daha akılcı düşünülmüş. Cilt tipinize uygun bir soğuk sıkım yağ ile bunu yapabilirsiniz. Zeytinyağı bile olur ancak yüzünüzde tüylenmeye yatkın bir durum var ise zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve argan yağı gibi yağlarla pek samimi olmamak lazım. 

Ben de bir süredir bu masajı yapıyorum yüz yogası ile birlikte. Daha yolun çok başındayım tabi. Zaman içerisinde oluşan değişiklikleri Allah izin verirse hep birlikte göreceğiz.

Masajı nasıl yaptığım ile ilgili bir de video çektim. İşte o da burada.

Yeni bir yazıda görüşmek üzere.

SevgilerDevamını Oku »

Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara Yorumum

Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara yorumum ile geldim. Aslında çok önce yazmam gerekiyordu ama yoğunluktan bloga yazı yazamaz hale geldim. Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara kullananların yorumlarına baktım çoğunlukla sevilmiş. Şimdi ben biraz anlatayım. 
Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara


Vaat ve özellikleri ile başlayalım. Hoş bir tasarımı var. İki farklı fırçaya sahip.12 ml. Yoğun, belirgin hacim etkisi sunuyor aynı zamanda tek tek ayrılan uzun kirpik görünümü kazandırma vaadi var. Kirpiklerde topaklanmayı ve birbirine yapışmayı engellediği, kirpikleri olduğundan daha uzun gösterdiği belirtilmiş. Maksimum hacim ve uzunluk sağlar denilmiş.
Farmasi Double Lash Extend iki silikon fırçaya sahip bir maskara. Silikon fırçaları seviyorum, biliyorsunuz. Bir tanesi uzatma bir tanesi de dolgunluk vermek için düşünülmüş. Zaten fırça şekillerine bakınca maskara severler uçların amacını anlar. Farklı bir mekanizması var, iki fırçayı aynı anda çıkaramıyorsunuz. Daha önce böylesini kullanmamıştım. 
Islak yapıda bir maskara. Fırçalar da silikon olunca bulaşma bulaştırma riski var ama ilk 3-4 kullanım sonrası bu risk azalıyor. Bu gibi maskaralar bana göre güzel sonuç veriyor arkadaşlar, biraz dikkat etmek özenli uygulamak yetiyor. 
Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara yorum

Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara kullananlar


Peki nasıl kullandım? Tahmin ettiğiniz gibi farklı şekillerde kullandım. Önce aslında önerilen, önce hacim veren bölümü kullanmak sonra uzatan bölümü ile devam etmek. Ben bunu da denedim tam tersini de. Ama en iyi sonucu önce ince ucu ile tarayıp, sonra hacim veren ucunu uygulayıp ardından ince uç ile tekrar tarayarak aldım. Evet üç kat uyguladım ve çok daha iyi oldu. Burada katları uygularken aradaki süreyi de iyi ayarlamak lazım. Peş peşe sürerseniz gerekli performansı alamazsınız çok beklerseniz kurur dökülür.
Sonuç olarak bir maskara fiyatına iki maskara aldığımızı düşünürsek gayet mantıklı. Alınabilir. Hatta Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara bana Farmasi lideri Fatma Arslan'dan gelmişti, beğenince bir tane de kendim aldım. Bu arada Farmasi ürünleri almak için, üye olmak için Instagram @fatmaarslanofficial hesabına yazabilirsiniz. Ben alta bir Youtube videomu ekliyorum, orada kirpiklerimde bu maskara var. Bakabilirsiniz.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


Devamını Oku »

Flormar Color Master Lipstick Serisi

Bugün yeni bir ruj serisinden bahsetmek istedim size. Flormar Color Master Lipstick Serisi. 2 gündür sürekli deneme sürüşleri yapıyorum. Az çok kanaat sahibi oldum ve fazla bekletmeden de sizlerle paylaşmak istedim.
Flormar Color Master Lipstick Serisi


Önce bir bakalım özellikler vaatleri nasılmış. Color Master Lipstick serisinin 16 ayrı rengi var. Flormar'ın sitesinde "pürüzsüz bir görünüm sağladığı, dudakları nemlendirmek ve yumuşatmak için E vitamini ve Shea yağı ile formüle edildiği söylenmiş. Kremsi yapısı, mat bitişi ve yüksek örtücülük sağlayan pigmentleriyle cesur dudaklar yarattığı belirtilmiş. Şimdi bendeki renklere bakalım sonra da yorumumu yapayım.
002-DELICATE-PEACH

006-BERRIES-ON-LIPS

009-KISS-ME

014-THE-RED


002-DELICATE-PEACH 
006-BERRIES-ON-LIPS 
009-KISS-ME 
014-THE-RED 
Renkler bu şekilde. Size swatch ile de göstermek istedim ama asla dudakta durduğu gibi durmuyor elimde kolumda. O sebeple hiç paylaşmak istemedim, rujların pigmentasyonuna haksızlık olurdu bu.
Sürümü kolay, dağılmadan bulaşmadan uygulayabiliyorsunuz. Yeme içme olmazsa iki üç saat kalıyor, zaten öyle kalıcılık iddiası da yok. Uygulama esnasında kavun kokusunu yoğun bir şekilde alıyorsunuz. Uygun bir dudak kalemi ile çok daha güzel duruyor, bunu söylemeden geçmemem lazım. Eğer dudaklarınız benim gibi kuru ise önceden nemlendirmeniz görüntüyü çok daha güzelleştirecektir. Yapı olarak kuru ve zor bir stick değil, söylediğim gibi sürümü kolay ama aşırı kuru dudaklar ne demek istediğimi anladı bile. Bu arada tasarımını da oldukça beğendim. Seri ilk çıktığında kapalı hali ile likit sanmıştım itiraf edeyim. Sonra açık hali ile görünce stick olduğunu anladım. 
Bu arada daha önce sizlerle paylaşmıştım Flormar Sanal Makyaj Uygulaması ile bu seriden istediğiniz rengi deneyip, yakışıp yakışmayacağına karar verebilirsiniz aklınızda olsun. 
Flormar'a ve Inhouse İletişim'e bu güzel pr paketi için teşekkür ederim. 
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler

Devamını Oku »

Selective Ammino Keratin Saç Maskesi Yorumlarım

Bugün uzunca bir süredir kullandığım Selective Ammino Keratin Saç Maskesi yorumlarım ile geldim. Instagram'da her paylaştığımda fazlası ile sorulan bir ürün oldu. En çok da Selective Ammino Keratin Saç Maskesi nasıl kullanılır sorusu geldi. Çünkü ben tüm kullanım şekillerini unutun diyordum.
Selective Ammino Keratin Saç Maskesi Yorum


Önce Selective Ammino Keratin'in özelliklerine ve vaatlerine bakalım. 300 ml boyutunda tüp bir ambalajda, kremsi bir yapısı var. Hoş bir kokusu var, derinlerden muz aroması kokusu geliyor. Vaatleri şöyle: Saçın ihtiyacı olduğu tüm protein ve nem yüklemesi ni maksimum düzeyde sağlamaya yardımcı olur. Keratin aminoasitleri ve pro-vitamin B5 içerir. Kılcal yapıların canlılık kazanması na ve korunmasına yardımcı bileşenler içerir. Saçın iç maddesinin yenilenmesi ne yardımcı olur. Düşük molekül ağırlığı sayesinde saça sızarak nemlendirir.

Selective Ammino Keratin Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?


Kullanım önerisi aslında şöyle: Temiz ve nemli saça uygulayın 5-10 dakika bekletin ve durulayın diyorlar. Ben bunu denedim evet oldukça başarılı ama sonra düşündüm. Madem bu bir keratin, neden kuaförlerde olduğu gibi yükleme şeklinde yapmıyorum? Tabii ki hemen denedim sonuç çok daha mükemmel oldu. Nasıl yaptım? Önce üründen bir miktar saç boyama kasesine sıktım. Temiz ve kuru saçlarıma boya yapar gibi, dipler hariç sürdüm, ardından fön çektim. Düzleştirici veya fön makinesi ikisi de olur. Ertesi güne kadar da yıkamadım, saçlarımı toplamadım o şekilde kaldı. Yıkadıktan sonra sıradan bir tarama ile bile saçlarımın görüntüsü çok hoşuma gitti. Bu arada benim saçlarım düz ve normalde de düz kullanmayı sevdiğim için bu şekilde yaptım. Sizler dalgalı kıvırcık saça sahipseniz şöyle yapabilirsiniz; yine benim gibi boya fırçası ile uygulayın, bir havlu ile saçınızı sarın. Ara ara da havlu üzerinden ısı uygulayın. Toka filan takmayın saçı havluya sararken, iz yapmasın.
Bir uygulama videosu çektim onu da yazının sonuna ekliyorum.
Bir de fiyatını çok soran oldu. Performansına göre oldukça uygun fiyatlı bir ürün. Ben Trendyol'dan almıştım. Siz de almak bakmak incelemek isterseniz tam burayı tıklayabilirsiniz
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


Devamını Oku »

Mixup Kafein Canlandırıcı Ve Yenileyici El-Ayak Peelingi

Gördüğünüz gibi bugün Mixup Kafein Canlandırıcı Ve Yenileyici El-Ayak Peelingi yorumlarımdan bahsedeceğim. Bildiğim kadarı ile markanın yeni ürünlerinden.  Kargo gelir gelmez de kullanmaya başladım. 
Mixup Kafein Canlandırıcı Ve Yenileyici El-Ayak PeelingiÖnce hemen özellik ve vaatlerine bakalım. 200 gr cam, koyu renk bir kavanozda. Diyor ki: İçerdiği kafein sayesinde ölü hücreleri derinlemesine arındırmaya yardımcı olur. Ciltteki nem dengesini düzenlemeyi sağlar. Hücrelerin yenilenmesine ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. E vitamini içeriği sayesinde cildin daha ışıltılı ve yumuşak görünmesini sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur. Silikonlu akıtmayan alüminyum kabak sayesinde güvenli koruma. Sağlıklı cam kavanoz sayesinde kolay muhafaza sağlamaktadır. Tüylenme yapmaz. "
Kullanım önerisi de şöyle: Kullanmadan önce spatula yardımı ile karıştırınız. Az miktarda avucunuza alarak, el ve ayaklarınıza dairesel hareketlerle masaj yapınız. Sonra ılık su ile durulayınız. Bu arada küçük bir de not var, yüzümüzde kullanmıyoruz. 
mixup el ayak peelingi


Fotoğrafta göstermeye çalıştığım gibi iri tanecikli bir ürün Mixup el ayak peelingi. Kokusu için güzel diyenleri gördüm dehşete düştüm. Ya bende bir sorun var ya onlarda. Çünkü neredeyse kötü diyebileceğim bir kokuya sahip benim için. Tahta spatula ile kullanıyorum. Aynı spatula ile önce ellerim için alıyorum. Sonra ayaklarım için. Ayaklarıma sürdüğüm spatulayı tekrar içine daldırmıyorum. O sebeple de bir kere de iki parça alıp ayak üstüne bırakıyorum, sonra masaj işlemine geçiyorum. Bu aşamada acaba tüp ambalaj olsaydı nasıl olurdu diye düşünüyorum ama koyu renk cam kavanoz güzel kalsın böyle. 
Şimdiye kadar iki defa ayaklarım üç defa da ellerim için kullandım. Elimi ayağımı nemlendiren görüntüsünü düzgünleştiren bir ürün bu. Ayaklarımda yıkayana kadar kalıyor o temiz görüntü ve nem. Ama ellerimi günde kırk kere yıkadığım için ilk anki gibi olmuyor tabii. Bir de tanecikler ellerime fazla geldi sanki. Bence bu ürün ayaklar için çok daha uygun.
Yani ışıltı ve nem dengesi vaadi bana göre tamam. Hücre yenilemesi ve sıkılaştırma olayı için daha uzun süre kullanmak gerekiyor sanırım. Ürün bitene kadar bu anlamda bir farklılık olursa mutlaka yazıyı güncellerim. Bana anlık olarak da @huzunsarisiblog Instagram hesabımdan ulaşıp merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
Gelelim fiyat performans olayına. Şu sıralar Trendyol'da çok uygun bir fiyatla satılıyor. Tam şurayı tıklarsanız hem bu ürüne hem de Trendyol'dan aldıklarımın listesine ulaşabilirsiniz. Bakabilirsiniz, inceleyebilirsiniz alabilirsiniz.
Yeni bir yazıda görüşmek üzere.
Sevgiler


Devamını Oku »